Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elrontottam? Lehet...

Nagyon elrontottam? Lehet javitani ezen? A földön folyamatosan morog, nyöszörög majd sír héthósom.

Figyelt kérdés
Sokak szerint jófiú, éjjel rendesen alszik, már ritkán ébred meg, akkor is csak egy pillanatra, napközben is elvagyunk, ujszülöttként nem volt sírós, de ahogy nő, kicsit nehezen tudom lekötni. Pörög, kúszik lassan hátrafelé, mászni még nem tud, sem előre kúszni. Ülni csak az etetőszékében ül még. Vannak napok, mikor egész jól eljátszik hason a földön, én nagyrészt körülötte vagyok. A többi napon viszont egyfolytában nyöszörög, játszik egy darabig, majd az arcát a szőnyegbe furja és rázendit. Ha elterelem valami másik játékkal a figyelmét ismé elvan, de csak pár percre, aztán indul a hiszti. Ugy sem jó, ha játszok vele. Abogy felveszem, abba is hagyja, sőt röhög egyet:) túl sokat lett felvéve, az apja este mikor hazajön, egy jó órát biztos cipeli, gondolom azért, mert a földön játszva csak nyekereg, és ha már végre hazajött hozzánk, boldog, mosolygós babusra kiváncsi, nem a hisztisre, igy inkább hurcolja és dumálnak egymásnak. Én délelőtt nem veszem fel, csak ha már nagyon kikel magából és semmi se jó. De hiába próbálom lent tartani hetek óta, csak nem javul a helyzet! Ma vendégségben voltunk egy 7,5 hós kislánynál, aki egy nyekergés nélkül pakolt, játszott a földön. Ahogy a fiamat letettem, eg ből indult az ismerős nyüszi. Olyan jó volt látni a kislányt hogy ilyen szépen játszik! Más baba is ilyen kis nyenyere? Őszintén engem idegesit, főleg estére mikor már fáradok, ami miatt meg lelkiismeretfurdalásom van, rossz anya vagyok, mert a csendes, nyugodt babámból hisztis nyűglődőt csináltam, ami rossz érzéseket kel bennem.
2009. máj. 25. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Basszus, mintha szó szerint én írtam volna. A babám 4,5 hós, kb. 1 hónapja ezt csinálja. Ne már, reméltem, hogy amikor 7 hónapos lesz, addigra nem lesznek "ilyen" gondok. Segíteni nem tudok, várjuk együtt a jótanácsokat!!!
2009. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy rossz anya,az sem a te hibád,hogy el lett kapatva csúnya szóval a baba.Barátnőm első babájakor megmondta az anyósának,hogy ne merje sokszor felvenni a gyereket(együtt laktak),nem kell mindig fogdosni mert ő fog vele bírkózni.Nos a gyerek addig kellett amíg mosolygott,amint rázendített,adta is bnőmnek.Egy kicsit elkapatták,egy kicsit nagyon,még most is kínlódnak vele,bár már nem azért mert nyöszörög,hanem mert irtó eleven.Mond meg a párodnak is,hogy nem ő van vele egész nap és nem neki kell hallgatnia ha keservesen sír,nem neki kell felkapkodnia ha nem bír egyedül játszani,hanem neked,úgyhogy legyen szíves nem olyan sokáig az ölében tartani mert az a gyerek nem játékbaba.Talán kicsit nyers a megfogalmazásom,de az érdekedben mondom,mert neked lesz vele tényleg bajod.Persze egy darabig megy ez,de te viszed a háztartást és te neveled a gyereket.Amúgy ha a baba rázendít,akkor tegyél neki oda játékot,fél-3/4 óránként adj neki újat és ha nyöszörög akkor ne menj oda.Egy darabig biztos,hogy rossz lesz,neked rosszabb mint neki,nem mondom,hogy nem fogsz sírni,de el kell lennie egyedül is,mert nem fogsz tudni semmit sem csinálni nélküle és olykor neked is kell a pihi.Sosem szabad elfelejteni,hogy az anya a nő,nem egy tenyészkanca és egy bébiszitter keveréke,akire csak akkor bízzuk a gyereket ha nyöszörög,vagy sír,amíg meg velünk van mosolyoghat.Vegyél erőt magadon állj a sarkadra és ne hagyd,hogy a gyerek irányítson.


És most lehet lepontozni...

2009. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, akörül kezdte, azt hittem azért mert nem tud önállóan megfordulni és ettől mérges. Aztán egy darabig jobb volt, most egy hónapja megint elkezdte. :((
2009. máj. 25. 17:45
 4/10 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló: igaz minden amit irsz, próbálom hetek óta nem felvenni, de semmi javulás és ez aggaszt. Semmi változás! Apa kenguruban is sétál vele este a kutyával, imádja mind a kettő, de ez is olyan mintha karban lenne. Örülök hogy a párom foglalkozik vele, ő ölben szeretgeti:) ezzel az egész napos földön lévő tréning el van rontva?
2009. máj. 25. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a férjed a hibás, mert esténként a kezében van, az én fiam is sokat volt kézben, és csinálta is a hisztit, de nálunk ez mérgében volt, amíg nem tudott kúszni. 5hósan már a földön játszott, mert jött a védőnő és megijesztett, hogy ne az ágyon legyünk mert az puha és már kéne forognia, hátáról hasára.

Valóban ahogy a földre került két nap alatt forgott, egy hét után mint egy kis kommandós kúszott, most 8hós, már négykézláb megy és feláll mindenhova, és ha nem álmos vége a nyüszögésnek.

Kitartás, vége lesz, ha sikerül neki is önállósodnia a maga módján, tudom miről írsz, mi is átestünk a nyöszörgős korszakon, de mi is négy hósan.

2009. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól érzem hogy azért kicsipszihó, mert nem halad előre? Semmit nem ér el amit kinézett magának? Nem akarom " eltiltani"a férjemtől, nem akarok beleszólni az ő együttlétükbe!
2009. máj. 25. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne is tiltsd el, kell apa és gyermeke közt a kapcsolat. Meg addig te is pihizel kicsit.

Ha sikerül elérnie a tárgyakat amit kinéz magának vége a hisztis dürohamoknak.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy azzal tudom segíteni a mozgásfejlődésében, hogy a hasát megemelem a földön mikor játszik, ez a mászásban segít.

Hogy forogjon meg játékkal kellett csalogatnom és láss csodát megfordult, mert kellett neki, persze volt, hogy elsírta mérgében magát, de ma már minden ok. Sőt annyira megszokta, hogy arra megy amerre akar, hogy a járókát és a bébikompot is utálja.

2009. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy látom ez egy általános probléma...7 hónapos kisfiam amíg nem tudott forogni azért "húzta föl" magát, most meg azért, mert nem halad még előre... :)De egyszer mindennek eljön az ideje...
2009. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 8 hós. Kb. két hete tud négykézlábazni és azóta órákat elvan a szőnyegen. Úgy kell rávennem egy kis alvásra. Pedig azelőtt egész nap csak sírt, nyafogott, morgott, hisztizett és egy percet sem volt el egyedül.
2009. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszi mindenkinek , hogy ezeket leirtátok, mert már az volt a kényszerképzetem, hogy ilyen nyenyere-baba marad. Sokkal jobban fogom viselni, most hogy tudom, talán annyira nincs elrontva őkelme, van remény:) jobb kedvem is lett, köszönöm, hogy megosztottátok velem a

tapasztalotokat!:)

2009. máj. 25. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!