Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év Gyed és 1 év Gyes?

1 év Gyed és 1 év Gyes?

Figyelt kérdés
Korábban olvastam itt egy hozzászólást az új Gyed törvénnyel kapcsolatban, csak egy valami nem világos, légyszi segítsetek megérteni.Mielőtt elfogadták volna tegnap az új törvényt arról, volt szó, hogy összesen 2 évig lehet otthon maradni tehát 12 évre csökkentették a Gyedet és 1 évre a Gyes időtartamát.Most akkor ugyanúgy maradt a 2 év GYED és 1 év Gyes, vagy az új szerint 1 év Gyed és 1 év Gyes lesz?( a biztosítási viszonyom megvan nem emiatt kérdezem, hanem az otthon amaradási időszak miatt, mert Gyedből megélünk, de Gyesből már nem és nem mindegy.)Csak egyszerűen válaszoljatok légyszi 2 év vagy 1 év a Gyed? Nagyon köszönöm!!
2009. máj. 26. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én úgy értelmezem, hogy 1év biztosított jogviszonynak kell meglennie akkor jár az 1év gyed, utána meg 1évig a gyes.DE!!!ha neked több mint 1év munkaviszonyod volt elötte,akkor annyi gyed jár, max.2 év.ebben az esetben a gyest nem fogod utána kapni.mindenképp csak 2évig maradhatsz otthon picurival.

várom a válaszokat én is, mert ez az én értelmezésem.

2009. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Már terhes vagy ,vagy még csak szeretnél?Mert ha terhes vagy,a régi törvény vonatkozik rád,ha ápr 30-ig megszülsz.Utána én úgy értelmeztem,ha valakinek megvan 2 év egybefüggő munka viszonya,akkor 2 évig maradhat GYED-en,ha 2 év alatt,akkor 1 évig kap GYED-et.
2009. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked, várjunk még válaszolókat hátha tudja valaki pontosan....Köszi mégegyszer
2009. máj. 26. 13:24
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát még nem tudok róla, de remélem a pocakomban van, már próbálkozunk régóta, mert tudtam hogy be fogják vezetni ezt. Tehát vegyük úgy hogy az vagyok( mert ez a cél most...)
2009. máj. 26. 13:25
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

ha már babás vagy, akkor rád még nem vonatkozik.

2010április 01után született babókra érvényes.

első válaszoló voltam

sok sikert

10hós kisfiú anyukája

2009. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egyértelműen le van írva, hogy a gyed 2 éves korig jár ha dolgoztál is annyit előtte.

2009. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha megvan a biztosítási jogviszonyod, akkor 2 év GYED.

Ha nincs meg, akkor 2 év GYES. És ebben változott főleg, hogy nincs 3. év egyáltalán.

Tehát 2 év GYED után is vissza kell menni dolgozni, és ha nincs jogviszony, akkor 2 év GYES után.

A jogviszony elérésén is szigorítottak, de ezt nem kérdezted, gondolom, biztos vagy benne, hogy nem érint téged.

2009. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A lényeg az,hogy összességében max.2 évig lehet otthonmaradni a gyerkőccel!Ez így oszlik meg:

1 év Gyed + 1 év Gyes ,ha előtte csak 1évig dolgozott a kismama.

2 év Gyed ,ha előtte 2 évig dolgozott a kismama.

2009. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja,és ez azokra a kismamákra vonatkozik,akik 2010.ápr.30 után szülnek.
2009. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen csajok!Szép napot!
2009. máj. 26. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!