Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba étkezés. Ez így jó vagy...

Baba étkezés. Ez így jó vagy vátoztatni kellene valamin? Mit csináljak? Kevés, amit eszik?

Figyelt kérdés

Elég ennyi tejalapú? A Sinlac minek számít? Beleszámít a tejalapúba, vagy nem? merthogy az spec. Tápszer? Egyszerűen nem eszik többet.6 hónapos.6 és fél kiló (3,3-al született)

7-8 óra tápszer+anyatej (120-150 ml körül lehet)

10-11 óra gyümi gabonával (kb.100-120)

13-14 óra főzelék+anyatej/tápszer (120-150 kb.fele-fele)

16-17 óra Sinlac (150 ml vízzel készített)

20:30-21 óra között anyatej/tápszer (120-150 körül lehet)

Éjjel nem kel fel enni. Egy időben 19 óra körül evett még, de a Sinlacot imádja és mióta azt kap, és abból mostmár megeszik egy egész adagot,azóta kimarad a 19 órai evés... :( Próbáljak neki 19 kor is adni enni? Vagy nem kell erőltetni?


2012. jan. 12. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha átalussza az éjszakát akkor szuper.


Ha egyszer kevés lesz neki és többször ébred akkor adhtasz tejpépt este is. de addig felesleges.

2012. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a sinlac nem számít bele. gyógytápszer, kifejezetten tejallergiásoknak készül, tehát nem tartalmaz tejet, így nem is számíthat tejalapúnak.


5 étkezés teljesen jó :) mondjuk ha ehet tejalapút, megpróbálhatnád a tejpépet sinlac helyett, de nem fontos. jó így, nem aggódj. ha éhes lenne, kelne éjjel.

pár hét nmúlva már úgy is teljesen másképp fog enni :D

2012. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez így teljesen jó,de a sinlac nem tejpép,hanem csak sima pép,azt ne számold bele a tejalapú étkezésekbe!
2012. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor a Sinlac helyett adjak tejpépet? Mondjuk fele-fele arányban? És akkor több lesz a tejalapú.Mert aggódom, hogy kevés a tejalapú.Mikortól lehet bevezetni a tejterméket egyébként?
2012. jan. 12. 19:01
 5/13 anonim ***** válasza:

az attól függ. tejpépet 4-6 hónapos korban, rá van írva.

joghurtot 7-8 hónapos korban, nem tudom most mi az ajánlás. tejfölt 8-9 hónapos korban, tejszínt és tejet 1 éves kor után

2012. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

uzsira adhatsz 100-150ml tejpépet!

én kisfiamnak 7-8 hónaposan adtam először natúr joghurtot,kefírt,túró rudi belsejét!

2012. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én 6 hónaposomnak a napi menüje:


fél 8: 200 ml tápi

11: gyümi plusz 50ml tápi most mivel fogzik a gyümi csípi az ínyjét így csak banánt török neki tejpépbe ami így kb.150ml

14:én főzök valamit(cékla, burgonya, répa, brokkoli stb) az kb.170ml

18: baby joghurt ami 100ml

20: 200ml tápi



Ő is végig alussza az éjszakát! Én a sinlacot már csak az ebéd sűrítésére használom, régen nagyon sokat adtam neki de soha sem csak úgy natúron, mindig gyümihez kevertem! Nekünk a sinlac muszáj volt ha tejmentes hanem mert bukósak vagyunk régen jobban, szóval ha nektek nincs ilyen problémátok nyugodtan elhagyhatod és válts tejpépre! Abból is van olyan amit a doki ír fel és állítólag fincsi vanilliás (csak mert a többi nagyon drága) Szóval mi is 6 hónaposak vagyunk ahogy az elején írtam és lány :) Kis sovánka (hihi) :) Már most megtudom mosolyogni mert mindig én is a súlya miatt aggódtam! Ma voltunk tanácsadáson és azt mondták a születési súlya meg van duplázva gond nincs! Akkor minek tömjem szegényt.... Mert bizony van hogy nagyon hisztikézve eszik! Csak azért írtam ezeket le mert gondolom te is aggódsz a súlya miatt :( Ne tedd! Ha vidám energia dús, baj nem lehet :) Jó babázást :)

2012. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, aggódom kicsit a súlya miatt. Amúgy mozgékony, vidám, kiegyensúlyozott baba. Biztos én vagyok hülye, hogy folyton aggódok. Igazából kipróbálásra írtak fel Sinlacot és imádja, de nincs különösebb oka. Abból eszik a legtöbbet, mint látod. :) Kipróbálok akkor tejpépet, tudsz/tudtok ajánlani, melyik jó?? Kell kóstoltatni, vagy egyből egy adag mehet?
2012. jan. 12. 22:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Baby joghurtot már 6 hósan lehet? Hol lehet kapni?
2012. jan. 12. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Na lehet ezért a többiek majd jól lepontoznak de lehet a Dm-be kapni Nestlé-set van banános, kekszes, túrós, 6-36 hónapig van ráírva!

Meg van a HUMANA-nak is abból barackosat vettem az annyira nem ízlett neki...!

Tod azt vettem észre hogy itt hiába mondod hogy rá van írva rögtön lefujjognak hogy hiába rá van írva ő bizony nem adja mert biztos tejes....!

Hm enyémnek semmi baja és mindig nyugodtabban adom mint más a krémtúrót... :/

Na mindegy én azért is örülök hogy vannak ilyenek mert ezeket a vackokat úgy látom jobban eszi mint a rendes kaját!

Nem szívesen utáltatom meg vele a kanalazást!

Ezt van kedve enni és én is nyugodt vagyok!

Mondom a súlyát meg ne forszírozd mindig mert egy idő múlva bevonzod a negatívitást!

Lehet én ki is dobom a baba mérleget :D :D :D

Az a lényeg hogy vidámak és energikusak :D


Jó babázást :)

2012. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!