Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én gondolom hogy kényelme...

Csak én gondolom hogy kényelmesebb az anyatej mint a tapszer?

Figyelt kérdés
Annyian írjak itt hogy a tapszer milyen kényelmes(most ne azt feszegessuk ki miért nem szoptat nem azt kérdeztem) de kérdem én miért mikor azt el kell készíteni üveget mosni sterilizalni stb. Szerintem egy szoptatás sokkal egyszerűbb amennyiben az anyának van elég teje és rendesen megy minden. Én szerintem a szoptatos anyáknak kényelmesebb a helyzetük.
2012. jan. 13. 15:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Legszebb dolog szoptatás legyegyzserübb táplálási mód. de sajnos valakinek nem sikerül hónapokig.
2012. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Első babámat csak 2 hónapig tudtam szoptatni, aztán jött a macera a tápszerrel, utáltam... Most ismét szoptatok és hál Istennek van tejem!
2012. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatok, sosem kellett tápszereznem hála Istennek, szerintem ennél kényelmesebb nincs. (De felejtsd el azt az előző idétlen kérdést és lazulj le! :o)
2012. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a szoptatása legegyszerűbb (nem véletlen, hogy ezt találta ki a természet).

a tápszernek annyi előnye van, hogy nemcsak anya tud etetni, így nagyobb a mozgástere az 1.évben, ha van segítsége.

2012. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Élethelyzettől függ. Például anyukám még egyetemista volt, amikor én születtem, mondta hogy olyan órarendet kellett összeállítania, hogy minden óra után legyen egy lyukasóra, hogy haza tudjon utazni szoptatni. Ebben az esetben például kényelmesebb lett volna a tápszer.
2012. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Amig szoptattam, addig en is allandoan kritizaltam a tapszeres anyukakat, aztan elapadt a tejem es megtudtam, hogy mennyire kenyelmes az ejszaka kozepen felkelni, levanszorogni a konyhaba, vizet forralni, visszahuteni, szamolgatni hogy hany kanal tapszert is raktam mar a vizbe, es mindezt meg azelott, hogy a gyerek meg a szomszedokat is felverne almukbol, aztan fel orakat ulni a gyerekagy mellett es varni, hogy mikor is ebred fel a babam enni. Megtudtam azt is, hogy ha elindultunk itthonrol, akkor a fel hazat is vinni kellett (elotte csak elokaptam a cicit es meg volt oldva az etetes), es ha netalantan nem hagytam otthon valamit, akkor nem volt ra lehetoseg, hogy felmelegitsem a vizet, hidegen meg nem kellett a gyereknek, melegen meg ugye nem lehet tartani orakig.
2012. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

A szoptatás kényelmesebb, mert olcsóbb és nem kell hozzá üveg, meg mosogatás, meg mérőkanálka, meg ilyesmi.

De ezek a szopi - tápi kérdések sajnos tipikusan vitát szítóak, inkább kerüld a feltevésüket, ha nem akarsz magadnak ideget :)


Ja, ha őszinte akarok lenni, leírom azért: a szoptatásban utáltam azt, hogy nem vehettem fel sima melltartót, csak a szoptatósat, meg hogy néha átázott a szopis betét, és hogy nem ihattam-ehettem amit csak akartam :) No, ennyi, ami a tápszerezésben kényelmesebb :) Ja, még valami: ha vendégségben akart enni a fiam, vagy most már inni (másfél éves), akkor nem kellett félrevonulnom szoptatni másik szobába, hanem maradhatok a társaságban és neki cucában adom a tápit, tejitalt.


De ezutóbbit csak azért írtam le, hogy azért a tápszerben is van, ami jobb, de HANGSÚLYOZOM, a szoptatás összegezve sokkal kényelmesebb és OLCSÓBB volt.

(hat hóig szoptattam, akkor apadt el a tejem)

2012. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ugyanígy gondolom ahogy az utolsó én is utáltam a szopis melltartót a melltartó betétet, a szex közben folyó tejet, hogy szinte semmit se ehettem mert 3 gyerekemből 2 brutálisan hasfájós volt sok mindentől amit ettem, nem ihattam semmit (koffein holott majd elaludtam) alkoholról egy kis koccintásnyit sem.

Nekem mindhárom gyerekemnek volt harapós korszaka ha nem jött elég gyorsan a tej, akkor úgy rászorítottak a kis ínyükkel hogy csillagokat láttam, és igen fejnem is kellett sokszor mert csomósodott, aztán mikor pár havonta több lett a szükségletük, húzták rángatták a cicit...

na hát olyankor nem tudtam arra gondolni hogy haj de jó is a szoptatás.

Ennek ellenére szoptattam mindhármat amíg kérték, de ha elveimmel nem ellenkezne, isten bizony a tápot választottam volna..

Nem beszélve arról hogy csak én keltem hozzájuk éjjel mivel apa úgyse tudta megszoptatni őket így soha egy nyugodt éjjelem nem volt évekig.

2012. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

En szoptattam a kisfiamat de potoltam tapszerrel mert nem volt eleg tejem sajnos. Szamomra azert volt kenyelmesebb a tapszer mert szombaton ejjel mindig a ferjem kellt fel a kisfiamat megetetni hogy en is tudjak aludni 7-8 orat egyben. Mindig este elkeszitettem nekik egy uveggel es a fiam ejjel 3-4 kozott ebredt enni. Ekkor a ferjem etette meg. Teljesen mas voltam igy, hogy aludtam 8 orat egyben nem kellett felkelni. A tobbi nap en etettem mert a ferjem reggel kelt dolgozni. De ez nagyon nagy segitseg volt tolle. Egyebkent o talata ki, hgoy igy besegeit, tehat nem az en kenyelmem, mielott barki kitamadna. :) Ha lett volna tejem akkor termeszetesen azt fejtem volna le neki de ugye itt a kenyelemrol beszelunk, tehat ez mar plusz idot vont volna maga utan.

A masik dolog meg az volt, hogy barhol setaltunk es megehezett a picur nem kellett megallni szoptatni, helyet talani mert azert az ember megsem szoptat a fouton... hanem fogtam es odaadtam neki az uveget es amig nyugodtan kiitta amig tovabb setaltunk, neha belaludt. :) Mukodott ez nagybevasarlas alkalmaval is. A tapszert megitta autopalyan nem kellett megallni es kicsattolni a babahordozobol, hogy mellre tegyem. Nem lehetetlen de beszelyes baleset eseten. Ha utnak indultunk mindig odaadtam a tapszert neki a baba hordozoba miutan autoba tettem es mire kiitta bealudt es utaztunk nyugodtan tovabb. Volt olyan alkalom amikor tudtam neki feljni es ilyenkor nem adtam tapszert de az mar nem kenyelem hanem plusz "melo" volt szamomra. Nem banom es fejtem volna tobbet is de sajnos nem volt. Szinten azert kenyelmesebb mert a tapszeres uvegen csak kaja celjabol akar logni de a cicimen mindig elnyamnyogott. :) A cicimet nem csak taplalaeknak hasznalta hanem nyugtatasnak is. Ami persze nem gond de kenyelmesebb ha uvegbol 10 perc alatt megeszi aztan mindenki elegedett. Nekem a cicimen kepes volt az elejen 30-40 percekig is elszopizni, bealudt mielott jollakott volna stb. aztna jott a siras, hogy hoppa hol a cici meg nem ettem eleget. Amikor mar nagyobb volt ez nem fordult elo. Ennek ellenere en imadtam szoptatni. En sosem kevertem a tapszert hanem az elejen fel literes es kesobb 1 literes kikevert allapotba vettem akkar a milli tejet, karton dobozba. Ezt reggel felbontottam es 24 oraig lehet fogyasztani utanna ki kell onteni. Reggel egyszer kisterilizaltam az uvegeket mikroba a kikevert tapszert felbontottam es elosztottam 5 uvegbe. Amikor ehes volt csak kikaptam a hutobol es melegitettem. Ha mentunk valahova akkor vittem egy ilyen doboz mar kikevert tapszert es amikor ehes votl felbontottam. Kis kiszerelesbe is kaphato volt 200 es 250ml. Attol fugg mennyi idore mentunk annyi kis dobozzal vittem.

2012. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt megtapasztaltam egyszerre. Sajnos nem volt elég a tejem és pótolni kellett. :( Részben jó dolog a tápszer, mert más is meg tudja etetni a babót, tutira tudod mennyit eszik (az én babámat nem nagyon lehetett mérni, mert le nem állt volna egy percre sem), de nagyon macera. Elkészíteni, mosogatás, fertőtlenítés..kevés lett, sok lett... Sokkal, de sokkal kényelmesebb a szopi és persze a legjobb, amit a babának adhatsz. Sajnos én nem voltam szerencsés. :(
2012. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!