Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg afta lehetett?

Tényleg afta lehetett?

Figyelt kérdés

Kisfiam szájában voltak fehér pöttyök, és iszonyuan fájhatott mert nem igazán evett ,a kanállal felkentem a szájpadlására és húzta el a kis fejét meg sírt!!

Átvittem a szomszéd barátnőmhöz a kisfiamat és ott van egy undorító kutya aki a barátnőm kislánnyát egész nap nyalogatja a kezét, a száját is!!

Vajon a kisfiam onnan kaphatta el??

Mert azelött soha nem volt ilyenünk!!

9 hósak vagyunk!!

A abrátnőm még el is mondta hogy fogdosta a kisfiam!

Hát rohadtul örülök és érdekes pár nap mulva kijött akis szájában!!

Annyia sajnáltam édes életemet!!

Soha többé nem viszem át az tuti!!

Csak szeretném tudni jól gondolom e!!

Üdv Niki


2009. máj. 24. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül a kutyától kaphatott el ilyet. Egyébként mi az a afta??? Engem nagyon érdekel, mert nekem is van kutyóm, de soha nem hallottam ilyenről. 9 hósan már másznak, mindent a szájukba vesznek.
2009. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Mi is az afta? Sokan ismerik ezt a kifejezést, de a legtöbben mégsem tudnák pontosan meghatározni.Gyermekkorban gyakran előforduló, banális, néhány napig tartó gyulladás a szájnyálkahártyán. Általában teljesen váratlanul kezdődik, hirtelen veszi észre a gyermek, hogy egy kis seb van a szájában. Ez rendszerint nem vérzik, viszont felszíne igen fájdalmas, különösen az étkezések alkalmával. Ritkán kíséri más tünet, láz azonban esetenként előfordulhat. Nagyon hasonló a lefolyása, mint a herpesznek, csak ez a szájüreg belső nyálkahártyáját érinti. Átlagos időtartama 5-7 nap, és ritkán van bármilyen szövődménye. Ha panaszkodik a gyermek ilyen sebre, nézzünk be a szájba, az afta típusosan 5-10mm átmérőjű sárgás-fehér hártyával vékonyan borított kis seb. Környezetében durvább elváltozás nincs, és legtöbbször csak egy ilyen seb látható.


A kialakulását, akárcsak a herpesz esetében vírusfertőzéssel magyarázzuk, ami nem igényel különösebb kezelést. A legfontosabb szabály, hogy tartsuk tisztán a szájat, gyakrabban mosson fogat a gyerek, de vigyázzon, hogy a fogkefe durva sertéi ne sértsék az érzékeny területet! A gyógyszertárakban vény nélkül kapható szájvizek, gyógyfüves készítmények jól nyugtatják a gyulladást, és csökkentik a fájdalmat, bátran használjuk ezeket! Sajnos ebben a betegségben sem alkalmazható örök érvényű csodaszer, és a gyógyulást siettetni nem tudjuk, de a panaszok jól enyhíthetők.


Milyen esetekben forduljunk orvoshoz? Elhúzódó panaszok esetén mindenképp. Akkor is, ha nagy számban láthatók ilyen elváltozások. Ezeken kívül pedig, minden olyan esetben, amikor szokatlan tünetek, panaszok jelentkeznek.

Nem hiszem, hogy a kutyától kapta volna el, fatális véletlen...

2009. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szájpenész,szerintem.A gyógyszertárba lehet recept nélkül is kapni ecsetelőt!
2009. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Én se örülnék, ha a kutyát fogdosná a gyerekem vagy az nyalogatná.. főleg, hogy mindig a szájába veszi a kezét! Egyébként, nem biztos, hogy a kutyától kapta el. Ilyen melegben sok nyavalya van. Az én nagy fiamnak is volt ilyen, amikor úgy 10-11 hónapos volt Emlékszem, nagy volt akkor is a hőség, mert még be is lázasodott a szájában lévő hólyagok miatt). Alig tudott enni és inni is csak nagy sírva. Kaptunk rá valamilyen port, attól elmúlt. Nekünk nem volt semmilyen állatunk és nem is volt állat közelében. Azóta sem tudom, hogy mi volt az oka.. Azért a kutya nem a gyerekek mellé való, az meg valóban nem gusztusos, hogy nyalja a babát!!
2009. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg nem lesz baja a gyereknek, ha mellette egy házi kedvenc van. Persze a nyaldosásnak én sem örülnék.

De nem egyenlő a kutya tartás, a gyerek nyaldosással.

2009. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk két kutya is van a családban, és mindkettő imádja a fiamat, és a nyalással fejezik ezt ki.

Semmi baja nem lesz egy kis nyalogatástól, hacsak nem cukorból van...

Egy babának 3 éves koráig min. 1 kg. koszt meg kell ennie, hogy jó legyen az immunrendszere.

2. válaszoló

2009. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát pedig onnan kapta el ebben teljesen biztos vagyok,ugyanis nekünk is van kutyánk csak éppen nem nyalogatja egész nap a gyerekemet,az arcán a kezét onnan meg a kezét onnan veszi a szájába!!

Akármilyen tiszta egy kutya mégis csak egy bacilusforrás!

A szomszédkislánynak semmi baja mondta a barátnőm ,én meg erre persze ő 9 hónapja vele él és egész nap nyalogatja a kutya a kezét ,ja meg leesik a babapiskótája és előtte a kutya szájában volt ,és visszaadja a gyereknek!!

Na ezt ne mondjátok hogy normális!!

2009. máj. 25. 10:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Lol, mégis a szomszéd kislány immunrendszere az erősebb, és nem a te gyerekedé... Aftája volt... na és? nem halt bele...
2011. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!