Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál 20 hónap körüli...

Mit csinál 20 hónap körüli gyermeketek? Le vagyunk maradva? Nagyon aggódom, mit tanácsoltok? Keressek fel szakembert?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy én úgy érzem, kisfiam nem "okos". Akárhogyan is tanítom neki az állatokat, hogy melyik mi, hogy csinál a kacsa stb, olyan mintha nem is figyelne rám. Olyan mintha semmi sem érdekelné.A testrészeit sem mutatja. Még beszélni sem beszél, azt sem hogy anya, apa. Csak a saját nyelvén. Ha mondom neki hol a labda, ha akar akkor ránéz, de ha kérem hozza ide nekem, nem teszi. Nagyon mozgékony, egész nap megy. Ha kérdezek tőle bármit, hogy éhes vagy, szomja vagy nem reagál rá semmit, még annyit sem hogy a fejével bólogatna. Szoktunk együtt főzni, vagy kérem rakja a ruhát a gépbe, inkább elmegy. Mi lehet az oka? A védőnövel beszéltem erről, azt mondta szellemileg nincs azon a szinten, de térjünk vissza ha 2 éves lesz. De nagyon aggódom, és ideges vagyok, csak sírni tudok. Amúgy ügyesen rajzol, firkál, szereti a kirakókat, ügyesen tudja melyiknek hol a helye, de én úgy érzem nem tudja melyik állat melyik, pedig mindig mondom neki. ha kint vagyunk az udvaron, csak unottan sétál. Nem mutat tárgyakra.
2011. jan. 31. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze viheted szakemberhez hátha megnyugszol tőle, de mintha csak az én fiamról írtál volna pont ilyen volt 20 hósan halálra aggódtam magam.

Most 3 éves múlt féléve elkezdett beszélni és már válaszol ha kérdezem, mindent megért, tudom, csak sokszor egyszerüen nem akarja azt csinálni amit mondok.

Ha fogyatékos lenne a gyerek az már korábban kiderül,mert akkor a mozgásformákkal is gondok lennének.

Részképességeiben lehetnek hiányosságok persze.

Amúgy ez is hogy mondod neki melyik állat mit csinál és mintha nem is érdekelné, nálunk is ez volt és ahogy megtanult beszélni, dőlt belőle az a sok minden amit tanítottam neki és látszólag nem is figyelt.

Ő igy gyüjtögette a dolgokat és egyszerre robbant ki belőle.

2011. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És amúgy a hangokra reagál? Ha szólítod a nevén odafordul? Én elvinném fülészetre esetleg.
2011. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, hangokra reagál, bár van olyan hogy szólítom, és nem figyel.

köszönöm most egy kicsit megnyugtattál. remélem nálunk is így lesz.

2011. jan. 31. 14:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi baja, csak nem minden gyereket érdekli ugyanaz. Az én lányom 19 hónapos, és hát kb pont a fordítottja a te kisfiadnak. Ő nem rajzol, ha ceruzát adok neki egyből a szájába veszi, pedig mutatom neki a papírt és rajzolok rá. Nem kirakózik, a formabedobótól csak felhergeli magát. Viszont amit a kisfiad nem csinál, ő azokat tudja. Én nem aggódom a lányom miatt, szerintem nagyon okos így is, nem kell minden egykorú gyereknek ugyanazt tudnia. Gondolj csak bele az iskolában is különböző képességű gyerekek vannak, akik más-más tantárgyból jobbak.
2011. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi anyukák, kicsit nyugodtabb lettem.
2011. jan. 31. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 és fél éves.

Nem beszél, egy kukkot sem jóformán max anyit hogy mama megy nyamnyam.

Állathangokat nem utánozza csak a kutyáét úgy ahogy, de van itthon 2kutya, anyámnál 2 kutya meg keresztanyunál 1.Íg nem is csoda.

Arra nem reagál hogy kérdezem hogy éhes-e.

Szóval nem vagytok lemaradva!!Nyugi

2011. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 18 hós, de ő is csak azt csinálja amihez épp kedve van. szerintem a te fiad is ilyen típus, nem? az állatok nem érdeklik. kész. próbáld ki hátha másra felfigyel, pl járművek, babák, gyümölcsök, stb..

írod, hogy nagyon mozgékony, (ahogy az enyém is:)) ő ebben "jó". Van olyan gyerek aki szívesebben ücsörög és nézeget képeskönyveket, ők meg nem mozognak annyit. Szerintem hallgass a védőnőre, gyerekorvosra, és ne aggódj! :)

2011. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, igen még én is azt akartam írni,hogy lehet hogy más érdekli csak afelett elsikkad az ember, és csak a hiányosságok ötlenek a szemébe és azon aggódik.

Nekem is így van/volt mai napig figyelmeztetnem kell magam, ha elszalad a ló velem aggódás ügyileg hogy nem lehet minden gyerek MINDENBEN tehetséges. Igaz hogy az én fiam nem egy kommunikációs zseni:) (bár már ovi kezdete óta legalább 10 féle mondókát plusz vagy 15 féle gyerekdalt tud hibátlanul) viszont mozgásában meg nagyon ügyes. Mindenre felmászik, lemászik ritkán esik, 2 évesen a játszótéren a mozgó rönkökből összeállított hídon simán átkelt, egyedül csúszdázott magas csúszdán stb.

Nem dicsekvésből írom most ezt le, csak hogy hátha magatokra ismersz te is hogy na ezeket az én gyerekem is jobban csinálta mint más.

2011. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aranyosak vagytok!!

Tényleg az én kisfiam egy örökmozgó. Még nagyokat ő sem esett, bár mászik mindenhová. van hogy fürdés előtt 10 percig be a szobába odafut hozzám, és vissza.

Most már nem aggódom, köszönöm nektek!!!

2011. jan. 31. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!