Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha kislányom HA...

Szerintetek ha kislányom HA tápszert és tejpépet ehet csak, akkor a tejtermékek bevezetésével is 1 éves koráig várnom kell?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt inkább az orvossal beszéld meg! nagyon nem mindegy, hogy miért kapja a HA-t. nálunk én vagyok allergiás, ezért kapott HA tápszert és sinlacot, tejterméketek (sajt, túró, joghurt) bevezethettem, tejfölt, kefírt, tejszínt nem (az összefüggésre nem jöttem rá ma napig :)), tejet viszont csak 2 éves korában. 1 éves korában tértünk át a sima tápszerre
2012. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt jó lenne tényleg inkább az orvostól megkérdezni, mert ha csak azért írta fel, mert alapból ezt írja mindenkinek, aki ki tudja fizetni (nálunk mindegyik orvost ezt csinálja), akkor mehet 8 hósan a sajt, túró, kefír, joghurt, 1 évesen pedig a tej.


De ha más miatt, pl ekcémás, kiütötte a sima tápszer, véres volt a széklete stb. akkor szerintem nem.

2012. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már a kórházban HA-s tápszert kapot, de azért, mert ő örökbefogadott baba, a szülőanyjával nem találkozott, és ilyen esetben automatikusan ilyen tápszert adnak a piciknek. Úgyhogy azóta mi is Humana HA-t vettünk neki. Most viszont sehol nem kapni a 3ast belőle (már 11 hós a picur), így vettem más fajtájú tápszet, nem HA-st.
2012. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi nem vagyunk tejallergiásak, ezért nem értem... minek!? Ráadásul 8 hónaposan még azt issza,amit 2 hónaposan. Beba HA sensitive-et. Én váltanék normális tápszerre,arra gondoltam megkostoltatom vele,pár kanállal lesz-e baja tőle. De még bőrproblémái sem voltak eddig, szóval semmi erre utaló jel. Leszámítva,hogy extra hasfájós volt 4 hónapig. Ezért kapná ezt?! Nem tudom...
2012. jan. 16. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak elnézte a doki! Én a gyógyszerrel jártam így! Kérdezz rá, az a tuti!
2012. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor azért kapta ezt mert hasfájós volt (csökkentett laktóztartalma van), a sensitiv viszont csak HA-ban van, és gondolom nem váltott amikor elmúlt a hasfájás. Akkor ezek szerint 8 hónaposan elkezdhetitek a tejtermékeket, viszont a tápszerváltáás nem biztos hogy könnyű lesz, van olyan baba aki megszokott egy ízt, akkor másikat nem biztos hogy elfogadja. De azért megpróbálhatod, a sima tápszernek elvileg jobb íze van mint a HA-nak. Azért kérdezz rá a dokitól is
2012. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy miért kaptok ti HA tápszert. Szerintem ez az orvosotok "heppje" lesz csupán. Simán adhatnál neki tejalapú tápszert, mert abban ki vannak csapva a tehéntej molekulák, amik valóban nagyok ahhoz, hogy egy 1 éves kor alatti gyermek meg tudja emészteni. De a tápszerekben ki vannak csapva, szóval emészthetőek. Ez a mai tudomány. Én 3 hónapos koromtól fogva tehéntejet kaptam. Anyukám nem tudott szoptatni a tápszert nem ettem meg. Semmi allergiám nincs. De lehet hogy csak szerencsém volt. Ennyi. :)
2012. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!