Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mikor alszik 16...

Mennyit és mikor alszik 16 hónap körüli gyermeketek? Miket csinál/tok amikor ébren van?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hónapos.

1x alszik általában délben,2 és fél órát.

7-kor kell,reggelizik:kakaó,virsli vagy tojás rántotta,elmegyünk a városba a dolgainkat elintézni,tízórai:joghurt.Játszunk,autózik,labdázik,firkál,autós ujságokat nézegeti.Ebéd majd alvás.

Ugyan ez amikor felébred.

2012. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom 16 hónapos.

7-7.30 körül kel egyből reggelizik.

Általában mindig főzők, addig el van, vagy nem :)

10 körül lemegyünk sétálni, ha kell közben elintézzük a bevásárlást is. Néha tízóraizik, de nem mindig fogadja el.

12-13 között ebédel, majd alszik 2-3 órát.

Uzsonna, majd játék estig. Nem nagyon van el egyedül, játszani kell vele, vagy csak mellette lenni. Egyébként kitör a hiszti.

Amit szeret: babázni, duplozni, könyvet nézegetni, edényekkel játszani. bármit pakolni, dobálni.

Ha nem alszik sokat, még le szoktunk menni délután is.

7.30 vacsora, fürdés.

8-8.30 alvás.

2012. jan. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam már 18 hós lesz elsején, de kb. 16 hónaposan kezdett átszokni a napi egy alvásra.

Reggel 7-fél nyolc körül kelt, reggeli, elvittük a tesót oviba, majd intéztük a napi intéznivalót, bevásárlás ilyesmi, amíg én főztem, ő jól eljátszott, néha kis gyümit, ezt-azt nasizott, de nem szokott tízóraizni.

Délben megebédeltettem, beraktam a babakocsiba és elsétáltunk a tesóért. Általában ezen jól bealudt, itthon is aludt még, összességében vagy másfél -két órát, mindig éhesen ébredt, evett, aztán közös játék, udvarra kimentünk a két gyerekkel, esetleg játszótérre, vagy csak ide mellettünk a mezőre, aztán miután bejöttünk, kaptak egy kis gyümölcsöt, kölesgolyót, stb., majd eljátszottak, amíg én csináltam a vacsit. Vacsi előtt még közös játék, fürdés, majd vacsora, elalvás előtt mese, 8 körül mentek aludni.

Ez mostanra annyiban változott, hogy korábban kel, hat körül reggel, így korábban álmos is lesz. Általában már 10-11 körül elalszik, így több időm van a házimunkára, ez nekem könnyebbség, viszont problémásabb, hogy hová tegyem le, a kiságyában nem nagyon tehetem (kivéve, ha 10-kor már alszik) mert nem ébredne fel, mire menni kell a tesójáért. Ha csak 11 felé alszik el, akkor a babakocsiba rakom, van neki bennek egy bárányszőrméből készült bundazsák, ha nem ébred időben, csak betakarom egy vékonyabb pléddel és rácipzározom a zsákot, abban nem fázik meg, kályhameleg, sapkát húzok rá, arra nem ébred föl és indulhatunk.

A nap többi része ugyanúgy alakul, ahogy előbb leírtam, viszont korábban lesz álmos, fél nyolc körül fektetni kell. Ez azért sem rossz, mert a háromévesem is lefárad egész nap, de ő kétéves kora óta nem hajlandó délután aludni, így ő is szívesen lefekszik már ilyenkor. Nyolcra általában teljes nyugi van itthon. :-)

2012. jan. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most töltötte be kislányom a 16 hónapot.Általában még kétszer alszik egy nap, de már kezdi szabotálni a délelőtti alvást.Általában 6-fél 7 körül kel, és 9-től fél 11-ig alszik, és alszik szintén másfél órát olyan fél 2-2 körül.Este mindig 7-kor fürdetünk, fél 8-kor már alszik.Általában reggelig, de mostanában egyszer-kétszer felsírt, mert rágófoga jön felül.Szeret babázni, vetkőzteti, megfésüli, megpuszilja őket.Szeretünk labdázni, firkál a mágneses rajztáblára.A fa puzzle-t és a formabedobót is szereti.Most, hogy ilyen hideg van, itthon hintáztatom, de annyira nincs oda érte.A játszótéren imádott hintázni, itthon meg 5 perc után elunja.Mostanában nem nagyon tudom tanítani semmire, mert egész nap jön-megy, pakol, fiókból ki-be, szekrénybe mászik, a nyomában kell lenni.Nagyon mozgékony, ebédelni csak úgy tudok, ha a járókába teszem, de ha meglátja, hogy eszek, kikéri magának:))Mondókázok, énekelek ( szegény gyerek:)), táncikálunk, zenét hallgatunk stb.
2012. jan. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos remélem nem gond, hogy írok. Ő már csak 1x alszik. délben.

Reggel olyan fél nyolc körül kel. Délelőtt házi munkát végzek akkor ő szépen elvan ha van kedve hintázni akkor ő hintázik amíg én főzők, ha nem akkor én akkor főzők amikor ő alszik. Neki mindig van főt étel.

2012. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!