Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövő héten kezdem a kóstoltatá...

Jövő héten kezdem a kóstoltatást, tejberizspép, az valójában tápszer?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye kérdésért, de küldött a milupa egy termékmintát. Vaníliás tejberizspép. Rá van írva, hogy anyatej kiegészítő tápszerrel, ez valójában akkor ízesített tápszer, amibe kevertek rizst? Anyatejes kizárólag a babám 5 hós múlt több mint 7kg. Szépen lassan szeretném az egészet csinálni, először csak kóstolgatni az új dolgokat, és nem rögtön étkezést kiváltani. Ezt a rizspépet kb mikor adtátok ilyen esetben?
2012. jan. 14. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
én ezt olyan fél éves korában adnám, énsima rizspépet adtam előszőr, az is van milumil azt hiszem, rá van írva, hogy tejmentes, gluténmentes. Vagy adhatsz sinlacot is, azt a doki írja fel, az is rizs. Én később adtam még Dm-es kölespépet is és ahhoz kevertem a gyümölcsöket, hogy kiadósabb legyen, de magában is szerette a kisfiam, és csak 1 hónappal a hozzátáplálás megkezdése után adtam tejes (tápszeres) pépet
2012. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát azért vagyok igazán bizonytalan,mert semmi szükségünk tápszerre, hisz van tejem. Ezért íratni se akarok semmit dokival.
2012. jan. 14. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Én almát adtam először 4 hónaposan, pedig a fiam akkor már tápszeres volt, ha csak anyatejes én inkább almával kezdeném a kostoltatást. Mi a Milumil HA tejperizspépet esszük, de azt csak 5 hósan kezdtük, mert ajándékba kaptuk.

Ha mindenképp péppel kezdenéd, akkor inkább a Sinlaccal, mert az tejmentes, vagy még esetleg a HA pép, de szerintem nem kéne tejalapú dolgot adni egy anyatejes babának 8 hós kora elött

2012. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a Sinlacot nem feltétlenül kell feliratni, csak úgy drágább
2012. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez bizony rizspehyellyel kevert tápszer. Hogy ki mikor adja, mindenkinek a maga döntése. Én, mivel volt egy jól szopó, jól gyarapodó gyerekem, nem tartottam szükségét annak, hogy adjak neki tejpépet.

Ha kóstoltatni akarsz, kezdd a gyümölcsökkel, semlegesebb ízű zöldségfélékkel, persze, korának megfelelővel. Eleinte csak 1-1 íz, majd jöhetnek a kevert gyümölcsök, zöldségek, rizzsel, rizspehyellyel dúsítva.

2012. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj bocsi ha félreérthető voltam. Persze gyümölccsel,meg zöldséggel akarom kezdeni, csak mivel kaptam ezt a pépet, elkezdtem pörgetni az agyam, hogy akkor ezt mikor hova stb.... de ha valójában ez tápszer akkor már el is felejtem legalább is addig míg van tejem.
2012. jan. 14. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babának tényleg nem kell tejpép, de semmi baja nem lesz ha odaadod neki. nekem is küldtek mintát, oda is adtam a babámnak, de nem különösebben kapott rá az ízére, így nem is fog kapni ilyesmit (nekem is anyatejes a babám, de már eszünk sokmindent mert 9hónapos :D) én is almával, banánnal kezdeném inkább, azt is lehet sűríteni sima rizzsel
2012. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!