Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok, van ennek a...

Ti mit gondoltok, van ennek a babonának valami alapja?

Figyelt kérdés

Amikor a ksilányom megszületett,felsírt, rám fektetták és már meg is nyugodott,akkor sem sírt,amikr elvitték fürdetni. A szülésznő annyit mondott,szerencsém elsz,nem lesz sírós,hasfájós a babám. És így is lett.


Van abban valami összefüggés,hogy ha születés után nagyon sokáig és nagyon sír a baba,akkor sírós,hasfájós lezs, ha pedig nem akkor az ellenkezője???


Több ismerősömnél bejött....


2012. jan. 10. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A babonák egy része csupán a puszta véletlenen alapul, a másik felük pedig egyszerű fizika/kémia/biológia.
2012. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok babonás, és ezt őszintén még nem is hallotta ezt a mondást. Viszont nálunk is így volt, mikor rám tették rögtön megnyugodott, és valóban mindig is jó alvó, nyugodt baba volt, és hasfájós sem volt.
2012. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:

Nálam amikor megszületett sírt, aztán rám fektették abbahagyta. Elvitték, és mikor 'macerálni' kezdték (fürdetés, mérés, vizsgálás), akkor ismét sírt. Amikor elkészült megnyugodott.


Babám nagyon hasfájós, egyébként ritkán sír, de ha a pocak fáj, akkor vigasztalhatatlan.


Ezt a babonát még nem hallottam!

2012. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt még én sem hallottam. De a kislányom szinte nem is sírt, amikor megszületett. Rám tették, és egyből teljes nyugalom volt. Amikor elvitték felöltöztetni, akkor nyekergett kicsit, de nem sírt.

Na, ehhez képest a hasfájóssággal rendesen szenvedtünk, de szerencsére el is múlt olyan 3 hónapos korára. Azóta rendkívül nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Csak akkor sír, ha valami komolyabb baja van.

2012. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam nem sírt föl,kitisztították és utána sírt csak kicsit.Rám tették csöndben volt.Apa kezében volt kb.2 órán keresztül,nem sírt.A kórházban állandóan éhes volt,szine végigsírta az egy hetet.Nem volt hasfájós és nem is volt sírós 11 hós koráig.Akkor sírt ha kellett ha nem,most 16 hós megint nem sírós.Ki tudja mi lesz még.Nem hiszek a babonákban.
2012. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a babonát én sem hallottam még.De mikor megszületett a kisfiam végig sírt mikor rám tették is (nehéz szülésem volt) és mondta a szülésznő mikor rám tette hogy egy síros kisfiú anyukája lettem :) ez igy is lett mert a kórházban is végig sírt az 1 hetet,meg itthon is főleg éjszaka,mert hasfájós volt.
2012. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!