Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény? A gyermek hány...

Babakötvény? A gyermek hány éves koráig nyitható Start számla? Nyitott valaki mostanában? Hol érdemes?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A start számlát bármikor megnyithatod, amíg nem nyitod meg, addig az államkincstárnál vezetik a számlát. Sok bank ad ilyen-olyan kedvezményt, a babkotveny.hu-n fent vannak. Mi maradunk az egyszerűség kedvéért a számlavezető bankunknál.
2010. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi nyitottunk. Nekünk azt mondták, hogy amíg mi nem kezdünk el intézkedni, addig nem létezik a számla. Mi az UNICREDIT banknál nyitottuk.
2010. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az államkincstár kezeli, míg nem mész el egy bankba start számlát nyitni. Mi ezt 4 hónaposan tettük, csak arra figyelj, hogy a családipótlékos papír nem lehet régebbi 1 hónapnál, különben újat kell kérni. Mi az OTP-nél vagyunk, ott is nyitottuk.
2010. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át, a kincstárnál nem számolnak fel semmi díjat (sem a pénzfelvét díját, sem számlavezetési díjat)a kamat 7.33. Most néztem ezt a kamatot alig pár bank kínálja, és tartozhat hozzá számlavezetési díj (max évi 1 %),és természetesen a pénzfelvét díja a végén normál banki kondíciók szerint.

Úgyhogy nem biztos érdemes kivenni a kincstári számláról.

2010. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig semmit sem csináltál vele (bankba semmentél, se nem rragáltál rá), akkor is megvan még ez a pénz és lehet igényelni? 4 éves a fiam..
2010. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Perzse!az a pénz a fiad nevén van az államkincstárnál, onnan tudja megigényelni majd 18 évesen!De bármikor nyithat a szülő neki start kártyát, és akkor a nagyi, stb is tud hozzá tenni!
2010. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi! Utánajárok, szeretnék neki megtakarítani, jó motiváció lenne egy kis kezdőtőke!
2010. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél neki megtakarítani, akkor ne foglalkozz a babakötvénnyel, mert 18 évesen csak meghatározott dolgokra használhatja, és amit kevesen tudnak, csak ő kapja meg. Ergo azt tesz a pénzzel, amit akar, már a törvényi kereteken belül. Mi kötöttünk az én nevemre egy hosszú megtakarítást egy biztosítónál, amit havonta fizetünk. Pár év múlva akár hozzá is lehet nyúlni, de fizethetjük a vállalt évig végig. A hozama is nagyobb, életbiztosítás is van hozzá, és a végén arra költitek, amire akarjátok. Én ezt javaslom!
2010. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22:27-es!Mikor született a fiad??2006 jan 1 után születettek kapnak csak babakötvényt!Az előtte születettek nem!Sajna!Én 2006 jan 1 re voltam kiírva, de még előtte karácsonykor megszültem, így lecsúsztunk róla!
2010. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ém nagyon csalódott vagyok, az OTP-nél tavaly mindössze 66ft a kamatjóváírás EGÉSZ ÉVre, előtte sem sok, akkor 67ft. Három év alatt majd csak kifut egy kakaóscsigát:-(

Így a ásodik babánál, már nem visszük sehova.

2010. júl. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!