Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám nem nyeli le a...

Ha a babám nem nyeli le a bébi rizst, csak forgatja a szájában, akkor még nem érett a hozzátápláláshoz?

Figyelt kérdés
Adtam már neki almalevet, azt nagyon szerette. Aztán csináltam neki pürésítve, de nem tudta mit kezdjen vele. Tegnap a bébirizst próbáltam, úgy hogy egy kicsit hígabbra hagytam, de azt is csak forgatta a szájában és nem nyelte le. /Nem fintorgott./ Akkor ment le mikor itattam vele egy kis folyadékot. Próbáljam minden nap? Vagy pihentessem a dolgot? 5 hónapos lesz.
2009. máj. 26. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

én is 5 hónaposan keztem el a hozzátáplálást az anyatejes kisfiamnak. ha szépen fejlődik, ne eröltesd. mi Franciaországban élünk, itt azt mondja az orvos,jobb a zöldségekkel kezdeni. a répapürével, és a sütötökpürével kezdtük./igaz, én üvegeset vettem neki. pl hipp/

8 hós kisfiú anyukája

2009. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az a bébirizs? De komolyan.

Úgy tudom, hogy darabos étellel akkor lehet etetni a babát, ha van már foga, hogy meg tudja rágni. Valószínűleg az 5 hós babádnak még korai egész rizzsel készült ételt adni, mert még nem tud mit kezdeni vele. Rizst már lehet, de turmixold össze, hogy teljesen pépes legyen, akkor valószínűleg elfogadja majd.

Alma-, banán-, barackpürét megeszi?

2009. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én Írországban élek és a bébirizst itt nagyon adják a babáknak. Össze van pépesítve és olyan mint otthon a tejbegríz. De a pürésített almával is ua. csinálta, csak forgatta a szájában.
2009. máj. 26. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
minden országban mások a szokások. az első válaszadó vagyok, hidd, el, próbálkozz a sárgarépapürével. az teljesen sima, és édes is. biztos szeretni fogja:)
2009. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!