Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet várni a tejtermék...

Meddig lehet várni a tejtermékek bevezetésével?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám, még nem adtam neki semmilyen tejterméket. A doki azt ajánlotta, hogy várjuk meg a 9 hónapot, nem volt különösebb oka rá, gondolom minden anyukának ezt tanácsolja.

Én még lehet, hogy várnék, hogy csökkentsem az allergia kockázatát, de nem jár ez valamilyen hátránnyal? Pl. később nehezen fogja elfogadni, vagy mégis kialakul allergia, mert nem találkozott a szervezete időben a tejfehérjével...

Ti meddig vártatok max?


2009. aug. 18. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 1 éves koruk után adtam a lányaimnak, és semmi gond nem volt. Se allergia, se semmi. Szépen elfogadták. Igazad van, nem kell siettetni a dolgokat.
2009. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) Köszi a megerősítést!
2009. aug. 18. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:
1 éves korában már lehet adni a tejtermékeket. Vagyis én akkor adtam, semmi baja nem lett, de tudod minden gyermek más. Szerintem várd meg az 1 éves kort.
2009. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenhol 8-9 hónapos kortól ajánlják elkezdeni. Általában natúr joghurt, túró ezekkel lehet kezdeni. A tej csak 1 éves kor után jöhet.

Az én fiam a héten lesz 9 hós, de már kapott natúr joghurtot. Csak akkor eszi meg, ha gyümölcsöt is teszek bele neki.

2009. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A babám 9 hónapos és a savanyitott tejterméket már eszi. ( joghurt, sajt, krémtúró, túró). Egyébként ez már megengedett. A többi tejtermék ( tej, tejszin, tejföl..) 1 éves korig nem ajánlott.
2009. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem allergológus mondta, hogy 1 éves kora után lehet adni. Anyukámnak csak 3 hónapig volt teje, én azt hiszem, hogy már sokkal hamarabb kaptam forralt tehéntejet, de erre már nem emlékszem...
2009. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat, azt hiszem nem fogalmaztam pontosan. Tudom, hogy tejet csak 1 éves kor után szabad, azzal várok. Én a joghurtra és a túróra gondoltam konkrétan, lehet belőle hátránya, ha még nem adom neki ezeket, hanem várnék még pár hónapot? Köszi!
2009. aug. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!