Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláshoz hogyan...

Hozzátápláláshoz hogyan fogjak hozzá? Tudom h annyi kérdés van itt ezzel kapcsolatban, de kiváncsi lennék ti pontosan hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
3-5napig kell egy izt kostoltatni, de hányszor egy nap? Elég ha délelött adok neki az elsö napokban ujat, vagy délután is adjak? A célom nemaz h elválasszam, szeretném minél tovább szoptatni.
2011. okt. 17. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:

lényeget megpróbálom leírni:

- 6hótól a legjobb kezdeni a kotolgatást

-eleinte napi 1x, délelőtti órákban (hogyha nem bírná, lásd a hatását és ne az éjszaka szenvedjen)

-egyszerre 1 új ízt

-új ízt 3 napig fokozatosan bevezetni: pl- 1.nap 1 kanállal, 2.nap 2-3 kanállal, 3.nap 1-2dl ha kéri

-ételeket a már ismerthez keverve próbáld, hogy a mennyiség ne csökkenjen

pl. 1.nap 1 kanál alma vagy alma préselt leve

2.nap 2-3 kanál alma

3. nap fél alma-egész alma, ahogy kéri

4.nap alma+1 kanál sütőtök

5.nap alma+2 kanál sütőtök

6.nap 1-2 dl sütőtök (vagy fele sütőtök, fele alma)

7.nap valameliyk ismertbe 1 kanál új


persze nem muszáj mindig újat kóstoltatni, csak ez a minimum idő, amikor lehet.


-ha szopi sokáig maradjon, akkor előbb szoptasd és utána kóstoltasd étellel (így biztos nem fog kevesebbet szopizni)

-szoptatást kiváltani ráérsz, amikor jónak látod (én 8 hósan váltottam ki)

-napi több hozzátáplálással is ráérsz,a mikor jónak látod és szívesen elfogadja (nálunk 7 hótól kapott 2x)


van még kérdés?

2011. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!