Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos amúgy anyatejes...

5 hónapos amúgy anyatejes babánál ki lehet váltani egy egész étkezést vagy inkább tápszer legyen az az egy alkalom?

Figyelt kérdés

El kell mennem hetente 2szer fontos ügyben úgy hogy egy etetés délben bele fog esni. Fejni nem tudok, se géppel, se kézzel, szoptatási tanácsadóhoz is mentem ezügyben ő is azt mondta nem érdemes gyötörni mert egyszerűen nem indul be a leadó reflexem csak akkor ha a baba van a cicin. Tehát egy két hete kóstolgatunk (csak így meg megnyal egy kis almát, gyümilevet stb. tetszik neki de többet még nem adtam).

Természetesen az összes többi étkezés maradna cici, meg éjjel is ugyanúgy mint most (3 óránként szopik éjjel is).


2012. jan. 16. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nehéz ügy, mert mire annyit megeszik gyümölcsből-zöldségből, hogy elég legyen neki egyszerre, addigra hetek is letelhetnek. Bár baba függő, van, amelyik rögtön ráizzítja magát, de nekem van olyan gyerekem is, amelyik 7,5 hónapos koráig SEMMIT nem fogadott el, hiába kínáltam naponta. (Amúgy ma ő a legjobb evő gyerekem.)


BIztos hogy ennyire fixek a szopi idők? Hány órára kell elmenned?

Én indulás előtt megszoptatnám, ha nem több, mint 3 óra, akkor kibírja, és közben kínálhatja gyümölccsel, aki vele van, ha nagyon éhes, csak eszik picit. Mert az is más lehet, hogy Te kínálod, vagy egy másik személy, akiről világosan tudja, hogy cicit nem kaphat...

2012. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen semmiképp nem tudom megszoptatni mert több időt vesz igénybe az elfoglaltság, utaznom is kell hozzá, buszhoz leszek kötve stb. szóval tuti beleesik egy étkezés. Akkor lehet tápszer lesz belőle...

de azt egyszer kapott és alig itta...a cumisüveggel mint olyannal se tud mit kezdeni forgatja ide oda a szájában, rágcsálja stb.

2012. jan. 16. 12:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem mielőtt elmegyek meg mikor megjövök természetesen megszoptatom, de közben 5 óra is eltelik, tuti éhes lesz.
2012. jan. 16. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Tápszer nem örögtöl való és attól hogy kap 1x egy nap tápszert nem fog a cicröl leszokni.


Szerintem ha rendszeres aki vigyáz a gyerekre kezdjen hozzá a délbeni hozzá tápláláshoz, répa, krumpli kóstoltatáshoz.

Egy étkezés kiváltásához a kostóltatástól 5 hétnek kell eltelnie még akkor is ha a gyerek elsöre letudná nyelni az egész adagot. nem érdemes sietettni a hozzátáplálást.

Aztán mikor kiváltottatok egy étkezést 4 hét mire a következöt el kezdhetitek.

2012. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aha. 5 óra az tényleg sok egy picit.

Amúgy cumisüveg helyett próbálkozhattok kiskanalas vagy pohárból történő, vagy esetleg Nurofen csővel való etetéssel is.

Szerintem sem ördögi a tápszer, csak jobban bekavarhat, mint a zöldség-gyümölcs. Amúgy Sinlaccal is próbálkozhattok, vagy másfajta táppal, mint amit már próbáltál, egyik sem egyforma...

2012. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mikortól lesz ez a program...mert ahogy írod még csak kóstolgat.Ha megenne már egy kisebb mennyiséget, mondjuk akkor azt mondanám, hogy semmi gond, nyugodtan.De így nehezebb ügy.

Azért én a helyedben rajta lennék, hogy inkább valami kaját kapjon, mint tápszert,főleg ha azt nem is annyira szereti.

Ha sikerül kiváltani, akkor szerintem nyugodtan, csak azért mert picike, nem lesz semmi baja, hogy már ki van váltva egy étkezés.

Lehet azt csinálnám, hogy megmondanám annak, aki vigyáz rá, hogy először kínálja kajával, és ha nagyon keveset eszik, akkor jöhet a tápszer.Aztán lehet 1-2 hét alatt elfogyaszt majd annyit, hogy ne kelljen tápszert adni.

2012. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy az én kisfiam kb 1 hét alatt eljutott addig, hogy megevett 1 almát kis banánnal, vagy keksszel.Ez volt 150-200 ml, utána már nem kellett szoptatnom.Szóval lehet nektek is menni fog.

(utolsó)

2012. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem mert sokszor azt olvasom hogy nincs megérve az emésztőrendszerük a rendes ételekre 6 hónapos kor előtt ezért csak max így kóstoltassunk és ne egy egész adagot akarjunk megetetni vele. Főleg ha anyatejes.

Köszönöm a válaszokat egyébként!!

2012. jan. 16. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!