Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik az ortopédiai...

Hogyan zajlik az ortopédiai vizsgálat, mikor a gyerkőc már elkezdett menni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos, már 11 hósan járni kezdett, de a doki és a védőnő azt mondták, várjunk még az ortopédiai felméréssel addig, míg egészen biztosan megy. Nemrég kaptam meg a beutalót, érdeklődnék, miből áll egy ilyen vizsgálat? Eleve félek, hogy nem kellett-e volna hamarabb menni? Mert mikor járni kezdett, akkor gyönyörűen ment egyenesen, igaz, nyár volt, sokáig nem hordott cipőt, mezítláb volt, vagy zokniban. Az elmúlt hónapokban, mióta rendszeres cipő időszak van, a bal lábával nagyon befele lép.
2012. jan. 11. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi extra. Leveszed róla a nadrágot/cipőt, megnézi a doki pucér lábbal. Aztán egy kicsit megmozgatja a csípőjét is.

Mindkét gyerekemet elvittem járáskorban (azaz az első lépések után pár hónappal). Valószínű azt fogja mondani nektek a doki, hogy legyen minél többet mezítláb, és akkor majd helyreáll a csámpássága.

2012. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ugyanazt csinálták nálunk is amit az első leírt. ,megnézte hogy jár mezítláb, a gerinc vonalát, csak éppen azt mondta bokát tartó szandát adjunk rá. mondjuk a lányom hypoton baba volt. azt mondták olyan két év körül vigyem vissza. akkor 14 hónapos volt.
2012. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor szerintetek ez a csámpaság még elmúlhat? Egyáltalán ha valamiért nagyobb a baj, ilyenkor még helyreállítható teszem azt gyógytornával, vagy speciális cipővel?
2012. jan. 11. 14:30
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk is így volt. levetkőztettem, megmasszírozta a talpát, amivel megállapított sok jót (mi előtte 3 havonta jártunk mert gond volt a bokájával).

aztán elmentem a vizsgáló végére és odahívtam a fiam, majd ezt 2x megismételtük, megnézte szemből, hátulról és oldalról is a járását.

kb. 2 perc volt. de tényleg az kell hozzá, hogy stabilan, ügyesen járjon már különben visszahívnak

2012. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, közben írtál...

hát pont ezért kell most menni, mikor már jár!!!!

előtte nem tudják kiszűrni, most meg remekül lehet kezelni!

mi is speckó cipőt hordunk, igaz nem készítettet, rendesen boltba lehet venni, de konkrétan minden kis részletére figyelnünk kell, hol van varrva, sarka hány rétegű, hány kapocs van rajta, harántemelő nélküli stb. majd a doki elmond mindent, menjetek el :)

2012. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jesszus, nálunk még ennyi sem volt a "vizsgálat". Így zajlott:

Bementünk a rendelőbe, doki és asszisztensnő az asztalnál ül.

Doki: Apuka vigye oda a sarokba a babát, anyuka guggoljon le, és hívja magához (másik sarokban álltam).

Kislányunk odatipegett hozzám.

Doki: Köszönöm szépen, ennyi volt.

Úgy, ahogy volt a kislányunk melegítőnadrágban, puhatalpú kiscipőben. 4 hós vizsgálathoz hasonlóra készültünk, akkor vetkőztetés, nyomkodás, hajlítgatás, minden volt neki. Most meg ennyi. Elmondott még pár dolgot a cipővásárlásról, hogy mire figyeljünk, és jöhettünk haza.

2012. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, és elmondta, hogy ne aggódjunk lúdtalp és hasonlók miatt, mármint hogy nem tudunk csinálni semmit, mert genetika, benne van már most a lábában, de még annyira picike, hogy nem tudják kiszűrni.

Mondjuk nálunk nem volt semmi gond korábban, de azért a vizsgálat gyorsaságán így is meglepődtem.

2012. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha befelé áll a lába,akkor add ráfordítva a cipőt(kacsán).Dévényes tanácsolta és bevált.
2012. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!