Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alábbi variációk közül...

Az alábbi variációk közül szerintetek melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves kislányunk és nemrégen megtudtuk,hogy ikreink lesznek.

Nem tudom viszont,hogy majd hogy alakítsuk a szobákat.


A szobák így vannak a házban:

A földszinten van egy vendégszoba,abból nyíló fürdőszobával,amit szinte alig használunk

Az emeleten van a hálószobánk,a lányom szobája,egy szoba,ahová az összes alig használt cuccokat berakjuk(futópad,szárítók,vasaló,a lányunk régi dolgai,stb) és egy szoba,ahová a lányunknak azok a játékai kerülnek,amik nem férnek a szobájába(ezt a szobát inkább játszószobának használjuk) és egy plusz hálószoba.


Nem tudom,hogyan legyenek majd a babaszobák kialakítva.


1.lehetőség:én és a párom leköltözünk a lenti hálószobába,a lányunk marad a sajátjában és a mi szobánkat és a plusz szobát megcsináljuk a piciknek,hogy külön szobájuk legyen.

2.lehetőség:a kislányunknak megcsináltatjuk a lenti szobát,így az lesz az Ő szobája,az ikrek pedig fent lesznek az emeleten velünk,külön szobákban.



Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás?



2012. jan. 12. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom :) de ha jól értem, fönt van 3 olyan szoba ahol se a lányotok se ti nem alszotok. akkor miért nem jó, hogy mindenki marad ott ahol van és mondjuk a ritkán használt kacatokat telepítitek le? vagy a 3 gyerek kap lent egy játszó szobát, így is felszabadul egy szoba. vagy túl bonyolultan gondolkodom? :D
2012. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én semmi szín alatt nem hagynám a kisgyermekem "egyedül" a földszinten, azon agyalnék mindig, nehogy valaki bejöjjön éjjel, és ...szerintem érted, mire gondolok... De ha jól értem az emeleten van összesen 4 szoba. Amíg kicsik, én egyébként is egy szobába raknám az ikreket, elég őket nagyobb korukban szétválasztani, a másik két szobát meghagynám úgy, ahogy eddig voltak. A 4. szobát megtartanám a nemhasználtholmik tárolójának, és a lenti szobát nevezném ki játszószobának. Ha napközben leginkább pl. konyhában lesztek, akkor egyszerű a gyerkőcökre nézni, mit is csinálnak, könnyebben ellátod Őket szerintem, hisz közelebb vannak. Ha meg vendég jön, könnyebben kirámoljátok onnan játékokat, mint a sok nehéz holmit. De ez az én meglátásom.
2012. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Elszámoltam magam, tényleg 5 szoba van az emeleten. Akkor meg pláne meg van oldva még az ikrek különszobája is, bár továbbra is nagyobb korukban tenném őket külön.
2012. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerek után lettek a harmadik nekifutásra ikreim.


Szerintem jobb lenne, ha az emeleten a "lomtár-szobát" alakitanátok ki az ikreknek, ti és a lányotok meg maradnátok a saját szobátokban, ahol eddig is. Azt a szobát, ahová jelenleg a lányod jatékai kerlnek, megtartanám játszószobának továbbra is.

Ennek az az elönye van, hogy igy továbbra is a saját hálótokban tudtok aludni, és mégis mindegyik gyerek a közelben van, ha éjjel valamiért szükség lenne arra, hogy oda tudjatok figyelni vagy bemenni hozzájuk. Egy emeletet mászkálniegy betegesebb idöszakban éjszaka többször is igen megeröltetö.

A nagylányt külön lerakni megint nem jó szerintem, mert valószinüleg úgy érezné, hogy kizárjátok a többiek közül, meg ö egyedül lenne lenn.


Késöbb, ha a gyerekek nönek, akkor inkább a hálószobát tenném le, és fenn lenne minden gyereknek külön szobája. De amig az ikrek picik - legalább is iskolás korig, de sokszor tovább is - addig sokkal jobban érzik magukat együtt, mint külön, mert erre vannak beállva, mivel egész életüket a születés elött nagyon szoros kapcsolatban töltötték.

Minden jót kivánok nektek a babákhoz.

2012. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is egy lányom és két ikerfiam van.:) Nálunk nincs emelet,mi is több variációt kipróbáltunk így is. Először egy szobában voltak a fiuk,aztán zavarták egymást,így külön tettük őket. Most 17 hósak,megint együtt vannak.3 szobánk van,egy a lányunké,egy ikreké,egy játszós. Mi apával kiköltöztünk a nappaliba mikor a 3 gyerek külön voltak,itt is maradtunk.
2012. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én az 1. lehetőséget választanám, de amikor már fél-1 évesek, csak akkor raknám őket külön szobába. Addig biztos, hogy velem egy szobában lennének. (Nálunk a fiúnk most is velünk egy szobában alszik.)

Szóval egyenlőre maradjatok Ti is fent, oda tegyetek be babaágyat, később ti menjetek le, és a gyerekek maradjanak fent.

2012. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a plusz hálóba tenném az ikreket elsőre, aztán majd később változtatnék. Vagy úgy, hogy a játékok mennének a földszintre, vagy úgy, hogy az alig használt kacatok mennének le. Még később, ha már nagyok, akkor meg akár ti is leköltözhettek. :)
2012. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok és persze a kacatok, vagy a játékok leköltözése után külön raknám őket-mert ez kihagytam :)
2012. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az elején mindenképpen egy szobába tenném őket, aztán majd később lehet variálni. Lentre semmiképp nem költöznék, mert éjszaka elég fárasztó felszaladgálni, meg tovább is tart, mint átmenni a melletted lévő szobába. Maradjatok fent mindannyian.
2012. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!