Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg minden babának kötelez...

Tényleg minden babának kötelező az ortopédiai vizsgálat? Akkor a doki miért volt ilyen?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk megvizsgálta a lányomat, és kérdezte,hogy voltunk-e már ortopédián, mire mondtam,hogy még nem. Hat hónapos korában így elküldött minket,hogy akkor gyorsan menjünk,mert mindenkit el szokott küldeni egy vizsgálatra, bár ő úgy látja,hogy semmi baja,de a biztonság kedvéért. Elmentünk az ortopédszakorvoshoz és ő is megvizsgálta, azt mondta,hogy semmi baja,de akkor is kötelező az ultrahangvizsgálat. Ez persze megint egy másik napot és több óra várakozást vett igénybe, és ott is megállapították,hogy semmi baja. Ha egyszer egy orvos megállapítja,hogy semmi gond nincs, minek elmenni ennyi helyre, ahol se egy pelenkázó, se egy szoptató helyiség nincs,de persze az időpontos rendszer se működik, így a kislányom is nyűgösen viselte,pont az alvás és evésidejében kellett vinnem. A doki meg még meg is kérdezte,hogy minek jöttünk, mikor nincs baja a gyereknek, neki meg nincs ideje a tényleg beteg gyerekekkel foglalkozni,mert egészségeseket kell vizsgálni, azt mondta, nem kéne így túlaggódni a dolgokat, és mindenhová elcipelni! Mintha az én ötletem lett volna, vagy az orvoshoz járkálás lenne a hobbim! Járt már így valaki?
2011. febr. 3. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kötelezően 3 hónaposan kell vinni. Mikor hazajöttünk a kórházból, a védőnő kért időpontot 3 hónapos korára, mert olyan hosszú a várólista. Akkor elmentünk, a doki megvizsgálta, átküldött röntgenre, majd visszamentünk, megnézték a leletet és jöhettünk is haza. Van ott szoptatós szoba, meg pelusozni is lehet, de kint is, ahol levetkőztettük a gyereket, ott is olyan pelenkázó van, mint az orvosnál, úgyhogy ott is ki lehetett cserélni a pelust.

Ti sajnos megjártátok, de ez a védőnő hibája is, hogy nem figyelmeztetett, amikor menni kellett volna...

2011. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kellett menni ortopédiára csak csipő uh-ra 6 hetesen!
2011. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is csúnyán nézett az ortopédus. Nem volt kötelező, csak ajánlott. Ultrahangot meg nem csináltak, mert a doki úgy látta, minden rendben.

Úgy tűnik, körzete válogatja.

2011. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs kötelező ortopédiai vizsgálat, és a csípő uh is csak ajánlott.
2011. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az én ismerőseim közt szinte alig van olyan baba akinek ne írtak volna valamit a zárójára.Van akinek ortopédiára,kardiológiára,fejlődésneurológiára kellett vagy kell majd mennie.Nekünk koponya ultrahangra kellett menni,mert a fejkörfogata nagy volt a kisfiamnak.egyszer voltunk,eltelt 2 hónap most megyünk megint.nem értem minek...elsőre is rendeben volt minden.mindig kitalálnak valamit a dokik,nehogy unatkozzon az anyuka.
2011. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk van ortopédia egyszer, és koponya-has-medence uh 3hónapos korig. Csak, mert szűrni kell mindent...

Aztán önálló járáskor még egy ortopédia, meg ovi vagy sulikezdéskor harmadszor.

2011. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!