Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba, kóstoltattam...

4 hónapos baba, kóstoltattam a répalevet, már 6 kanálnál járunk, mi legyen a folytatás? Sérgarépapüré? Vagy folytassam az almalével?

Figyelt kérdés
Meg egyáltalán nem értem, ha már kapott sárgarépalét, akkor azt hány naponta adjak neki? És milyen mennyiséget? Mert, gondolom mindennap nem szükséges, hiszen mi sem eszünk naponta. Adhatok egy nap almát és sárgarépát is? Ha adok lét, mikor adhatok pürét? Segítséget kérek:)
2012. jan. 14. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy a gyermeket hozzá kell fokozatosan szoktatni az ízekhez, így 2 napig ugyan azt kell neki adni, utána változtatni, ha ezt vagy 4-5 étellel megcsináltad utána mehet változatosan! De én úgy vagyok vele, hogy gyereket nem könyvekből kell nevelni, szerintem nyugodtan adhatod neki a pürét. Sárgarépa és alma is mehet egyaránt :) Ha meg nem tudod kitalálni mit adj neki, menj le a boltba nézd meg mi van a babakajában, és csináld meg azt otthon :) Sok egészséget nektek! :)
2012. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adj neki annyit,amennyit egyszerre megeszik. Ha kiváltottál vele egy szopit,akkor kezdheted mással.

Igaz,hogy mi nem esszük mindennap ugyanazt az ételt,de mi már minden ízhez hozzászoktunk. A babáknak először meg kell szokni az ízeket,az ételeket,csak utána jöhet a következő

2012. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Első gyerek, kicsit túlparázom lehet, de ezt nem lehet visszajátszani, ha egyszer elrontottad, akkor annak annyi, és nem szeretném:) Akkor holnap almát kóstoltatok és még 2 napig, aztán mehet a püré:)
2012. jan. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!