Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok egy éves születésnap...

A babátok egy éves születésnapjára hogyan készítettétek el a tortát? Milyen alapanyagokból?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak hó végén lesz az első születésnapja, s sütni szeretnék neki, de nem tudom, hogy ha még nem evett mindent, külön főzök neki, a mi ételeinket majd 1 éves kora után akarom bevezetni nála, milyen alapanyagokkal süthetek?


Katicabogár formájú marcipántortát akarok neki sütni.

Ha már evett teljeskiörlésű és olyan kenyeret is, amit mi eszünk, valamint kifli, háztartási kekszet.

Adhatom-e sima liszttel vagy teljes kiörlésűt esetleg valamilyen más fajtát használjak-e?


Bio tojást vettem a sárgáját ma délben vezetem be nála.

A sütihez azt használnék.


Cukor milyen legyen?

Kevesebbet tegyek, mint amit előír?


Eddig teavajat kapott, de a krémet ráma mararinkockából vagy delma vajból (ezzel még nem csináltam) készíteném, porcukor és BIO GESZTENYEMASSZA.



Én rendes lisztre gondoltam, amit mi is használunk (LIDL_ben veszem vagy tescós, gátai liszt, ami olcsóbb, finomlisztet használok, de korábban rétessel sütöttem)


Férjemmel mindketten óvatosak vagyunk, mindennel sokáig vártunk, de itt pl. nem értünk egyet, mert ő mindenből különlegeset akar, s fél adni neki.


De hát én úgy gondolom, ha az ő szülinapjára sütjük, ő is egyen belőle, úgy sem fog olyan sokat enni szerintem.


Meg hát minden szülinapos képet közösségi oldalakon ahogy nézem, a gyerek beletúr a tortába, s az úgy is elkerülhetetlen h ne kóstolja meg.

Férjem meg nem adna neki, mondta h ráér még ilyet enni.



Véleményeket várok, s leírhatnátok ti hogyan készítettétek el, milyen alapanyagokból és kapott-e belőle a babátok?


Csak olyanok írjanak, akik saját készítésű sütit adtak a babájuknak.


2012. jan. 17. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lányom 25-én lesz egy éves. Piskótát sütök, főzött oroszkrém lesz a töltelék, kívülről vajas krémet kenek rá és ezt fogom bevonni marcipánnal. Ő sem kapott még sok mindent, de úgy gondolom nem lesz semmi baja pár falat tortától. Mégis csak az ő szülinapja, és mivel én csinálom legalább tudom mi van benne. Én is parázós szülő voltam sokáig, de rájöttem, hogy nem kell. Most komolyan ennyi erővel egy zárt szobában is tarthatnám a gyereket és sose vinném ki az utcára, mert mocskos levegőt szív be, ami ártalmas az egészségére, na... Érted a lényeget :)Kellemes sütögetést, és boldog szülinapot a kicsikének!
2012. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

[link]


Én ehhez hasonló receptből készült tortát csináltam neki. Répatortát banánnal.:)

2012. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a te kislányodnak is Boldog Születésnapot :)


A miénk 30.-án lesz egy éves.


S te milyen tojásból, lisztből, cukorból készíted a tortáját?


A tojás nálunk lehet bio marad, s a gesztenyemassza is.


Viszont a lisztet és a cukrot nem tudom miylet használjak

2012. jan. 17. 12:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Sima liszt, sima cukor, tojás házi anyukámtól :)
2012. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kelle ennyire túlparázni. Én is nagyon óvatos voltam, és mindent akkor adtam neki amikor lehetett, de eszmbe se jutott teljeskiörlésű liszt,biotojás.

Vettem mindent ugyanúgy,ahogy magunknak is.


Sütibe mehet rendes lsizt, ráma semmi baja nem lesz tőle, és amúgy sem eszik belőle csak pár falatot.


Lányomnak pillangó alakú, tejszelet ízű tortája volt(nem én sütöttem).

2012. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Holnap lesz egy éves a kislányom.... répatorta lesz az alap és túró lesz a tetején.
2012. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is répatortát csináltam anno, de szerintem nem kell ennyire óvni. Én tuti nem vennék ezért bio dolgokat. Előbb-utóbb úgyis találkozni fog ezekkel az anyagokkal, és hidd el, semmi baja nem lesz tőlük. Hidd el, hogy sokkal többet fogsz ártani azzal, ha minden ilyentől óvod!
2012. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem evett még sokmindent egy évesen, mégsem paráztam rá.Előírás szerint kristálycukor a tésztába, finom liszttel, margarin a krémbe meg puding és persze cukor.Ha marcipán bevonatot készítesz az amúgy is tömény cukor.

Az én lányomnak rózsaszín micimackós tortája volt marcipán bevonattal.Nemigazán akart beletúrni, de azért megkóstolta.Ő jobban élvezte, hogy gombként nyomkodhatja a virágokat a tetején.Nem törvényszerű, hogy beletúrnak a babák a tortába.Ha ezt szeretnéd akkor krémes bevonatot csinálj, de akkor sem biztos, hogy így tesz majd:)

Semmi baja nem lesz ha adsz neki a piskótából és a krémből, előbb-utóbb úgyis megismerkedik a mi étrendünkben szereplő vackokkal, nem kell annyira óvni! :)

Elsején volt egy éves a lányom :)

2012. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én alma alakú tortát csináltam, vettem natúr krémtúrót a sparban (jó sűrű, megáll mindenféle zselatin és társai nélkül) hozzá joghurt, őszibarack, és nádcukor. Az alját babapiskótából raktam ki.

A fiam imádta, de az apja is azt mondta, hogy kimondottan jó az íze, pedig ebben semmi az ég világon nem volt:)

2012. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a hétvégén volt a szülinap. :)

Én nem vagyok az a túlóvatos fajta, de semmit nem adok neki túl korán sem, hanem ésszerűen.

Teljesen véletlenül találtam azt receptet, amit végül megsütöttem neki.

A tészta zabpelyhes kekszből és teavajból készült. Nincs se tojás, se + liszt. A kekszben van ugyan, de kevesebb.

Erre jött 2 rétegben túrókrém, az egyik fehércsokis, a másik fehércsokis-áfonyás. Így összeállítva kell sütni 1 órát, aztán a tetejére még egy krém jött, ami mascarpónés áfonyás volt.

Imádta a lányom, mind a 3 falatot, amit evett belőle. :)))


A túróba kellett tojás is, én sima tojást tettem bele.

Nem használtam extra alapanyagokat.


Már mindent eszik nagyjából, tejet vezetjük be most éppen, a tejtermékek már mennek 8-9 hónapos kora óta.

2012. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!