Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mit mondtak? (toxoplazma)

Nektek mit mondtak? (toxoplazma)

Figyelt kérdés
Terhesség alatt + lett a toxoplazma vizsgálat. Mikor megszületett a baba,szerencsére mindent rendben találtak nála. A kontrollvizsgálaton sem találtak szervi bajt, a doki azt mondta, ha a szemészeten is minden oké, meg a vérvételen is, nincs több teendő. A vérvétel eredményét még nem tudom (ma kellett volna megérkeznie, de nem lehetett elérni a kórházban őket) A szemészetnél minden oké volt, de a doktornő azt mondta, hogy 6 hetenként kell járni kontrollra, akkor is, ha a vérvétel eredménye -. Szóval mindenki mást mond.... persze majd ha sikerül elérnem a kórházat ott is megkérdezem(újra), de addig is érdekelne, ha valaki átesett már ezen.
2012. jan. 16. 13:27
 1/4 krisztivan ***** válasza:
0%
Az egyetlen "betegség"aminél jó ha + lett a vérvételed eredménye.Hiszen azt jelenti hogy védett vagy a toxoplazmózissal szemben,és ha a terhességed alatt lett + akkor a babád is védettséget élvez.Gondolom hogy ne ebből kifolyólag küldtek titeket vizsgálatokra?De a google-ban keress rá:-))
2012. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mi lett pozitív. maga a vizsgálat vagy az ellenanyag.


ès mivel kezelték?


ha valakinek van toxoplazmozisa akkor az ekezlehetö a terhesség alatt, ezért is nézik 3x mert lehet elsönél nincs azt össze szed valahol.

Viszont lehet évekkel ezelött voltál és ellenanyag pozitív vagy is fertözött már nem vagy és nem is lehetsz mert az ellenanyag véd.


Es melyik lett pozitív a 3 vizsgálat közül?

2012. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Bevallom, az első választ nem igazán értem :)a betegséggel tisztában vagyok, az orvosi vizsgálatokról szeretnék érdeklődni, ami még a babucira vár.

Szóval már a terhesség elején kimutatták, hogy toxoplazmás vagyok és voltam. Igen, mindkét eredmény + lett, tehát régi fertőzést, meg újat is kimutattak. Tudom, hogy elvileg nem lehetséges, hagyjuk a magyarázatokat, itt is ahány orvos, annyi féle dologgal magyarázták. Terhesség alatt szedtem végig a gyógyszert, majd amint megszületett a kicsi, neki is kellett 1 hónapig adni. Ezt követően vittük kontrollra, ahol nézték a szemét, a fejlődését, meg volt a vérvétel, aminek még nem kaptuk meg az eredményét.

Remélem így már érthető vagyok, ha nem, akkor leírom pontosan, hogy mi szerepel a zárójelentésben. :) Válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. jan. 17. 09:16
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja, értem, hogy mi nem világos, az, hogy a konkrét kérdést nem írtam le :)))))

Szóval ha a vérvétel eredménye - a babunál, azaz nincs fertőzése, akkor is kell 6 hetenként vinni szemészetre?

2012. jan. 17. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!