Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamról kiderült, hogy...

Kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Kapott folsavat és vasat, amit szedni kell. Mennyi idő alatt lesz jobb, mikorra hat?

Figyelt kérdés

Közrejátszhatott ez abban, hogy az utóbbi hónapokban többször volt beteg? Van valakinek tapasztalata e téren?

Bocsi a sok kérdésért:)


2009. máj. 26. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

2 hét múlva már látszik a hatása, és nem ártana 3 hónapig szedni.

Adj neki tojássárgáját(mindennap kettőt cukorral kikavarsz, azt biztos megeszi)

Az eperben cseresznyében is sok vas van, most ehet.

Csoki, mák, máj marhahús, szárazbab, ribizli...

itt egy táblázat, nézd meg: [link]


Gyerekeknél gyakori. A lányomnak 2,2 volt 19 évesen a vasa 6-22 lett volna jó. Látászavarai voltak.

Mióta szedi, már mozog :)

fehérlisztet evett cukorral, azt is ritkán, nála az lehetett a baj. Antibiotikumot is szedett.

2009. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tojást ott leszólja, de nincs igaza, a tojássárgája nagyon jó, tapasztalat, én is mindig vérszegény voltam, s az rendbehozott.

A vas felszívódásához C vitaminra van szükség, és az immunrendszer jó működéséhez is. a fiadnál mindkettővel gond volt, nem lehet hogy C vitamin hiánya van?

Menjetek ki Eperlendbe minden nap amíg lehet, s egye ott is szedés közben, s ha találsz nagymamát ribizkebokorral, költöztesd a bokor alá a csemetét 1-2 hétre! Kis plédre.

[link]

2009. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hááát... tudni kéne mekkora a kisfiad, mert ha néhány hónapos, akkor a tojás és az eper is kilőve. gyanitom, hogy 6 hó körüli, addigra ürülnek ki a babák vasraktárai. add neki az aktiferrin és a folsavat, legalább 2 hónapig, utána lesz egy controll vérkép, de akkor szerintem már a védőnő is meg tudja bökni az ujja hegyét. és cebion cseppet is adhatsz neki.
2009. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, sokat segít..

hát bocsi, elfelejtettem: 9 hónapos. Igen! cebion cseppel együtt kaptuk.

2009. máj. 26. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!