Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kialakítani egy jó...

Hogy kell kialakítani egy jó napirendet?

Figyelt kérdés
Kisfiam három és fél hónapos, de egyszerűen sehogy sem akar kialakulni. A legfőbb problémám ott kezdődik, hogy reggel mindig máskor kel. Van, hogy fél hétkor kel és már nem alszik vissza, de van hogy 10-kor. Így már borul minden. Igény szerint szoptatok, van amikor két óránként eszik, de mostanában négy órát is simán elvan. Próbáltuk a 4É-t, most minden kaja után játszik és utána alszik. De van hogy fél órát alszik, van hogy hármat. Teljesen kiszámíthatatlan. Egyedül fix az esti fürdés, evés, alvás.
2011. aug. 29. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csináltam mit Te.Soha nem kelt azonos időben...

Majd kb.fél éves volt mire lett napirendünk!!!!!És Ő magának alakította ki.

2011. aug. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyi bőven elég. A kisbaba nem gép, hogy mindig ugyanúgy működjön. :)

Majd ha elkezditek a hozzátáplálást, el fog kezdeni alakulni, de az is hónapokba fog telni+az évszakok változása is új szokásokat hoz magával. Télen pl. egészen máskor van a séta, mint nyáron.

Nekünk sem volt kiszámítható napirendünk a kisfiam 1 éves koráig, csak az este ment mindig ugyanúgy. Azóta sem kel egyforma időben, de mindegy, hatkor ébred-e vagy nyolckor, ugyanúgy 11-kor álmosodik el délelőtt, és utána már teljesen kiszámítható. Figyelni kell az igényeit, ennyi a titok. De most még nem várj csodát. :)

2011. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem én persze, hogy nem mehet mindig ugyanúgy. De ezen gondolkodtam, hogy elkezdjük védőnői tanácsra a hozzátáplálást négy hónaposan. Tízóraival kezdve. De neki mikor van a tízórai? Most 9 40 van és még nem reggelizett, mert alszik.
2011. aug. 29. 09:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Picike még, jó ha az esti rutin fix, de ennyi elég.

Ahogy előttem írták: ne várj csodát és a gyerkőc nem gép. Mi is egyik reggel fáradtan, hisztisen kelünk, máskor meg kiugrunk az ágyból hajnalban, egyszer telezabáljuk magunkat, van amikor csak unottan csipegetünk.... A munkahelyemen is egyszer lendületesen, jó kedvűen dolgozom, van amikor meg semmi nem megy, csak nyűglődöm és a 10 perces munkán másfél óráig szüttyögök.

Semmi baj ezzel, légy rugalmas.


Ráadásul ebben a korban mire kialakítanál egy rutint, már borul is, hiszen egyre kevesebb alvásra lesz szüksége, másképp telnek majd a napjaitok.

2011. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak a napirend kialakítására nem kell a hozzátáplálást elkezdeni, főleg ha anyatejes még...
2011. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a napirend miatt kezdjük a hozzátáplálást.
2011. aug. 29. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, akkor félreértettem.

Kezeld ezt is rugalmasan, ahogy jön.

2011. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
kezdteben mindneképpen neked, a családnak kell alkalmazkodnia a picihez, aztán majd ha nagyobbacska lesz beletanul ő a család rutinjához. gondolj bele mennyi mindenhez kell így is alkalmazkodnia, ami más mint a pociban volt, légy türelemmel, pici még, majd kialakul. másfelől mi sem eszünk akkor ha nem vagyunk éhesek, csak azért mert a napirendben pont eljön az étkezés ideje,és nem fekszel le aludni ha nem vagy álmos, mert itt az alvás ideje.
2011. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!