Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan 9 kilós baba?

Krisztina27 kérdése:

4 hónaposan 9 kilós baba?

Figyelt kérdés

Anyukák megvigasztalnátok? Ma voltam a munkahelyemen egy boltban dolgoztam és az egyik munkatársamnak most 4 hós az unokája és 9 kg. Meglátta az enyémet aki most 3 hós és azt mondta rá milyen kis soványka, mind a kettő anyatejes. Nekem

ez nagyon rosszul esett mert szépen hízik most 6 kg és 63cm az enyém. Szerintem az ő babájuk nagyon kövér én soknak tartom a 9 kg-ot. Amúgy meg nagyon utálom ezt az összehasonlítást, nagyon kiakadtam ezen a sovány szón, szerintetek sem sovány igaz 3-hósan 6-kiló az nem sovány?


2011. júl. 16. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

minden baba más.

tény, hogy a te babádnak ideálisabb a súlya, de azért nem kéne lekövérezni a másik babát. szerintem...

2011. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van a kövér szóval kapcsolatban csak én meg felhúztam magam ezen, nagyon.
2011. júl. 16. 13:01
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
A te gyerekednek normális a súlya. a 9 kiló meg kb egy éves korban normális, amihez neki még 8 hónapja van. Nem hiszem, h ő csak anyatejet kap, biztos, h cukros teát is adnak neki.
2011. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Persze minden baba más, de mivel az övéké 4 hónaposan 9 kg, ezért nekik ez az etalon. Ehhez szokott hozzá a szemük, persze, hogy ahhoz képest a tiéd soványnak hat. Persze, hogy nem az, teljesen ideális és normális, az én kisfiam 3 hósan csak 5 kg volt, és ő is jó húsban volt.


Amúgy nem akarom bántani a másik babát, de tényleg rengeteg az a 9kg! Még akkor is ha nagyobb alkatu baba. De mindegy, nem kell felvenni az ilyen megjegyzéseket, biztos nem megbántani akart, csak az ő szemében tényleg soványkának tűnt a te babád, mert nem ahhoz van szokva.

2011. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkorán születtek a babák. Az én lányom másfél éves és nincs 8kiló,(2600al született) ismerősöm fia pedig 4500al született és már 11kiló és 11hónapos. Szóval.. Mondjuk ha elkezd mozogni akkor meg áll majd a hizása.
2011. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem teljesen mérvadó, hogy mennyivel született. Mert a nagyobb súllyal született babák kint általában lassabban híznak, a kisebbek meg gyorsabban, hogy behozzák a lemaradást. Az én kisfiam bár időre született, nagyon picurka volt, 2360g, de fél éves korára már olyan súlyban volt, mint az átlag, 1 évesen meg is haladta a 9 kg-ot, ami szintén az átlag.
2011. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen igazatok lehet, csak az a dicsekedős hangsúly kész voltam. Egyébként tényleg kap teát de azt nem tudom,hogy cukros-e. Meg elgondolkodtam azon is, hogy ilyen hirtelen

hízásnál vajon normálisan utána tudnak fejlődni a csontok, ízületek, izmok stb.

2011. júl. 16. 13:16
 8/18 A kérdező kommentje:
Majdnem egy súllyal születtek az övé 3200gr körül az enyém 3450gr.
2011. júl. 16. 13:21
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyivel születtek a babák akkor a tiéd a pont jó! Az én lányom 3360 gr-mal született, most lesz egy éves, és most kb. 9 kg. Az tényleg nagyon kövér 4 hónaposan. Ne törődj vele!
2011. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10 hós lányom 8 kg, 71 cm. Formás, husis.
2011. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!