Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik felállás lenne jobb a...

Melyik felállás lenne jobb a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy másfél éves kislányom, viszont az apukájával az utóbbi 1 évben eléggé megromlott a kapcsolatunk. Legutóbb a karácsony előtti 4 hetet folyamatosan végig veszekedtük. Minden nap. Nem tudom, hogy ő hogy érez irántam, de részemről már szinte teljesen elmúltak azok az érzések. Kb 3 havonta pár hétre haza szoktam menni a picivel a szüleimhez, ilyenkor telefonon, vagy számítógépen jól elbeszélgetünk, meg mondja, hogy hiányzunk, de mikor otthon vagyunk meg csak veszekszünk. :( Nem tudom mi lenne jó a leányzónak, mert az tuti nem, hogy folyamatosan az apja, meg az anyja veszekedését hallgassa. De nem tudom mennyire viselné meg, hogy nincs apa, vagyis van, csak messze...

Nekem úgy néz ki van alakuló félben egy új kapcsolat, de a pici lány miatt még nem merek lépni.

Segítsetek!


2012. jan. 11. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtok együtt élni a kislány apukájával, jobb ha külön mentek. Lelkileg nagyon megviseli a kislányt a sok veszekedés, és annak sincs értelme, hogy csak miatta maradjatok együtt, mert beül ti is őrlődtök, és ő is megérzi, hogy valami nincs rendben. Inkább legyetek külön, még ha Neked nehezebb is lesz egyedül, mint állandó veszekedésben nőjön fel a kislányod.
2012. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én 10 voltam amikor elváltak a szüleim, de számomra megváltás volt. Annyit veszekedtek és olyan volt a légkör otthon, hogy nem is nagyon emlékszem a gyerekkoromra. A gyerek miatt soha nem szabad egy olyan kapcsolatban bent maradni ami véglegesen megromlott. Megérzik, hogy nincs minden rendben és sokkal többet ár, mint használ. Ha már nem menthető akkor meg kell próbálni kulturáltan különválni és külön-külön folytatni az életet. A lányod megszokja és ez lesz neki természetes igaz szomorúan hangzik,de hidd el jobb, hogy ez szokja meg, minthogy azt tekinti normálisnak ha egy szülei állandóan veszekednek.
2012. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami nem jó a picinek az a folyamatos veszekedés,és ebben felnőni.Viszont apára szüksége van,hosszú távon!Az,hogy ezt az apa modellt nem az édesapjától kapja meg ,hanem más férfitól az még szerintem nem is baj,fő a nyugodt családi légkör,a szeretetteljes gondoskodás feléje.Rajtatok múlik hogy beszélitek meg milyen gyakran láthatja az édesapja,ezzel biztosítva a lelki fejlődését.Szerintem ennyi idősen még nincsenek annyira "képben".Ha nem javítható a helyzet az édesapával,és részedről ahogy írtad már nem is szereted,akkor nincs miről beszélni,lépnék-a pici érdekében,hogy ne ebben nőjjön fel,később sokkal érzékenyebben érintené.Sajnálom hogy így alakult,én nagyon család párti vagyok,még menteném ami menthető,de kimondtad a kulcs szót,hogy van valaki más a láthatáron!Sok szerencsét!
2012. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!