Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a 8 hónapos babámnak...

Mit adjak a 8 hónapos babámnak reggelire és vacsorára?

Figyelt kérdés
Napközben eszik főzeléket és gyümölcsöt, de reggel és este nem tudom mit adjak. Nem fogad el se tápszert, se tejpépet.
2012. jan. 10. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kenyeret,kiflit tejjel,tojással,lekvárral, vagy joghurttal,túróval,szalámival.
2012. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Reggel próbálj neki valamilyen gyümölcsös joghurtot, azt szokták szeretni, törhetsz bele neki kekszet.

Vacsorára meg ha már meg tudja enni, akkor kis vajas kenyér darabkák csirke mell sonkával. Az én lányom imádta, pedig még foga sem volt. Vagy ha nem szereti, akkor adj neki vacsorára is valami főzelék félét. Mennyi tejes dolgot eszik egy nap? Próbáltál már több féle tápszert is?

2012. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csinálj krémtúrót, azt pl. adhatod reggelire. Vagy csinálj neki banánturmixot tápszerrel, kekszet gyümölcsbe áztatva, esetleg a Sinlac-ot is kipróbálhatnád, mert azt a legtöbb gyerek szereti.
2012. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Adtam neki joghurtot, krémtúrot de 1 óra múlva éhes volt. Próbáltam sok féle tápszert, de nem fogadja el akármilyen éhes.
2012. jan. 10. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia, az én 8 hósom kenyeret krémsajttal, bundás kenyeret, kalácsot eszik egy joghurttal. Vacsira hasonlót, májkrémes kenyeret, lágy tojást, ilyesmit.
2012. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első, te normális vagy???!!! 8 hónaposnak tojás, felvágott, lekvár, kenyér reggelire? és mit csináljon, turmixolja össze a lekvárt a kenyérrel?! meg egyébként is, még nagyon-nagyon nem ehet ilyeneket.

utolsó, te sem vagy komplett. LÁGY tojás??? ami majdnem nyers?! és májkrém?!

kérdező, nehogy ezeket az ételeket add 8, azaz nyolc hónaposnak!!!

2012. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Kedves utolsó! Mit kellene adni egy 8 hónaposnak reggelire? Anyatejet???? Jesszusom. Én vagyok aki épp megöli a gyerekét tojással, meg májkrémmel, meg kenyérrel. Második babám. A 8 hósom sosem kért pépes kaját, darabosat eszik az első pillanattól kezdve. Miért kellene turmixolni neki mindent? Miért ne kaphatna tojást? Meg kenyeret? De tényleg, mit adsz Te neki? Anyatejjel elkevert gluténmentes antiallergén biocuccot?
2012. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

8 hónaposnak akkor sem szabad tojást adni, nem érted?! és LÁGY tojást? én mondom, hogy jesszusom.

és lekvárt, mint az első mondja?!

a májkrém csak abban az esetben jöhet szóba, ha "rendes" májból készíted, nézd már meg a bolti májasokat, hogy mi van benne, szemét az egész.

és milyen joghurt?! mert 8 hónaposan még csak babjoghurt jön szóba, nem? ha már nagyon muszáj...

és ha már így megkérdezted, nekem 9 hónapos a babám, és nem, nem anyatejet eszik, hanem tápszert, és nem antiallergén pépet, hanem gluténtartalmú 7 gabonásat.

(egyébként nekem is második gyerek)

a kérdezőnek pedig: nagyon kellene a tápszer ekkora babának, beszéld meg az orvossal. ha más nem, akkor tejpépbe gyümölcs, babajoghurt, gabonapép simán lehet a reggelije.

én biztos nem adnék neki olyan kajákat, ami nem a korának való, főleg nem ilyen bolti, agyoncukrozott, agyontartósítószerezett kukába való szarokat.

2012. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jól megfőtt tojás sárgája bizony adható 8 hósnak már, ugyanúgy a vajas, tejfölös stb kenyér is.. A fiam már rég darabosat eszik - nagyon apró darabost, 8 hós és szereti, semmi baja tőle.. de bolti májast, szalámit nem adnék neki én sem.. ma voltunk a dokinőnél, a fent említetteket direkt ő ajánlotta, hogy mostmár kezdjem el neki adni
2013. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!