Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Letört a fiam tejfoga, akinek...

Letört a fiam tejfoga, akinek van hasonlo tapasztalata megosztana velem?

Figyelt kérdés
Penteken törtent, elesett es a bal metszöfogabol letört egy darab.Rögtön ügyelet, szajsebesz....nem tudnak vele mit csinalni.Persze nem nyugodtam bele, mert szerintem az iny eldeformalodott, tegnap elvittem egy privat fogorvoshoz, hasonlokat mondott, csak annyival kiegeszitette, hogy ebböl nem sok tört le hanem egy resze visszanyomodott az inyebe.Akivel hasonlo törtent mi volt kesöbb, fajt a gyerek foga utana, mert gondolom ha nincs zomancs rajta hamarabb szuvasodik, vagy erzekeny volt-e, esetleg volt-e problema a maradando fogakkal?Köszönöm elöre is a valaszaitokat!

2012. jan. 11. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nálunk is történ ilyen balesett, de annyi különbséggel, hogy nem tört le a foga. De elfordult 90 fokot és feljebb is nyomódott az ínyébe és a szájpadlásába is egy kicsit. Ezt úgy képzeld el hogy az egyik nagy metszőfogából csak egy végkony rész látszódott csak amikor jobban megnéztem akkor láttam, hogy elfordult neki. Nagyon megijedtem és én is egyből fogorvoshoz vittem. Szerencsére meg lehetett menteni a fogát. A doktornő vissza fordította neki és rögzítette a mellette lévő fogához fényrekörő töméssel. Annyit mondott, hogy keményet ne harapjon és csak oldalt rágjon. Azóta már eltelt 2 hónap, voltunk kontrollon is és szerencsére semmi gond. És a kislányom sem fájlalja, pedig nagyon csúnyán nézett ki. Ugyanúgy harap mindent mint előtte. A keresztlányomnak ( 4 éves) viszont le van törve elől mind a 4 foga. Ők is voltak fogorvosnál, de nem mondtak nekik semmit. Csak annyit, hogy nem húzza ki neki, mert csont fog csak 6-7 évesen fog neki nőni. De ő sem panaszkodik rá. Remélem tudtam segíteni.
2012. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!