Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is vártátok a hozzátáplálás...

Ti is vártátok a hozzátáplálás megkezdését? Jobb vagy rosszabb a hozzátáplálásos időszak, mint a szoptatós?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vártam. Nekem könnyen ment a szoptatás, a lányom is ügyesen szopizott. Örültem, hogy elegendő az, amit én tudok neki nyújtani. Szerencsére ő se siette el, csak 6 hónaposan klezdten kóstoltatni, 8 hónapos volt, mire az első szopit kiváltottuk, de utána is szépen, fokozatosan maradtak csak el a szopik... véglegesen 2 évesen hagyta el teljesen.

Hogy melyik jobb? A melled mindig ott van, a tej pont megfelelő hőmérsékletű, semmit sem kell vele csinálni, mielőtt a babának adod. Hozzátáplásásakor meg ugye pepecselsz, elő kell készülni(persze, ha nem boltit adsz). De minden kornak megvan a maga megfelelő tápláléka, egy 1 éves már nem szopizhat egész nap, kell neki a szilárd étel is. De mindennek megvan a maga szépsége, ideje:))

2012. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vártam,de jobb előbb megkezdeni a szopi mellett. 1 évesen már mindent evett,amit mi.
2012. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek szoptatni és a babám első perctől nagyon ügyesen szopizik. Ennek ellenére vártam a hozzátáplálás megkezdését, nem azért hogy kiváltsuk a szopit, hanem mert kiváncsi voltam hogyan fogadja az új ízeket és a kanalat.
2012. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Örültem, hogy végre más is meg tudja etetni, nincs hozzám láncolva. Bár könnyen ment a szoptatás, sőt a 2. fiam 7 hónapig csak anyatejet fogadott el, jó volt, mikor befalták a főzeléket, gyümölcsöt, amit nekik készítettem :)
2012. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már nagyon várom. 4 hónaposan kezdem majd el gyümölcsökkel. Muszáj, mert 9 hónapos korában vissza kell mennem dolgozni.
2012. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bár van elég tejem már nagyon várom a szoptatás végét. Sajnos nekünk az elejétől gondok vannak a szopival. Lassan 7 hós a babám, de még mindig fáj a mellbimbóm. Sajnos ilyen érzékeny. Ennek ellenére BLW-zünk. Azaz az ő igénye szerint szoptatom és kap hozzátáplálást. Bár úgy terveztem 6 hós koráig csak anyatejet kap kb 4 és fél hós volt amikor már majd kikapta a kezünkből a kaját ezért elkezdtük a hozzátápit. Gyümikkel kezdtük. Eddig a sárgarépán kívül minden kaja nagyon ízlett neki és egész szép mennyiségeket eszik és mellette még sokszor szopik is.
2012. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én utáltam szoptatni.. tudom csúnyán hangzik, de nekem nagyon fájt! Azért mindent megettem, hogy legyen tejem, a terhesség alatt csak a szoptatásról ábrándoztam, mégis elapadt egy hónap után :( És már jujj de nagyon vártam a kanalazást:) olyan édes ahogy falja befelé a főziket! Persze cumiztatni is szeretem, imádom ahogy hozzámbújik, de én mégis vártam hogy "habzsolja az életet" :)
2012. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam, mint a 3-as, hogy szeretek szoptatni, és volt is elég tejem, de már vártam a hozzátáplálást, mert kíváncsi voltam, hogy fogadja. Mindkét gyerkőcöm 6 hónapos korában kapott először gyümit, zöldséget, a lányom azonnal mindenevő lett, a fiam kb 2 hónapig válogatott (a zöldség nem kellett neki), de már ő is szeret mindent.
2012. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék, h miért tetted fel ezt a kérdést:) Én már nagyon vártam a hozzátáplálást, mert bár sokszor volt problémám a szoptatással, és féltem, h kevés a tejem emiatt nem tudom kellőképp jóllakatni a kicsikémet, és iszonyat felelősséget jelentett, hogy rám van szorulva, mégis úgy éreztem hogy ezt az időszakot igen csak meg kell becsülni, ennél szorosabb kötelék nem lesz soha többet a gyermekemmel.Mindezek ellenére vártam, hogy mikor kezdhetem meg a hozzátáplálást, ez egyúttal megnyugvást hozott, nincs már az a nyomás rajtam. Örömmel tölt el, hogy magam készítette ételekkel is jól tudom lakatni és kicsit szabadabban tudok élni, mint korábban, mikor szinte "egész nap" csak szoptattam. Szóval kérdésedre válaszolva vegyes érzelmeket vált ki belőlem, de akár így, akár úgy, az idő nem áll meg, és egyszer minden időszaknak vége szakad. Sztem nem szabad mérlegre tenni, mert minden korszaknak megvan a maga szépsége...
2012. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 22:29 es válaszoló: azért tettem fel a kérdést, mert ugyanolyan gondolatok keringenek a fejemben, mint Neked. Ennél jobban én sem fogalmazhattam volna meg a gondolataimat, mint ahogy Te tetted, és teljesen egyetértek Veled, csak kíváncsi voltam, más hogy van ezzel.

Köszönet Mindenkinek a válaszokért!!!

2012. jan. 14. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!