Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok egy éves születésnap...

A babátok egy éves születésnapjára hogyan készítettétek el a tortát? Milyen alapanyagokból?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak hó végén lesz az első születésnapja, s sütni szeretnék neki, de nem tudom, hogy ha még nem evett mindent, külön főzök neki, a mi ételeinket majd 1 éves kora után akarom bevezetni nála, milyen alapanyagokkal süthetek?


Katicabogár formájú marcipántortát akarok neki sütni.

Ha már evett teljeskiörlésű és olyan kenyeret is, amit mi eszünk, valamint kifli, háztartási kekszet.

Adhatom-e sima liszttel vagy teljes kiörlésűt esetleg valamilyen más fajtát használjak-e?


Bio tojást vettem a sárgáját ma délben vezetem be nála.

A sütihez azt használnék.


Cukor milyen legyen?

Kevesebbet tegyek, mint amit előír?


Eddig teavajat kapott, de a krémet ráma mararinkockából vagy delma vajból (ezzel még nem csináltam) készíteném, porcukor és BIO GESZTENYEMASSZA.



Én rendes lisztre gondoltam, amit mi is használunk (LIDL_ben veszem vagy tescós, gátai liszt, ami olcsóbb, finomlisztet használok, de korábban rétessel sütöttem)


Férjemmel mindketten óvatosak vagyunk, mindennel sokáig vártunk, de itt pl. nem értünk egyet, mert ő mindenből különlegeset akar, s fél adni neki.


De hát én úgy gondolom, ha az ő szülinapjára sütjük, ő is egyen belőle, úgy sem fog olyan sokat enni szerintem.


Meg hát minden szülinapos képet közösségi oldalakon ahogy nézem, a gyerek beletúr a tortába, s az úgy is elkerülhetetlen h ne kóstolja meg.

Férjem meg nem adna neki, mondta h ráér még ilyet enni.



Véleményeket várok, s leírhatnátok ti hogyan készítettétek el, milyen alapanyagokból és kapott-e belőle a babátok?


Csak olyanok írjanak, akik saját készítésű sütit adtak a babájuknak.


2012. jan. 17. 12:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én is paráztam, az én gyermekem, most 13 hónapos, és igazából ő vezetett rá, hogy ne izguljak. 1 éves kora óta, akkor akar enni, amikor mi, és azt, amit mi. Hisztizni kezd, ha nem így van... Persze, néha átverem kicsit, és mást adok, mint amit mi eszünk (pl vörös-boros marhapörköltet nem kap.), de valami hasonló színvilágot igen. :) Hát én lisztet már adok neki (főzibe), tojást is, nah pl gesztenyét még nem kapott, de ez azért van, mert a családom nem nagy gesztenye fan... Tejet is adok neki.:) Szerintem ne izgulj. Mondjuk szerencsére nálunk a tágabb és szűkebb családban sincs egy allergiás sem, szóval valszeg ezért nem vagyok para. Egyáltalán nem kell feltétlen bionak lenni mindennek. Én nagyapámtól kapom az almát, és az öreg azt sem tudja, mi az a bio, de az almája isteni.
2012. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Esztuka87 ***** válasza:
25%
Szerintem egy egy éves kisbaba szervezetének nem tesz jót sem a cukor, sem a fehér liszt, bár egy-két falat ártani nem árt. Én is a répatortát javasolnám.
2012. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én sima gyümölcstortát sütöttem,vaníliás pudinggal és kiraktam banánnal + reszeltem csokit a tetejére egy 1-est!

Imádta.....

2012. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A répatortát nem ismerem, valaki elküldené a receptjét?


Én már pár hónapja eldöntöttem, hogy valami marcipán figura formájú tortája lesz, de nem szerettem volna cukrászdában rendelni.

Ezt találtam:

[link]


El is készítettem, s innen jött az ötlet. Krémre nem emlékszem írt-e, de azt vaníliából készítettem el pár hónapja, kíváncsiságból. Még sosem készítettem ilyen jellegű tortát, s nem szerettem volna kapkodni. Nagyon jól néz ki.

S már akkor eldöntöttem, ezt készítem el a fiamnak. Igaz a katica szerintem kicsit lányos, de ezt biztosan el tudom neki készíteni.

Nagyon könnyű, viszont kicsit időigényes munka.



Mi pesten élünk, s itt ha van is házitojás, ugyan annyiba kerül, mind a bio, s ki tudja tényleg házi-e.

Szüleim vidékiek, de már régóta nem tartanak csirkét,tyúkot.


Így gondoltam a biora, na meg féltettük is egy kicsit. Lisztnél a rizsliszt volt még amit a boltban ajánlottak, de akkor végül maradok a simánál, azt legalább ismerem.


Nálunk hugi a pollenre allergiás, én meg régen, kisiskolás koromban a tojásra, de kinőttem


tejterméket 9 hónaposan kapott. Először babajoghurt formájában, majd kb 9,5-10 hó között danone és activia natúr joghurt, kefír, később túró és sajt. Ez mind 11 hónapos kora előtt.


Mivel tejfölt nem kaphat, így még habarás nélkül készítem a főzelékeit. Burgonyával, rizzsel sűrítem.

2012. jan. 17. 22:53
 15/16 A kérdező kommentje:

Nekünk sajnos konyha nincs, vagyis van de apóssal közös, s picike, még konyhaasztal se nagyon fér be, így a szobában eszünk, egész nap egy picike szobában vagyunk bezsúfolva, s ha eszünk a mi fiúnk is kívánja. Mióta eszik kenyérbelsőt, úgy csinálom, hogy mindig csípek le neki egy kis db-ot, aminek nagyon örül, s így tudunk enni mi is.


Tojás azt most vezettem be, csak a sárgájából kis darabot a főzelékébe tettem. Fehérjét valószínű úgy fog kapni, amikor a tortájából eszik. Liszttel még nem készítettem semmit, de a pékárukban, kenyér, kifli van.

Még van 1-2 dolog amit nem kapott, pl: karfiol, sertés és marhahús, vadhúsokat 1 éves korig nem lehet védőnő szerint, se tejföl, se pirospaprika.

szóval ezeket se kapott. de halat, nyúlat már igen. ja meg csirke, pulyka.

2012. jan. 17. 22:58
 16/16 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! Ha adtál neki már kenyeret, akkor ne izgulj a sima liszt miatt.:) Ha bírja már a lisztet, akkor csinálhatod a főzit rántással.:)
2012. jan. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!