Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvéreknél ahol kicsi a...

Testvéreknél ahol kicsi a korkülönbség, egy szobában alszanak a kezdetektől a gyerekek?

Figyelt kérdés

20 hónapos a lányunk, az első perctől külön szobában alszik, direkt így szoktattuk. Az első fél évben ki volt nyitva az ajtó, s ráláttunk, azóta nincs. Este fürdés és játék után szépen magának elalszik, végigalussza az éjszakákat, este 10-től reggel 8-ig. Napközben 1x alszik, 1-től 4-ig.

Pár hónap múlva érkezik a kistestvér, fiú lesz. Szeretnénk őt is betenni a kislányunkhoz (pont 2 éves lesz a lányunk akkor), de nem tudom, hogy a kicsi alvás-ébrenléti fázisai mennyiben zavarnák meg a nagyot? Vannak tapasztalatok? Egyébként úgy terveztük hogy a kicsi megkapná a nagy rácsos ágyát, a nagy pedig kapna egy új leesésgátlós ágyat.


2012. jan. 13. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk hasonló a helyzet.

20 hós lesz a lányunk amikor érkezik az öccse. mi szeretnénk 1 szobában altatni őket (leginkább azért, hogy a nagy ne érezze úgy, hogy bezzeg az öcsém alhat anyáékkal, én meg itt vagyok egyedül).

de arra készülünk, hogy amíg szükséges (kb.az első 1 vagy 2 hétben) még a kicsi velünk lesz, amíg kiismerjük egymást, meg amíg hozzászokik a "kinti léthez".


védőnőm úgy mesélte, hogy sokszor épp a tesó társasága miatt még jobban is alszanak. barátnőmnél 3 gyerek van kis korkülönbséggel, 1 szobában alszanak a gyerekek, nem ébrednek fel egymásra. szóval biztosan szoktatás kérdése.

2012. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De a tesónak is lenne szobája?

Mert akkor miért nem kerül mindegyik különszobába?


nekünk most 2 hálószobás lakásunk van és pont ahogy írod nálunk is külön volt szinte mindig és nincs gond. (elsö 3 hónapban hogy nekem könnyebb legyen bölcsöben mellettem aludt, majd ekkor már nem ébredt éjszaka így ment a szobájába)

Most elküldtözünk a te´so születése elött és akkor már 3 szoba lesz. Minenképpen külön akarom öket. Pont ezért mert a nagy nekem akkor lesz 21 hós, legyen neki külön része.

Mi mindent újra megvezsünk az összes bútort. Habár nekünk a kiságy 140 hosszú ami kb 5 éves koráig simán jó lesz, így tesó is ugyan ilyet kap pelenkázóval mindennel, mert a pelenkázóról csak a felsö részt kell levenni és rendes fiokos szekrény. ( anagyot is pelenkázni kell még ekkor)

2012. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2,5 szobás a lakásunk, egyikben mi, a másikban lenne a 2 gyermek és van még egy félszoba, majd meglátjuk, az mire lesz jó :)

Nekünk is 140-es a rácsos ágy, de a lányunk annyira fészkelődik benne, és az ágy széléhez bújik sokszor, kezei-lábai kívül a rácsokon, ezért gondoltuk hogy Ő kapna egy gyermekheverőt. Elég nagy az a szoba, elférnének benne, játszani is van hely. Aztán persze később mikor nagyobbak lesznek, váltani kell(ene) nagyobb lakásra, de az még a jövő zenéje.

Köszönöm a válaszokat :)

2012. jan. 13. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első hetekben velünk lesz a kicsi, mivel az elején még alkalmazkodnunk kell egymáshoz, a világhoz, és nem akarom,hogy egyből sokkot kapjon a nagyobbik tesó. :)

De utána egy szobában lesznek, mert nincs külön szoba annyi sajnos. Addigra pedig megszokja a nagy is a kicsit, és én is kisit kiismerem a kisebbik, hogy milyen nagyjából a napirendje, mennyire ébred éjjel stb. Úgyhogy pár hetet mellettünk lesz.

2012. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

21 hónapos volt a fiam júniusban, amikor jött a Hugi. A fiamnak vettünk márciusban egy leesésgátlós heverőt, így volt ideje megszokni és nem a Hugi lopta el a rácsos ágyát.

A Hugi érkezéséig jól aludt, majdnem annyira, mint a nagylányod. ÉS nem rémisztgetni akarlak, de ahogy megjött a kistesó, a nagynak esze ágában nem volt aludni...

Kezdettől fogva a fiam külön szobában volt és első perctől mellé fektettem a kicsit is. A kicsi békésen aludt az ágyában, a nagy meg ordított, hogy nem alszik. Csakis a hálószobánkban volt hajlandó aludni velünk. néhány hét eltelével sikerült elérni, hogy elaludjon az ágyában, majd ha megébredt (akár már éjfél előtt), akkor jött át a hálóba az utazóágyba. MAi napig így alszunk. Kicsi a gyerekszobában, a nagy meg első ébredésig a helyén, utána velünk az utazóágyban.

Sajnos nem volt mit tenni. Esküszöm volt, hogy éjjel 2 órán át próbáltam visszaaltatni sikertelenül.


Azonban az nem jellemző, hogy egymást felébresztenék (Szerencsére!).

Úgyhogy szerintem nálatok sem lesz gond. Reméljük a lányod nem így éli majd meg és a helyén fog szépen aludni, ahogy eddig is.

Megjegyzem, ma éjjel tök jól aludt mindkét gyerek és a nagyot is csak 4 után kellett átvinni hozzánk, mert rémálma volt és félálomban ordibált :(.

2012. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia

nekem is van tapasztalatom!

Először is hasonló a cucc a te első bekezdésedhez: 2 év korkülönbség, jó alvó nagyfiú, napközben sok alvás. Különbség: velünk 1 szobában, 1 szobás lakásban, de ez max minket zavart, őt nem.


A helyzet hasonló az utolsó hozzászólóéhoz: amikor megszületett a hugi, a nagy egyszerűen nem akart aludni, éjszaka rosszul aludt, sokszor megébredt (nem feltétlenül a gyereksírástól), napközben már jó volt, ha 2 órát aludt a 3,5 helyett, míg a pici húzta a lóbőrt.

Én utálom, hogy egy szobában vannak, pedig ha kész lett volna a gzerekszoa, akkor is úgy terveztem volna, hogy egy szobában legyenek. Nem tudnak egymástól elaludni, este pl. muszáj előbb a picit letegyem, hogy el is aludjon, mert csak akkor tudom lefektetni a nagyot.

Friss az élmény, 4 hetes a pici

2012. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22 hó a korkülönbség. Amíg csak a fiam volt, saját szobájában, saját ágyában aludt. Egy időben kb. 7-8 hótól kb fél éven át ha éjjel ébredt, (sokat, nagyon sírva a foga miatt és még szoptattam) akkor mentem az ő szobájába, egy ottani ágyra, ott aludtunk együtt tovább.

14 hósan megkapta a leesésgátlós ágyat, a terhesség alatt szépen beleszoktattam, elértük azt hogy már nem kellett mellé feküdni, kicsit ültem az ágya mellett és szépen elaludt.

Megszületett a hugi, amíg a kórházban voltam, apa maga mellé vette a fiúnkat, mert hogy ő nem ébredne fel úgy mint én ha valami van. Mikor haza mentünk a kórházból a nagy a saját szobájában aludt el úgy hogy ott maradtam vele, apa addig elaltatta a kicsit ha még nem aludt, a mi szobánkban, mózesben. 3 hónapig volt ott. Ekkor átkerült a gyerekszobába, de az elalvás sírással ment, erre a nagy megijedt, sprintelt az apjához a nagyágyra, míg én elaltattam a kicsit. Ezek után esze ágában sem volt a gyerekszobába menni, mert hogy a hugi sír. A hugi már rég nem sír, 16 hós, leteszem, puszi, kijövök, ajtó becsuk, alszik. A nagy (novemberben volt 3) kb. 40 perccel később fekszik mint a kicsi, köztünk alszik el, majd a helyére visszük és amint ébred éjjel már jön is vissza. A kicsi nem ébred, 11 órát alszik egy mukk nélkül.

2012. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. nem mózesben, hanem bölcsőben aludt a kicsi az első három hónapban.
2012. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még mindig utolsó. tavasszal költözünk, két gyerekszoba lesz. először arra gondoltam egy háló és egy játszó. De inkább külön szobába kerülnek.
2012. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

26 hó különbség,első éjszakától kezdve együtt egymástól 1.5 méterre. Semmi gond,első időben észrevetteha bementem szoptatni(nem kevésszser) és megfordult, vagy ő is kért inni. Mostmár üvölthet is mellette nem ébred fel. Ha esetlg eszembe jutna kihozni Öcsit,na akkor hiszti van akkor sikit hogy ne vigyem ki mert nem tud nélküle aludni,akkor jön ő is közénk.

Ne parázz,minden rendebn lesz

2012. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!