Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek volt/van szülés utáni...

Akinek volt/van szülés utáni depressziója az honnan tudta hogy depressziós?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánult meg?Hogy viszonyultatok a babához és a párotokhoz?Kértetek szakembertől segítséget vagy elmúlt magától?
2009. ápr. 16. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
nekem így visszagondolva volt egy kicsi...én anyósomékon töltöttm ki, konkrétan minden idegesített velük kapcsolatban ha jöttek ha nem, mindenne sírtam...d elmúlt magától.
2009. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
szia! hát én már ott tartottam hogy féltem a gyerekemet egyeül ellátni...nem mertem felvenni büfizni nehogy hányjon...ne mbírtam egyedül lenni...borzasztó volt, most javul a helyzet, de nekem kérnem kellett segítséget, mert idegileg kikészültem...
2009. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
1 hétig depis voltam, de így visszagondolva csak azért mert ott téblábolt anyósom. Ő ugráltatott, hogy mi hol van(mondhatom nagy segítség volt, inkább maradt volna otthon), mikor mondtam neki, hogy a gyerekem a fontosabb és menjen haza, ha nem tud nyugton ülni a seggén,elkezdett sírni, hogy csak jót akar....Tiszta ideg voltam, nem láttam a fáradságtól, sírtam 2 éjszakán keresztül. Aztán ahogy elment anyós pajti pár nap alatt elmúlt. Miért te depressziósnak érzed magad? Vagy mi a baj?
2009. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
én egyenesen féltem minden uj naptol nekem a férjem segitett nagyon sokat jött ha muszály volt és csak dumált nekem folyamatosan és foglalkozott a kicsivel ha csak fél orát is de sokat jelentett és sokat segitett mellettem volt végig
2009. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
sírtam minden nap, nem mertem egyedül lenni a babámmal, azt hittem itt a világvége, borzasztó volt, kérdezte is a férjem, hogy nem örülsz a babának?hát örültem én, de a rámszakadt felelősségnek nem annyira, mára teljesen elmúlt ez az érzés, kb.3 hétig tartott, most már 1 évesek vagyunk, iszonyatosan imádom a lányaomat.
2009. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerinem nekem biztos volt. Én is túlzásba vittem a féltést, nem akartam hogy jöjjön hozzám, főleg a babához valaki, mindenki idegesített. Mindekiben csak a rosszat láttam.

De amúgy ide kapcsolódna egy kérdés, amit nem tennék fel külön. A szülés utáni depresszió csak szülés után lehet, vagy akár a gyerek két éves korában is? Vagy ha az nem szülés utáni depresszió, akkor milyen depresszió?

2009. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó válaszolónak: Depressziós akármikor lehet az ember, nem kell ahhoz feltétlen szülnie. Ennek is vannak fokozatai.
2009. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

utolsó témához írnám: szerintem nagyon sok szülőn később jön ki a depresszió. Akkor ,mikor elfogy az első lendület, az energia, kimerülnek a szervezet tartalékai. És bizony mikor a gyerkőc elkezd járni, futni, beszélni, sőt visszabeszélni, válogatni, stb. sokkal nehezebb, mint az elején, mikor "te vagy a főnök". Nagyon sok ember ezt nehezebben éli meg, mint a születés körüli nehézségeket. Ne aggódj és ne keseredj el, ezen is túlleszel! itt a nyár ,a jó idő, próbáld minél többet másra hagyni a gyerkőcöt és kicsit élni a saját életedet, a férjeddel. menjetek el moziba, sétálni. akár állatkertbe a gyerekkel, vagy ilyesmi. a lényeg, légy emberek között, és ne feltétlenül hasonló korú gyerekek szülei között. ott ugyanaz a téma megy, az összehasonlítgatások, stb, ami csak feszültebbé tesz! Fel a fejjel a második kérdezőnek!

A fő kérdezőnek igazából nem tudok mit tanácsolni, talán csak azt, hogy kitartás! A baba csillogó szeme, nyugodt szuszogása sokmindenen átsegít. nézd, ahogy alszik, nekem mindig erőt adott, bármilyen fáradt is voltam. A férj nagyon sokat tud segíteni, vagy éppen rontani a helyzeten. Kérd elsősorban az ő segítségét!

2009. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát én imádom a babámat(6,5 hós)és a férjemet is.De már kikészítem őket.És ők is engem.Egyszerűen minden zavar.Mindenen kiakadok.Nem is tudok példát írni mert minden zavar.Ha rend van a lakásban én akkor is kupit látok.Úgy érzem mindent nekem kell csinálnom,pedig belül tudom hogy nem így van.A férjem kedves,szeret minket,mindenben segít(Házimunka,fürdetés pelenkázás)Ő viszi sétálni mert én sajna csak az udvarra tudom kivinni mert van egy bélgyulladásom.Szinte minden este beszélgetünk erről hogy hogy lehetne a dolgokon javítani de másnap megint kezdem az egészet előről.Sajnos néha a gyerek is felidegesít azzal hogy állandóan nyavalyog de akkor csak ránézek és megtudnám zabálni.Ez lehet a depresszió?
2009. ápr. 16. 15:05
 10/10 A kérdező kommentje:
És méd annyit,hogy nagyon rosszul alszom.Éjszaka is szoptatok de a babához mindig szívesen kelek,csak utána nem tudok visszaaludni.Mindig csak gondolkodok.
2009. ápr. 16. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!