Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy baba 8...

Létezik, hogy egy baba 8 hónaposan értelmes szavakat mond?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babóm is 8 hónapos és sokszor lehet, úgy hallani, mint ha értelmes szavakat mondana, de ez még nem tudatos.

Pl: hülye :)

2009. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Én kisfiam is 8 hós,de a "nem", és a "baba" szót tisztán mondja, márha azt mondja... :D
2009. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megy a baba, mama, papa, és a nem szó, de kizártnak tartom, h' ez tudatos. Mivel, ha bármi értelmesnek hangzót mond a gyerek, azonnal elismételjük, és örülünk neki, ezt a reakciót látva ismételgeti. Amit viszont biztosan megért (anya, apa, mama), azt még nem mondja ki, csak ránéz az érintettre.
2009. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!!


a mi manónk 6 hónapos és megy a mama, baba, de nálunk még 100% hogy nem tudatos!! de mi azért nagyon örülünk neki, hogy halljuk a kis hangját!! :)

2009. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

nem

csak játszik a hangokkal :)

2009. máj. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan tudatos vagy nem tudatos "apa,okké".

4 hónaposan:"baba,ja,te,.."

A lényeg 11 hónaposan beszélt érthetően.

Most 6 éves,gyönyörűen beszél.

A 14 hónapos lányom még nem hajlandó,söt amiket mondott azokat is abbahagyta.Ez van.Talán a "baba" hetente 3 szor,de a babanyelv az folyamatos.

2009. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Én rengeteget beszéltem a lányomnak!6 hónaposan mondta, hogy baba, mama.7 hónaposan ade, adide didit - amikor éhes volt!Aztán szünet pár hónapig, és azóta folyamatosan beszél.Nálunk nem paci volt a ló hanem lovacska, nem dudú az autó stb.Meg olyan nehezebb szavakat mondott ki nagyon hamar mint pl. pizsama, labda.Különben gyereke válogatja, meg a vele való foglalkozás!:)
2009. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

létezik, bár nem gyakori.

pl a lányom 6,5 hós korától tudatosan használja a pa (apa) szót, rámutatott fényképen és közben mondta, vagy mikor elkezdett csörögni a kulccsal a zárban mikor hazaért az apja, ő egyből rámutatott az ajtóra és elkezdte hajtogatni hogy Pa.

a baba szót is használja ugyanettől, utcán, fényképen bébiétel üvegén, tükörbe nézve stb rámutat a kisgyerekre és mondja, hogy baba.

mama és papa (nagyszülők) 7 hós korától, ta-ta (kacsa) vu-vu (kutya) 8 hós korától.

Ezek tudatosan használt szavak, pl a kutyát az apósom kuvasza után tanulta meg, ezért minden világos színű, kutyaformájú állatot is ezzel azonosít, pl a játékoroszlánját is - viszont a kis fekete mitugrász kutyákat addig nem, míg el nem kezdenek ugatni, de a hangadást követően azonnal vu-vu ként definiálja.


egyébként ez nem azt jelenti, hogy amelyik gyerek 8 hósan nem mond szavakat, az le lenne maradva! erről szó sincs!

a beszédfejlődés nagyon tág keretek között mozoghat, arról nem is beszélve, hogy felváltva fejlődik a mozgás és a beszéd, tehát olyan is van, hogy elkezd használni 1 szót, aztán hetekig hanyagolja, mert inkább a mozgásfejlődése kerül előtérbe. és ez is teljesen normális.

tehát igenis létezik, hogy 8 hósan több értelmes, tudatosan használt szava is legyen egy gyereknek - de semmit nem jelent, ha nincs (de gügyög, hangokat ad, kacarászik, beszédre reagál), majd akkor kell elkezdeni gondolkozni a hogyantovábbon, ha kb 2,5 évesen sem mondott még ki egyetlen tudatos szót sem.

legalábbis mi így tarjuk a munkahelyemen, a logopédián....

2009. máj. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk mondta, hogy nem. Ez tuti, hogy tudatos volt, még a fejét is rázta hozzá. Kész enni? Nem. Tisztába teszlek, nem! Ha mégis megtettem, üvöltött, úgyhogy már tuti tudta mit beszél. A védőnőm szerint is az első szó, amit tudatosan megtanulnak, az a nem.
2009. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

22:55-ös vagyok.

A logopedust kérdezném,07:32-est.

Én pl.rengeteget beszélek,a gyerekekhez tisztán érthetően,nincs ferdittés.

A fiamnál be is jött,ő ezért az oviban nem jár logopedushoz.

Talán öröklő is.

A lányom miatt aggodok nagyon.

Többen mondták beszéljek és foglalkozzak vele és ez sértő nagyon.A doki nyugtatott meg csak,mert a lányom sokat mászik és mindig mindent előbb elkezdet.

Ő is a mozgással hozta össze.

Sajna az apuka 3 évesen szóllalt meg és attol félek a lányom örökölte.

Lehetcséges? De mindent rég ért és akaratos nagyon.

Mit tegyek? A fimmal is sokat van és neki sem áll be a szája,mégsem mond szinte semmit,mindig mutogat.Nem rég a pelusra mutatott és mondta kaka,azota is "Ő" és a pelusra mutat.

2009. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!