Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok a babátokat...

Mikor hagytátok a babátokat először egyedül apával, nagyszülővel? Hogy viselte? és te hogy viselted?

Figyelt kérdés
nem arra gondolok, hogy fél órára elfutottál elintézni valamit, hanem mondjuk egy egész délelőtt vagy délután mással volt. mondjuk 4-5-6 órát.
2012. jan. 13. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem még sajna nincs.

A keresztlányom nagyszülőknél olyan féléves korától volt egész napra,nálam csak két éves kora után.

A csajszi sokkal jobban viselte,mint az anyukája.

2012. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 hetesen, mert útlevelet mentünk csináltatni neki.
2012. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán másfél éves volt a fiam, mikor anyáméknál aludt. Előtte anyu jött hozzánk, ha esti programunk volt, de "gyakorolni" kellett, mert gyorsan jött a tesó (19 hónap van köztük), és a kórházi tartózkodásom alatt szintén anyuéknál volt. (sajnos 2 hétig, mert túlhordtam a babát)

Anyuék szeretik nagyon, a fiam is imádja őket. De őszintén? most is "hétvégézik" a nagyinál, és én még mindig bőgök,amikor becsukom utána az ajtót...

2012. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első lányunk kb 2 hónaposan volt először anyukámmal, este mikor mi moziba mentünk. Igazából mi fürdettük és fektettük, anyukám csak átjött és vigyázott míg mi szemben a moziban voltunk. De utána többször vigyázott anyukám Rá 1-2 órára.

Második lányomnál, szülés után 1 héttel anyukámékhoz költöztünk, mivel eladtuk a lakásunkat, a ház pedig még nem volt készen. Már 3-4 hetesen is volt, hogy 1-2-3 órára anyukám is vigyázott rá, míg elszaladtunk a férjemmel és a nagyobbikkal pl járólapot nézni. Azután volt, hogy délután ott volt a kicsi, míg a naggyal a barátnőmékhez mentünk ahol egy idősek a gyerekek.

Mind a kettő imád ott lenni, ha csak a hangjukat hallják, már fülig ér a szájuk.

Ha megbízol abban akire a gyereket hagyod, és a babádnak sem idegen, akkor nyugodtan ott lehet hagyni. Semmi baja nem lesz. :)

Első időben, míg szopizott, lefejt tejet hagytam otthon, na nem érnénk haza. Soha semmi gond nem volt.

2012. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eddig a leghosszabb kicsit több mint 3 óra volt. Fogorvoshoz kellett mennem és a tesóm vigyázott a 3 hós lányomra. A gyerek az utolsó fél órát végig bőgte mert éhes volt, Én meg alig láttam a fájdalomtól és végig azon paráztam, hogy nem érek haza cicizésre. Szóval mindketten nagyon rosszul bírtuk. De ez egy extrém eset. :)
2012. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Apára 3 hónapos korában. Egyszer fogorvos miatt, egyszer mert apa kénytelen a városban vásárolni, én meg új ruhákat akartam.

Nem volt semmi gond, de hozzáteszem most már, 10 hónaposan nehezebb lenne szerintem.

2012. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
egészen 9-10hós koráig csak havonta egyszer hagytam a férjemre vagy anyumra, h kicsit lazítsak, de végig idegbeteg voltam, a Manó tök jól elvolt. Ahogy nőtt, úgy csökkent bennem is a feszültség, 11hósan távolodtam el tőle először igazán (szilvesztereztünk egy másik városban), fel sem tűnt neki h 20órán át nem találkoztunk és én sem stresszeltem,váltottam pár smst anyummal, de semmi gyomorideg.
2012. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagy 6 hetesen maradt anyunál először pár órára. Míg csak szopott ennél többet nem is nagyon tudtam másra hagyni. Másfél éves volt, mikor apával kaptunk ajándékba egy hosszú hétvégét, akkor péntek délelőttől vasárnap délutánig volt anyuméknál, ekkor aludt először nélkülünk is.

Én mindig tök jól viseltem, tudtam, hogy jó kezekben van, állandó telefonkapcsolatban voltunk, hiányzott, hiányzott, de nagyon jó volt az a nap kettesben. :))

A kicsi 1 éves most, ő is volt már többször anyukámra bízva, első ízben 1 hetesen, varratszedésre mentem, és 4 órán át vele volt, semmi gond nem volt. Ő most szilveszterkor aludt anyuéknál először, mindenféle gond nélkül. Pedig havonta találkozunk csak a szüleimmel, mert 250 km-re lakunk egymástól. De skyp-on hetente többször is látják a gyerekek őket.

2012. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apával elég hamar, és azt mindenki jól viselte. Akkor nem is aggódtam semmi miatt, imádták egymást. Pár hetes volt.

Anyummal kb 3 hónaposan hagytam először, amikor a férjemmel bútort venni mentünk, az kb. 1,5-2 óra volt. A gyerek az idő felétől ordított, én megérezhettem valahogy és nekem is sírnom kellet. Férjem meg nem tudta eldönteni, hogy kiakadjon, hogy anyámra nem akarom rábízni vagy vígasztaljon, hogy nem lesz semmi baj... :S

Aztán szüneteltettük a nagyszülős otthagyásokat.

Most 1 éves, és apukámmal nagyon jól elvan. Minden héten 1 délelőttöt ő szokott vigyázni rá, amikor dolgozom.

Most már jól viselem én is... Egész jól...

2012. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Apával már pár hetesen otthagytam 3 órára. A nagyszülőkkel azt hiszem 3 hónaposan. 10 hónaposan már egész napot simán ott volt a nagyszülőknél.

Jól viselte, tetszett neki. Sőt, most is imádja, ha a mamáék vigyáznak rá. Amikor apával volt, az meg nem nagyon viselte sehogy, nem volt semmi extra.

Én is jól viseltem. Elvégre nem egy hónapra hagytam ott, csak pár órára. Persze, hiányzott, de jó volt azért kimozdulni nélküle.

2012. jan. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!