Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajmosásnál, vízbe fektetve...

Hajmosásnál, vízbe fektetve miért ordíthat lassan 9 hónapos lányunk?

Figyelt kérdés
Leányzónk vasárnap lesz 9 hónapos, születése után 1-2 hét alatt sikerült a kezdeti fürdési nehézségeket megoldani. Amióta ül, azóta szépen pancsol, élvezi a fürcsit, viszont a hajmosáshoz apa mindig lefekteti a vízben, mert amúgy ugye a szemébe folyna a sampon, meg a víz. Viszont valami miatt ezt az utóbbi 1-2 hajmosási próbálkozásnál olyan fejhangon való üvöltéssel nyugtázta, mint akit ölnek. Se perc alatt behergeli magát, vörös fejjel. Mit tanácsolnátok, másnál is volt ilyen? Hogyan mossuk meg a haját, hogy ne legyen senkinek sem tortúra?
2012. jan. 16. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel mossátok a haját. :)

Lányom akkor is üvöltött, ha fektettük, és akkor is ha ültetve mostuk a haját. Feküdni már nem szeretett, ülve pedig a szemébe folyt a víz...

Hát ez van, amúgy idővel elmúlik.

Nem tortúra, csak gyerekkor. :)

2012. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerűen NE fektessétek a vízbe,ennyire egyszerű. Próbáljatok ki valami más módszert, óvatosan leöblíteni a kis fejecskéjét, nem kell erőltetni a lefektetést,mert nyilván kényelmetlen neki,nem szereti,ezért üvölt.
2012. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jézus, én nem tudom belefektetni a vízbe a fiamat, olyan erővel harcolna ellene :D

kispohárral öblítem le a haját, na így is üvölt persze de legalább küzdeni nem kell :)

a hab miatt mert nem kell félni, a baba samponok nem csípik a szemet :)

2012. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vagy próbáld ki a hajmosó karikát. Én még nem próbáltam, de kaptunk egyet ajándékba. És az utóbbi 2 hajmosásnál a lányom is üvöltött lefektetve, szóval gondolkodom, hogy meg kéne próbálni. :)


[link]

2012. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az én gyerekem 20 hónapos, attól is ideges, ha a keze habos lesz. Hajmosás egy horror. Mint akit nyúznak. Zuhany, fekvés szóba sem jöhet. Mivel fiú, rövid haja van, egyszerűen leöntöm a fejét egy vödör vízzel és gyorsan megtörlöm az arcát. Kb. levegőt venni sincs ideje. Vödör mutat, fej leönt, és már túl is van rajta. Mindenféle óvatoskodás nem jött be nála. A nagy már 3,5, neki tudom mondani, hogy szem-száj becsuk, őt nem viseli meg.
2012. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyengéden döntsétek kicsit hátra a fejét, csak hogy ne folyjon a szemébe, és egy kisebb edénykével vagy kancsóval öntsétek le. Vagy félig fekve kézzel öblítsétek le, és akkor adjatok a kezébe valami játékot amivel lefoglalhatja magát addig.
2012. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem csak nálunk van ez. Eddig semmi gond nem volt, de sejthető, hogy fél a dologtól. Én is gondoltam a hajmosó karikára, hallottam már róla, lehet, hogy megér egy próbát, de ha a babasampon nem csípi a szemét. Van nagy műanyag kancsónk, lehet hogy megpróbáljuk azzal, gyorsan. Köszi! :)
2012. jan. 16. 15:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a hol a lámpa trükköt alkalmazom. Édes, mert még mindig "beveszi", és szépen hátrahajtja a fejét, hogy felnézzen a lámpára. :-D Pedig már 17 hónapos. :-))
2012. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
Fiamat sem lehet már hátrafektetni.igaz Ő már 16 hós de jó ideje szépen egy kézzel megemelem az állát(közben lehet jó dilis arcot vágni)a másik kezemmel pedig szépen megmosom a haját.Így nem lesz olyan az arca és nem is kell belefektetni.Egy kis gyakorlás és mint a karikacsapás :-)))
2012. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy gyerek sem szereti. De az is lehet, hogy egy alkalommal belement egy kis samponos víz a szemébe és csípte, és ez az élmény megmaradt.
2012. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!