Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adnátok töltöttkáposzta...

Mit adnátok töltöttkáposzta mellé egy 15 hósnak?

Figyelt kérdés

Töltöttkáposztát fözök, még nem evett, mert még kicsi volt mikor régen anyukám csinált, azóta nem volt. Most viszont már szinte mindent eszik amit mi.

De tudom a káposzta szerintem túl nehéz lenne neki csak úgy. Gombocokat nem túl füszeresre csináltam, mi sem szeretjük a túl füszeres ételeket, az totál gyerekbarát.

Fözzek neki mellé krumplit? Vagy csak kenyeret pl a lébe tegyek bele? rizs ugye van a gombocban.

vagy mit? káposztából egy kanálnyit ehet már?


Föleg olyat kérdezek, aki nem 8 hósan kezdte el a töltött káposztát, hanem mindig odafigyelt a gyerek étkeztetésére, és nem adott túlkorán gyomorterhelö dolgokat.



2012. jan. 15. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nagyon gyerektőlfügg.Én mindent kínáltam a gyerekeimnek, aztán néztem,hogy mi a hatás. A legnagyobb és a legkissebb ette 1 évesen a káposztát semmi baja nem volt. A középső érzékenyebb, neki megfájdult a hasa.

Tehát szerintem ez nem azon múlik, hogy ki mennyire figyel oda, hanem,hogy milyen a gyerek (vagy akár felnőtt) emésztése.

Neadj mellésemmit, a gombóc kiskáposztával, lével elég neki

2012. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit, a gombóc - tekintve, h rizs is van benne - lével (meg esetleg kis káposztával) untig elég neki.
2012. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kenyeret a gombóc mellé,az is felszív valamennyit a zsírosságából
2012. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és tejfölt teszek rá neki,így elvesz a zsírosságból,nem olyan ütős és szereti is.mivel rizs van benne,ezért más szénhidrátot nem kap mellé.

a káposztát meg próbáld ki,hogy megeszi -e,de ne vacsorára add először

2012. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösszi mindenkinek.


Hát zsirosnak ez egy aprócskát sem mondható, söt még füszeres sem nagyon volt. (mivel terhes vagyok én nem kóstoltam a nyers húst meg csak a párom és ö utálja a túlfüszereset) így nekünk pont jó volt, én baba barátnak hívtam.

Szóval egy kis gombochóz raktam kis levet, kis káposztát + bele tettem kenyeret. alig evett beölel, kicsit azért kanalazta, de a végén sima gombocot adtam minden nélkül+ kenyeret evett.


így káposzta kilöve. a lányomnak ez az elsö étel amit nem eszik meg. még nem volt olyan amit ne evett volna meg, a brokkolitól a spenótig mindent nagyon szeret.

2012. jan. 15. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szilveszterkor főztem töltött káposztát,szintén ilyen könnyűt szoktam,nem zsíros,nem nehéz.A gyerekeknek(igaz ők már 2 évesek),nem adtam káposztát,csak összetörtem a gombócot,de ők sem ették meg.Én sem szerettem gyerekkoromban az ilyen ételeket.Volt még otthon krumplipüré,aztán azzal próbálkoztam,összekevertem a gombócot vele,és úgy már jobban eszegették.
2012. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!