Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos ma, és nem...

5 és fél hónapos ma, és nem forog semerre,2 hónapja átfordult 2szer de azóta semmi, csak oldalra fordul hova vigyem?

Figyelt kérdés
Voltunk orvosnál, védőnőnél, de semmit se mondtak erre, vagyis csak annyit hogy majd fog. Nem túl biztató mivel a barátnőm kisfia nem mászott nem állt fel és nem járt még 12 hósan -15 hósan se és arra se mondtak semmit, végül elvitték gyógytornászhoz Pestre és kiderült hogy vinni kell mindenféle foglalkozásra, aztán szerencsére behozta, ma már 2 éves és szalad.
2012. jan. 12. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyamezt csinálja, 4 hósan egyszer megfordult, azóta nem érdekli, most gyakorolja nagyon az oldalra fordulást, 20-án lesz 6 hónapos, addig várok. aztán valószínüleg elviszem tornára. Nálunk van olyan, hogy ha beutal a háziorvos, akkor mehetek ide a kórházba 10 alkalommal ingyen tornára, vagy elutalhat a megyei kórházba neurohabilitációra. De ha az embernek van pénze, nálunk van gyógytornász, aki babákkal is foglalkozik, meg van még a dévény torna, de azt inkább kihagynám, mert ránézésre nem tünik úgy mintha izomtónus problémánk lenne, nagyon ügyesen tartja magát hason is, kinyomja magát, kiemeli a törzsét, és már emelgeti a fenekét is.
2012. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha semmit nem mondtak neked sme és barátnödnek sem akkor válts gyerekorvost mindenképpen. ennyi idösen azért már néha át kellene egyik irányba fordulnia.


De szerintem még nem jött rá a taktikájaára, a forgás agyi szinten döl el.


Nekünk forgásra Vojta módszert írtak ki. szerintem keress olyan gyógytornászt aki vojta módszer szerint csinálja. 2 alaklom után fordulni fog. Ami jó benne hogy egyszerü nyomások amivel lábfelemelésre, ösztökélik a gyereket, amiböl jön automatikusan az átfordulás. Lányom szerette.

Ja és megmutatja a tornász hogy kell csinálni és minden nap 1-2x csinálod otthon pikk pakk mindent csinál majd amit kell neki.


Ami még segít a kejfeljancsi. az egy olyan érdekes szerkezet, hogy a gyereket nagyon ösztönzi az elérésében megfogásában és képes érte átfordulni.

2012. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért ti még messze vagytok attól, hogy 12-15 hónaposan se másszon a baba, stb. Várd meg a 6 hónapos státuszvizsgálatot szerintem.
2012. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát egy kis településen élünk itt semmi ilyen nincs. Max a városban. Ő legkisebb gyerekem amúgy és csak azért aggódom mert a másik kettő ilyenkor már forgott.

Tudom nem szabad összehasonlítani gyerekeket de azért bizonyos szinten mégis.

2012. jan. 12. 08:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hónaposan többször visszafordult hasról hátra. Ő is elmúlt már 5 hónapos, azóta csak oldalra forgolódik, de én nem aggódom. 6-8 hónaposan bőven rá ér forogni.
2012. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én nem aggódnék

nincs olyan h kell

egy baba akkor teszi meg a következő "lépést" mikor érett rá

a fiam anno 6 hónapos korig szó szerint semmit nem csinált nem forgott nem kúszót nem mászott semmit ahogy letettem úgy maradt mégis 10 hónapos korára elindult szal kevesebb mint 4 hónap alatt behozta a "lemaradást"

a kicsilányom 8 hónaposan már állt és fogódzkodva lépegetett de forogni nem tudott vagy nem volt hajlandó és nem is tudott felülni sem fekvésből

10 hónaposan tanult meg felülni és forogni

de akkor már 2-3 lépést meg is tett magától


szerintem várj még ha hasra téve feltúrja magát négykézlábra vagy rendesen kinyomja magát akkor nem hiszem h baj lenne


nem vedd alapul h más babájával mi volt mit csinál és mikor

ez nem verseny

2012. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem is a verseny miatt csak félek hogy valamit elnézek, várok várok közben meg már rég meg kellett volna kezdeni a tornát mondjuk. Hason fekve nem szeret lenni (ettől függetlenül többször hasra teszem egy nap)négykézlábra felhúzás hát az fényévekre van még szerintem.

Köszi a válaszokat.

2012. jan. 12. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hadd kérdezzem meg, kisfiad van? Nagy baba? Mert nekem egy meglehetősen nagy kisfiam van, hosszú és elég nagy súlyú is, mindig is lustácska volt-persze én is aggódtam, mert a fürge kislány babák már 3-4 hónaposan átfordultak, ő meg csak háton rugdalózott, játszott. Párszor ő is megfrdult 4 hónaposan, aztén megint semmi. És ahogy betöltötte a 6 hónapot, egyszercsak elkezdett forogni, és azóta le se lehet állítani-gondolom, akkor ért meg rá és kész. Ha a te babád is ilyen nagy, és kevésbé mozgékony, akkor teljesen természetes hogy később kezd el dolgokat, majd behozza! Lehet, hogy más képességei-hangképzés, finommozgások pedig fejlettebbek, nálunk is így van, a keze nagyon ügyes már. Én azt tanácsolom, hogy légy még egy kicsit türelemmel, nagyon sok baba csak 6 hónapos kora után kezd forogni. Minden jót!
2012. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 7 és fél!! hónaposan kezdett forogni és 12 hósan már ment.

Minden mozgásformát csinált, sőt három hónapig mászott!!

Már teljesen be voltam sz..va, hogy mi lesz de nem volt semmi gond.

Azt viszont hozzá kell tennem hogy hosszú és nehéz baba volt.

2012. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Védőnő szerint 6 hónapos koráig kell oda-vissza forognia.


De! Ha egyszer már megcsinálta, akkor ő azt már tudja! Nyugi!

2012. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!