Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes a fiam náthás. Hallom...

5 hetes a fiam náthás. Hallom hogy szörcsög az orra vettem Stérimar-orrsprayt és porszívó orrszívózóm más praktikus ötlet? Holnap jön a gyerek orvos a rendelőbe.

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy náthás?

5 hetsen?

Nem lehet hogy csak ez az újszülöttkori szörcsögése van? Az elsö hetekben az orrban valami nincs még össze növe így szinte az összes bébi szörcsög.

Ha kap levegöt semmi képpen se sprézz vagy porszívozd. még nagyon érzékeny a nyálkahártya ne hogy tönkretedd neki.

2012. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kerria ***** válasza:

A szörcsögés nálunk is megvan, illetve van egy kis orr váladék is, ma volt a védőnő, azt mondta ez teljesen normális. Csak akkor kezeljem só spray-vel, ha ez látszólag a babát is zavarja. Orrszívózni, meg csak akkor ha etetés közben nem kap levegőt a nózián.


Nálunk nem nátha, csupán az első hozzászóló által is említett csecsemőkori szörcsögés.


A mi babánk 6 hetes!

2012. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik babám 6 hetesen irtóra benáthásodott. Szopizni se bírt, mert csak a száján kapott levegőt. Szerintem meg lehet különböztetni, hiszen ha volt újszülött kori szürcsögés, akkor az nem 5 hetesen kezdődött, hanem már meg volt eddig is.


Még egy tipp, amivel bajt biztosan nem okozol: a fekvőhelyének/kiságynak a fejrészét emeld meg (könyvet tehetsz a lábak alá), úgy 10 fokkal, így könnyebben kap levegőt alváskor.


Aztán a doki holnap megnézi.


Legjobbakat!

2012. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kerria ***** válasza:

Igen, ez részben igaz. Nekünk is elejétől kezdve van a szörcsögés, de volt már amikor azt hittem elmúlt, elcsendesedett. És amikor újrakezdődött (2-3 napja), akkor nem tudtam, hogy ugyanaz-e avagy nátha. Elvileg náthás még nem volt, így azt nem tudom milyen.


Az ágy megemelése jó ötlet, nekünk azt a bukás ellen javasolták, azóta is úgy van. :)

2012. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom eddig nem volt és ezért gondoltam,hogy nátha.köszi a válaszokat holnap elválik akkor addig már hagyom hol jobban hol kevésbé hallani.őt nemigazán zavarja a szopinál sem.
2012. jan. 11. 16:07
 6/11 Kerria ***** válasza:
Jobbulást akkor, és azért írd meg, mi volt a dokinál!
2012. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
3 gyerekem van de egyiknél se volt ilyen amit itt irnak hogy újszülöttkori szörcsögés,nem is hallottam ilyenről, igy nem tudom hogy ez-e van a babádnak vagy valóban náthás. De ha nem kap levegőt az orrán ne kinozd, lehet kapni Nasivin orrcseppet, ami újszülött kortól használható. Én is adtam ilyet nekik ha betegek voltak. Semmi bajuk tőle.
2012. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nátha volt de már alig hallható a szörcsögés, és de tegnap délutánra én lettem náthás.
2012. jan. 12. 12:36
 9/11 Kerria ***** válasza:
Akkor jobbulást nektek! Örülök, hogy ilyen jól felismerted, hogy náthás... nekem biztos nem ment volna. Írt fel valami orvosságot a doki?
2012. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem írt fel mást csak C vitamint ajánlott
2012. jan. 13. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!