Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek volt szülés utáni...

Akinek volt szülés utáni depressziója?

Figyelt kérdés
Mikor jelentkezett és mik voltak a tünetek?Mikor és hogyan múlt el?
2012. jan. 11. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Akkor kezdett el kijönni rajtam, amikor a férjem visszament dolgozni, és én kettesben maradtam a babával. Akkor olyan 3 hetes lehetett. Semmi segítségem nem volt, a rokonok is letudták az első két hétben a látogatást, nagyszülők amúgy sincsenek.

A tünetek? Folyton ingerült voltam, feszült, ideges. Sokszor veszekedtem a babával is. Idegesített, amikor sírt, amikor meg elaludt, akkor én bőgtem, hogy mekkora sz@r vagyok.

Nálam ez olyan 4-5 hónapos koráig tartott. Nem tudtam élvezni a vele töltött időt. Amint megnyekkent, már a plafonon voltam, hibáztattam magam, hogy rossz anya vagyok. Pedig ritkán sírt a kicsim, nagyon nyugodt baba. Nem bírtam az éjszakákat, pedig a férjem is segített. Nap közben, ha aludt a kicsi, nem pihentem, hanem főztem, mostam, takarítottam, mert féltem, hogy mit szól a férjem, ha elhanyagolom a lakást. Amikor vásárolni mentünk, folyton rettegtem, hogy nehogy elkezdjen bőgni, mert mit szólnak az emberek? Á, borzasztó volt. :(

Aztán ahogy nagyobb lett, és érdeklődőbb, egyre jobban élveztem a vele töltött időt. Rájöttem, hogy milyen kedves, milyen okos, milyen aranyos baba, és nem is értettem, miért nem tudtam teljes odaadással szeretni előtte. Sokat sétáltunk, rengeteget mozdultunk ki onnantól kezdve. Csavarogtunk nagyokat.

Most már majdnem egy éves, és annyira szeretem, hogy elmondani nem tudom. :)

2012. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15 hónapos lett a babánk.sok "gond" volt vele, egyszerűen szellemileg, testileg lefáradtam. nem tudtam aludni, csak járt az agyam, rossz kedvem volt, fáradt voltam. mentem dokihoz aki Valdoxant írt fel nekem. sajna nekem előtte is voltak idegi gondjaim, már 10 éve. két ünnep között kezdtem el szedni a bogyót. mintha kicsit jobb lenne. bár van hogy most sem tudok aludni, de legalább nyugodtan forgolódok az ágyikóban :)
2012. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kórházból miután hazajöttünk, mindenen csak sírtam. Első pár hétben azzal veszekedtem aki itt volt nálam segíteni(anya, férjem)miután egyedül maradtam a babával utána féltem hogy mi lesz, nem szerettem vele kettesben maradni, kiabáltam vele és nagyon rossz dolgokra gondoltam, hogy kárt tegyek benne. Féltem ha kettesben vagyunk akkor vmit csinálok vele. Állandóan sírtam. Így elkezdtem nagyokat sétálni vele, szinte csak szoptatni voltam itthon amikor a férjem nem volt itthon. Amúgy a babkocsiba aludt, nézelődött a babám. Még a bölcsit is felhívtam elkeseredettségembe, hogy vegyék be, de azt mondták, h csak 20 hetes kortól veszik be. De aztán valóban jobb lett, mire 20 hetes lett sokkal jobban voltunk.



Tervezett és nagyon várt baba.

2012. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Te hogy vagy?
2012. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szülés után kb egy hónapja kezdődött minden. Folyton kiakadtam, szemrehányást tettem a férjemnek mindenért, feszült voltam nagyon. Vagyis ez az állapot még mindig tart sajnos. 5 hónapos a kisfiúnk, aki egy nyugodt, jó baba. Imádjuk! De a férjemmel a kapcsolatunk katasztrófa sajnos, és az én hibámból. :(

Ajánlottak egy könyvet, nagyon jó és most én szeretném nektek is ajánlani!

BROOKE SHIELDS - ÉS HULLOTT AZ ESŐ

Nem gondoltam volna hogy ennyi nőt érint a téma. Ez olyan szomorú. Mi is úgy vártuk a bébit és most meg a kapcsolatunk megy tönkre, miattam?! Én nem akarom! Van erre valami gyógyszer? :(

2012. jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tervezett baba, 35 éves felnőtt nő vagyok. És teljesen ugyanaz mint az első hozzászóló. Már 7 hónapos, de én még mindig nem tudok kikapcsolni. Találkoztam egy anyukával ma, 2 hónapos a kisfia, láttam rajta azt amit magamon is láttam 5 hónapja. Nem csinálnám végig mégegyszer. BORZALMAS volt idószak volt, még most sem érzem magam teljesnek. Remélem idővel rendeződik a dolog a fejemben.

Te hogy vagy kérdező?

2012. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves 14.54-es! - kitartás, hidd el túl lehet jutni rajt, legalábbis én most már ezt mondom, de ki tudja lesz-e még visszaesés? Kislányom 1 hét múlva lesz 7 hónapos, s mikor 5 hónapos volt mi is ott tartottunk, hogy vége a kapcsolatunknak , vagyis inkább én tartottam ott :( Úgy éreztem semmi sem köt össze minket a babán kívül, mindenért haragudtam rá (amiért ő eljárhat itthonról , amiért neki van ideje leülni olvasni , elmenni futni, egyszóval mindenért ami az életemből kimarad) Persze ő is ingerült volt velem, de úgy gondolom ez inkább volt az én hibám, mint az övé , s bármennyire tudatában voltam ennek, nem sikerült változtatni rajt. Egy pillanat alatt összevesztünk, és csúnyán beszéltünk egymással, úgy éreztem nincs tisztelet egymás iránt , végtelenül szomorú voltam. Aztán kicsit megerőltettem magam, mikor visszaszóltam volna csúnyán, inkább nem szóltam, igyekeztem elkerülni a veszekedéseket, mert már belefáradtam , nem akartam vitázni... és azt vettem észre, hogy a párom sokkal nyugodtabb, ez rám is hatással volt, s szép lassan el kezdtünk kilábalni - nem mondom, hogy most tökéletes minden , de sokkal jobb a helyzet, most már látom, hogy van visszaút!
2012. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15:09-es vagyok, igen a mi kapcsolatunk is megsínylette a dologot. Egy teljesen elmebeteg nő lett belőlem, aki folyton dorgálja, vagy szidja, vagy ordibál a párjával. Soha semmi nem jó.

És nálam a szex sem megy!

2012. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is azután kattantam meg, miután hazajöttünk. Pedig a férjem mindenben segít. Én bezzeg még a szénakazalban is megtaláltam a tűt, folyton csak kötekedtem, semmi nem volt jó, mindenen csak agyaltam, féltékenységi rohamok, sírógörcseim voltak, borzalmasan türelmetlen voltam, meggyőződésem volt hogy nem vagyok jó anya, stb.. Aztán az újévvel megfogadtam, hogy változtatok, mert így rámegy a családom, és azt nem akarom. Rögtön az első nap kórházba is kerültünk a fiunkkal, csak hogy próbára tehesse az élet a türelmem. Borzalmasan nehéz volt, még az is. Vettem egy gyógynövény alapú nyugtatót, magnéziumot, remélem hosszabb távon segíteni fog. Még mindig nem vagyok az igazi, de talán könnyebben lehet velem bírni valamivel. Tudom, hogy 10 nap alatt nem lehet megváltani a világot, de én úgy érzem, javul a helyzet.
2012. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Borzalmasan érzem magam:(

Igaz az én lányom már 16 hónapos,de az első perctől fogva nagyon nehéz vele:(Rettentően hasfájós volt 4 hónapig,közben 2.5 hónapos korában elkezdett fogzani.(ami még mindig tart)most meg iszonyat hisztis lett.

Párommal folyamatosan ingerült vagyok én is,és sokszor szegény lánykámhoz sincs türelmem.Fáradt vagyok folyamatosan:(Szüleimnincsenek(nem is voltak)a férjem családja,főleg anyósom le sem sz@r minket(annyira utál engem,hogy a gyereket sem szereti)segítségem semmi,barátaim mióta szültem nincsenek(nekik nincs gyerekük)

Egyszerűen ott tartok,hogy nem bírom tovább!

Orvoshoz nem jutok el mert nincs akire rábízhatnám a gyereket:(

Mindezek tetejére most ott tartunk anyagilag is,hogy már nem tudom mit fogok adni a családomnak enni:((((((

Túl lehet ezen lenni?Van valami ami segíthet?Már lassan megőrülök teljesen!

2012. jan. 11. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!