Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed-en lévő közalkalmazott...

Gyed-en lévő közalkalmazott vagyok, munkahelyem kiküldött postán a bérkompenzáció igénybevételéhez nyomtatványt, vissza kell küldenem, ha szeptembertől megyek vissza?

Figyelt kérdés
Vagy nem kell visszaküldeni,mert a GYED-esekre nem érvényes ?
2012. jan. 17. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Aláírod és visszaküldöd.Még a gyesekre is érvényes,pár napja hívtak,szintén szeptembertől megyek vissza.
2012. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bérkompenzáció azért kell, hogy az adóváltozások miatt ne kapj kézhez kevesebb pénzt.

Azért, mert szeptemberben mégy vissza, még szeptemberig nem árt, ha nem kevesebb a pénzed, nem? Tehát akkor értelemszerűen küldd vissza, ezért küldték.

2012. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem nagyon vagyok sajnos képben az ilyen törvényekben,szabályozásokban .


Lusta voltam végigolvasni ,értelmezni a sok-sok oldalas magyarázatot amit küldtek a nyomtatvány kitöltéséhez.


Szóval vissza kell küldeni :-) ,akkor viszont muszáj lesz többször átolvasni és pontosan kitölteni.

2012. jan. 17. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak letörni, de én is gyed-en lévő közalkalmazott vagyok, és a bérkompenzáció csak szeptembertől jár, mert a rendelet úgy szól, hogy nem jár annak aki fizetés nélküli szabadságon van, persze ha szeptember előtt a gyed lejárta után kiveszed a szabadságod, akkor a szabadság ideje alatt már fog járni. Amíg gyed-en vagy addig viszont nem.

2012. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Maximum GYED-en voltam idáig,két gyermekemre én veszem igénybe a családi adókedvezményt is,úgyhogy nem is vártam én semmiféle változást ettől,csak az érdekelt,hogy rendben leadjam a kitöltött nyomtatványt,ha le kell adnom :-) .
2012. jan. 17. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de megtennéd nekem, hogy privátban elküldöd ezt a nyomtatványt? Én ma olvastam róla egy cikket és beszéltem utána a munkáltatómmal, aki közölte hogy ez még csak tervezet és semmilyen nyomtatvány nincs hozzá. Tehát át akar verni...
2012. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Esztuka87 ***** válasza:
Szia! Én is kaptam ilyet. Kitöltve visszaküldöm. Nem véletlenül küldte a munkáltató.
2012. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bizony nem véletlenül küldte, mielőtt hülyeség terjedne el: a bérkompenzácót a 371/2011 Korm.rendelet szabályozza 166-os Magyar Közlönyben a teljes rendelet elolvasható, ingyen letölthető a kozlonyonline.hu-ról. Ennek a rendeletnek a mellékletében ott van a nyilatkozat és a munkáltatónak a foglalkoztatási szerv felé leadandó táblázatok is. ki kell tölteni mert ebben az évben visszamész dolgozni, a gyed lejárta után, miután megszűnik a fizetés nélküli szabadságod és rendes szabadságon leszel már jár a bérkompenzáció, addig nem.


4-es válaszoló

2012. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!