Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! 120x60-as,...

Tapasztalt anyukák! 120x60-as, vagy 140x70-es babaágyat vegyünk? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Első baba, nem tudok dönteni.

A 120x60-an nekem jobban tetszik, "helyesebb", a 140x70-es hatalmasnak tűnik nekem, nem olyan védettnek, mint egy kisebb fészek.

Meddig alszik a kiságyban a baba? Úgy tervezzük, hogy amint lehet, majd kap egy leesésgátlós ágyat. Mikortól alszanak normális ágyban?

Ti melyiket részesítitek előnyben? Miért?


2012. jan. 7. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak, és mivel az ágyakat kaptuk, így nem válogathattunk. Van mind a kettőből.

Megmondom őszintén, nekem a 140*70-es a kedvencem. Szerintem a gyereknek is kényelmesebb, nagyobb a tér benne.

14 hónaposak lesznek most januárban. Szerintem kb 2 éves korukig fogjuk használni.

Mind a kettő jó lesz addig végülis.

2012. jan. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. 2-2,5 éves korig alszanak kiságyban, addig meg bőven elég a 60*120-as is, szerintem. Mikorra kinőnék, addigra úgyis pont "megérnek" egy rendes ágyra :)

Meg hát könnyebb hozzá bármit venni, pl. lepedő, fejvédő stb, mert ez a szabvány méret. A 70*140-es is ismert, de nem annyira elterjedt.

Pl. az Ikeás fejvédők pont 360 cm hosszúak, így a 60*120-as ágyhoz jók csak.

2 éves múlt a kisebbik fiam, 92 cm körül van és teljesen jól elfér a kiságyban. Tavasszal kap majd rendes ágyat.

A nagyfiamnál is így volt, ő is kb. 2,5 éves korában kapott nagyágyat.

2012. jan. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 140×70-es babaágyunk van. Abból is olyan, ami később teljesen átalakítható, tehát 7 éves koráig tudja használni normál ágyként.

Szerintem egyáltalán nem nagy az ágy. Nekem nem volt gondom azzal, hogy védtelen vagy nem.

Egyrészt azért, mert egy 120×60-as ágyban is tud ugyan úgy védtelen lenni a kb. 52 cm-es gyerek. Másrészt, tudtam, hogy úgyis ott leszek, ha van valami. Bár nálunk még semmi sem volt. Se beakadás, se kiesés, semmi.


Egyébként pedig, úgyis lejjebb fogod rakni a kiságy alvó részét, ha a gyermeked már ülni fog vagy felhúzza magát.

Normál ágyat, akár leesés gátlós vagy bármilyen, nem fogsz 2 éves koránál előbb venni...

2012. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még várok választ :)


Átalakíthatót semmiképpen nem szeretnék, mert több gyerekre tervezek - nem akarom alóla kivenni az ágyat.


Még lenne egy kérdésem.

Mit gondoltok erről a garnitúra családról? Van valakinek tapasztalata? Milyen a minősége, és az ár-érték aránya? Ahogy láttam, lengyel, a babakocsikról rosszakat olvastam, de ezt megéri megvenni? Nyugodt szívvel megvehetem?


[link]


Nekem nagyon tetszik, mutatós garnitúra.


A másik a pelenkázó komód. Érdemes olyat venni? Ha fiókosat veszek, abba belefér a baba összes ruhája?


Köszönöm a válaszokat!


30 hkm

2012. jan. 7. 08:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Másfél évesen kapott a lányom leesésgátlós gyerekágyat, addig meg kényelmesen fért a kiságyban. A fiam 16 hónaposan megtanult kimászni belőle, így egy perc nyugtom se volt, mert alig felébredve, félkómásan is elindult kifelé, rettegtem, hogy összetöri magát, neki is új ágy kellett. Vagyis amíg használtunk kiságyat, addig tökéletesen elég volt a kisebb méret.

Pelenkázó: a pelenkázó komódok drágábbak, mint a rendes, normál komódok (minden drágább, ha babacuccnak van árulva) ugyanakkor kisebb benne a hely, mint egy normál komódban. Mi épp ezért vettünk egy olyat, ami praktikus nagyságú, minden cucca belefért a babónak és raktunk rá egy pelekázó feltétet. Amikor már nem kellett a pelenkázó, levettük és van egy szép komód a szobájukban, ami még sokáig használható lesz. Nekünk bevált így.

2012. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

140*70-ben sem fog eltűnni, már 3-4 hósan sem lesz hozzá hatalmas. Én nem tudok kisebbet elképzelni nekik, főleg mert mindkettő (mint gondolom minden baba) sokszor reggelre keresztbefordultak fél évesen 70 centisen, gondolom ebben azért kevésbé "szorulnak be". Így is sokszor ilyenkor a rácsot rugdossa, kidugja a lába végét, a 60 centisben többet dugna ki, nehezebben húzná vissza.

Ha meg úgy jön ki megtámasztja a lábát, és hátrarúgja magát, 60-asban beverné a fejét.

Pelenkázót első babánál használtuk, második még nem volt rajta, a derékszögű nagy kanapénkon csinálok mindent. Elsőnél megéri, sokat beszélgethettek is rajta. Pláne nem árt ha fiú, ők több balesetet csinálnak pelenkázás közben, nehezebb kivédeni bár abba is bele lehet jönni, sokáig nála sem használtam a komódot. Cipeltem eleget, nem volt kedvem öltözés meg pelenkázás ,miatt megint átcipelni a szomszéd szobába :)

2012. jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy ha elég nagyot, mélyet vesztek, abban elfér minden cucc, de az ára tényleg a duplája egy sima komódnak.
2012. jan. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 70X140-es van és éjszaka így is beüti magát mindig. Ha tehettem volna még ennél is nagyobbat veszek.
2012. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 140x70-es van, ami átalakítható ággyá. Mondjuk mi nem szeretnénk már több bébit. Azért vettük ezt, mert ez érte meg, akciós volt. 50ezer volt a garnitúra. Tömör fából, kiságy, pelenkázó komód és akasztós szekrény. Én személy szerint szeretem a pelenkázó komódot, ami szintén átalakítható rendes komóddá, miután már nem kell pelenkázóként. Sokkal kényelmesebb pelenkázni, öltöztetni, mint ágyon. Mi is sokat beszélgettünk rajt míg kisebb volt. :) Ágyat szerintem olyan méretűt vegyél, ami éppen megéri. Igazából nem hiszem, hogy olyan sokat számít az a pár centi. Jó ez is, az is.
2012. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha több gyereket tervezel szerintem elég a 60x120-as (már persze ha kis korkülönbség et mondjuk 2 évet szeretnél).

Nálunk is így volt. Most a harmadik babámnak már 140x70eset vettünk mert több picink biztos nem lesz és ez átalakítható rendes ággyá így olyan 4-5 éves koráig kihúzzuk. (nem kell 1.5-2 év múlva új ágy).

A kisebből meg egymás után költöztek ki a nagyobbak, a fiam 2 éves volt mikor a hugi született, így a hugi megkapta a pici ágyat (egyetértek ezzel amit írsz hogy picike baba és akkor a 70x140es ágyban szinte elvész) :) aztán mikor a hugi kinőtte (ill. kimászott belőle) 18 hósan akkor meg 2 hónap múlva született a 3.baba.

Úgyhogy így az ágy 2 gyereket kiszolgált, csak azért cseréltük le mert ismerős odaadta ezt a 70x140est ajándékba csak úgy.

Abban is igaza van egy előző írónak, hogy olcsóbb bele a kókuszmatrac vagy a szivacs is, könnyebb bele fejvédőt , lepedőt stb. kapni.

2012. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!