Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák létezik, hogy a...

Anyukák létezik, hogy a babámnak már nem tápláló a tápszer? Két hónapos és a milupa ha start optima 0-ást használjuk és 2 óránként kell nagyon éhesen, akkor megeszik 100ml elalszik tőle és 2 óra múlva újra éhes!

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fejlődési ugrása van, amikor több energiára van szüksége, és ezért többet is eszik.

Ez nem probléma, és általában nem is tart sokáig. Lehet pár nap múlva már nem lesz ennyi az igénye.

[link]


Unokahúgom szintén 2 hónaposan másfél óránként evett, nagyon sokat. Aztán egy-két hét múlva visszaállt "normális üzemmódba".

2012. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,bocs az offért. hát ugyan ezzel a gonddal küzdünk mi is, ugyan ezt esszük, ugyan ennyi időre, holnap megyek oltásra és megkérdem a dokit hogy mit lehet tenni. éjszaka jól eszik alszik, de nappal 2 óránként és van hogy csak 70-100ml.t de már megeszi a 140-et is. de van hogy a 135ml után is 2 óra múlva kér enni, és nem szomjas.

Szerintem is már nem tápláló annyira neki.

ma 11 hetes

2012. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet egy próbát tenni és tápszert váltani, de szerintem nem az a baj, hogy nem elég tápláló.

Vannak időszakok, amikor a babák többet esznek és gyakrabban. Hihetetlen növekedésen mennek keresztül. Gondoljatok csak bele, a kis testük milyen ütemben fejlődik, milyen hamar megduplázzák a súlyukat. Ez megterhelő a szervezetnek és iszonyatos mennyiségű energiát használnak fel ezért.

Ez anyatejes és tápszeres babáknál is megtörténik, tehát nem az a baj általában, hogy nem elég tápláló az anyatej vagy tápszer.

2012. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 és fél hónaposan még mindig ezt a tápszert eszi a fiam, bár én már hozzátáplálom, de 4,5 hónaposan még csak a tápszert kapta és elég volt neki. Pedig dagi! Én inkább fejlődési ugrásra gyanakodnék, ha 4 napnál tovább tart a nagy étvágy akkor lehet gondolni arra, hogy nem elég laktató. Bár a mi dokink 1 éves koráig javasolta ezt a tápszert, tehát biztosjó...:-)
2012. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100 ml az nagyon-nagyon kevés.Ennyit egy újszülött eszik,nem egy két hónapos,azért éhes.Enyémek ilyenkor már 150-160-180-at lazán megettek.Szerintem a tied is megenné,csak elfárad a cumisüveg szívásában.
2012. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hónaposan evett meg 100 ml-t, úgyhogy nem biztos, hogy ez kevés, hiszen minden baba más. DE ha valóban kevés lenne, és ha elfáradna a szívástól, akkor sem lehet beletömni...így ébredni is fog 2 óránként.

Ne aggódj, nem fog ez így maradni örökké.

2012. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
180 grammot az én gyerekem most eszik: 7 hónapos. Nem lehet átlagot vonni gyerek és gyerek között! A szomszéd gyerek 4 nappal fiatalabb az enyémnél, ő 120-150-et eszik.
2012. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!