Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogjak neki a hozzátápl...

Disi kérdése:

Hogyan fogjak neki a hozzátáplálásnak? Tudom hogy nagyon sok ilyen kérdés van, de arra nem találtam választ hogy egymás után hogyan csináljam az új ízek bevezetését.

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy minimum egy hétig kóstoltassam ugyanazt az ízt. De ha most elkezdem pl. almával akkor egy hét után váltsak egy másikra és azt is egy hétig, de akkor mikor kezdjem el össze keverni? Kaptam olyan tanácsot, hogy egy hét után keverjek az almához mást, de akkor azt az ízt hogyan fogja külön megismerni? Találtam néhány táblázatot de abban csak az szerepel, hogy melyik hónapban mit lehet adni, nekem pedig az lenne a kérdésem hogy lépésről-lépésre hogyan érdemes meddig gyümölcsöt, azután meddig zöldséget, mikor kellene áttérni főzire a pépekről. Vagy hogy mennyi ideig adjak csak levet és mikortól lehet pürét is. Ha valaki tud olyan linket ahol ez is le van írva részletesen, azt is nagyon megköszönöm. A védőnőmmel nagyjából átbeszéltük (de csak hogy kóstoltassak, a többi lépcsőfokot későbbre szánja).
2011. nov. 26. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó,h megkérdezted az én védőnőm is elhadart valamit,aztán szagoljam ki, mi-hogy van?! Anyukámat is kérdeztem...erre ő: kislányom,az már 30 éve volt! :) Persze ők már fél éves koromban adtak csirkemájat és csirkehúst is, abban az időben nem féltek ennyire a tejtől és a liszttől! :) Én így kezdtem: 4-5 napig a lereszelt,kifacsart alma leve, 1-2 kanállal,majd növeltem. Aztán botmixerrel almapürét csináltam,azt is kapta 4-5 napig. Majd én adtam az almát főtt krumplival,nagyon szerette,úgy nem olyan savas. Aztán adtam neki almát-banánnal,de azt üvegeset,mert ugye rá volt írva,h 4 hós kortól adható. Később az krumplit sárgarépával kevertem, azt is megette,viszont magában a répát nem. Most őszibarackkal fogom megkínálni,mert úgy látom a gyümölcs jobban megy,mint a zöldség. Utána tervezem a sütőtököt. Szóval aztán jönnek ezek kombinációi. Viszont még mindenből csak max. 10 kanállal fogadott el,aztán jött a tápszer. Fogalmam sincs,mikor jutok el oda,h kiváltsak egy étkezést. Elméletben én is tudom,h egyre több gyümi,aztán kevesebb tápszert kér és egyszer csak kiváltjuk az étkezést,de még úgy látom igényli a tejalapút sokkal jobban. A püré már nyugodtan mehet,darabos majd akkor,ha lesz foga. Úgyis ő dönti el,készen áll-e az új dolgokra, látni fogod rajta. Hát én részemről ennyi...várjuk együtt a tapasztalt anyukák segítségét!

5 hós kislány anyukája

2011. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

hát ha a védőnőd mondta akkor inkább nem is mondok semmit...


egyrészt nem egy hétig kóstoltatunk, szép is lenne, pláne nem csak 1 ízt, szép is lenne, 8 hónaposan éhhalál? :)))

ha belegondolsz azért biztos rájössz, de nem kell ám túltervezni, adja majd magát


ha elmúlt 4 hónapos akkor nincs is levezés, azt a pici babáknak szokták ajánlani akik mondjuk nem tudnak maguktól kakilni.

szóval első nap pici almát lereszelsz, 2 kiskanálnyit és azt megkóstoltatod a babáddal. másnap 4 kiskanálnyit, harmadnap pedig annyit amennyi jól esik a babádnak, de azért étkezést még ne válts ki, utána szoptasd meg még 1-2 hétig :)

4. nap barackból adj neki 2 kiskanálnyit majd annyi almát amennyi jól esik neki, 5. nap 4kiskanál barack +alma, 6. nap már akár barackból is ehet annyit amennyit akar.


a 4. nap már össze is keverheted a barackot az almával, ennek totál semmi jelentősége a hozzátáplálás szempontjából. annyi, hogy ha van valami íz ami nem fog neki tetszeni akkor azt majd keverd bele valami ízesebb főzibe, mondjuk paradicsomos krumpliba a zöldbabot. ugye az allergia így is kijön, de neki nem kell 3 napig zöldbabot ennie, legalábbis nem tudja ;)


3.-4. íznek érdemes a répát és a krumplit bevezetni és az már mondjuk főzi, legalábbis a babáknál a sós vízben párolt zöldségre azt mondják :)

krumplit higithatod tápszerrel. van aki minden zöldséges főzibe tesz krumplit, ez mondjuk nem a legjobb hacsak nem sovány a babád mert felesleges ennyi szénhidráttal "tömni" de baja nem lesz ha szereti, így is csinálhatod.


remélem ez így érthető. tényleg nehogy 1 hétig adj neki egy ízt :D és ne is 1 hétig kóstoltass, heti 2 íz mehet nyugodtan :)

2011. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

SZia:)

Az sem jó,ha túl sokáig húzod a kóstoltatást,mármint egy-egy ízt.Az első időben persze jobb az óvatosság.

Én magam is tele voltam kérdésekkel és parával emiatt.

Aztán ,ahogy elkezdtük a hozzátáplálást szépen jött minden egymás után.

Mi is alma levével kezdtük..semmi extra cirkusz ,az én babám 6 hós korától tápszeres..délelőtt adtam tízórai után,pár kanálnyi levet...mondjuk 4-5 babakanállal..másnap,pár kanállal többet..harmadnap már picit pépesebben...utána jött az őszibarack ugyanigy..ezek voltak nekem az alapok..ezeket kb 1 hét után összekevertem,de nem a levet,hanem a pépet.Ezután jött hozzá egy kis krumpli,de a gyümölcs volt többségben.

Aztán már látod a babád mit szeret inkább és adj neki annyit amennyit megeszik...a bevált dolgokhoz jöhetnek majd a zöldségek is..ezt a táblázat szerint kezdheted.

Nekem a kislányom imádja az almát,barackot..nálunk ezek krumplival vagy répával voltak az első főzelékek,jah persze a sütőtök:)a babám eleinte csak az édesebb ízeket szerette...nem erőszakoskodtam ,gyümölcsös kajákat kapott,időnként megpróbálkoztam a zöldséges kajákkal,egyszer csak nem is sok idő után,elfogadta.Mindig úgy vezettem be valami újat,vagy a húst,hogy amár megszokotthoz adtam hozzá kb fele -fele arányban.Nem mondom eleinte kiment pár üveg bébikaja a kukába...de most 8 hós a babám,szépen beállt minden.

A bébiételek szolgálnak nekünk alapul,én keverem is őket,a saját készítésű kajával.

Őszinte leszek nem sokat főzőcskézek a bébimnek,valahogy úgy gondolom,hogy az alapanyagok ,amiket megvennék hozzá nem tudom honnan származnak,bízom,hogy a kész ételeket szigorú kötülmények között készítik.majd idővel persze készitek neki én is olyan helyről származó zöldségekből,gyümölcsből stb.ahol tudom nem vegyszerezik agyonra.Most is ragaszkodom a magyar almához,körtéhez nem is adok a babámnak semmi külföldit.

Az étel állagát pedig úgyis a babád fogja majd "meghatározni" és látod majd,hogy minél idősebb a gyerek annál sűrűbb és darabosabb kaják vannak..ezekből szerintem merithetsz ötleteket.

Én vettem etetőhálót és abból biztonságosan kieszi a gyümölcsöket,kenyérhéját,kiflivéget és rágni is megtanul..

Az adag:kb amennyi tápszert megeszik a babám annyit eszik meg a szilárd ételből is,de itt lehet kevesebb is mert az jobban telíti a pocakjukat..nekünk 1 evésre 1 üvegnyi kaja fogy el 190gr,ha én készitek valamit akkor is ez a mérce,persze ez teljesen babafüggő.

Általában délelőtt adom az új ízeket,h ha bármi is lenne,allergia pld. nem éjjel legyen gond.

Nem mondom,hogy nagyon bátran kezdtem én is hozzá a dolgokhoz de olyan flottul kialakul minden majd nálatok is meglátod.

Fölösleges túl sok infót gyűjteni,csak megkavarodhat az ember.

Remélem tudtam kicsit segíteni,szólj ha van még kérdésed konkrétan !

Sok sikert kívánok!

2011. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat! Külön köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltatok, tényleg nagyon sokat segítettetek! Sajnos fele részben tápis és annak idején a szopizásnál is akkor jött el a béke, mikor belenyugodtam, hogy ez van, ezt sem fogom akkor agyon tervezni. Csak ez egy olyan izgalmas dolog és olyan furcsa, hogy még szinte most született és már itt tartunk :))) Még egyszer köszönöm.
2011. nov. 27. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!