Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legyek következetes és kockázt...

Legyek következetes és kockáztassak, hogy súlyára megy 11 hónapos babámnak? Járt valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Sok hasonló problémáról olvastam itt, nekem is le kell írnom.

Babámat úgy etetem, hogy étkezésenként többször is beültetem az etetőszékbe, mert van, hogy egyszerre csak pár kanállal eszik, mondjuk olyan 40gr.-t. Aztán nem kell neki, elfordítja a fejét, áll fel stb. Tíz perc, visszaültetem és ismét ugyanennyit eszi kb. Háromszor négyszer kell ezt megtennem, hogy egyen legalább 150 grammnyi ételt.


Mivel 10 hónaposan 7,7 kg volt, így a védőnőm tanácsára, írnom kell grammonként az evéseit. Ezt nem teszem, nincs hozzá energiám, inkább csak fejben tartom.


Mit tegyek, mert már belehülyülök, hogy ennyire nem hajlandó enni a babám, minden etetésünk egy kínszenvedés már nekem, teljesen elveszi a kedvem mindentől!


még nincs foga, de kap mindent, bébiételt, amit mi főzünk, tésztát mindent.


Kérdésem: legyek következetes, hogy alkalmanként csak 1x kínálom, és ha 40grammot evett, akkor annyit, legközelebb 4 óra múlva kap.


Attól félek, hogy lefogy emiatt


2012. jan. 17. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen, legyél következetes. Annyit eszik úgyis hogy ne legyen éhes. Emiatt ne aggódj hogy lefogyna. Ha nem kezdenéd el mindig 10 perc múlva etetni, észre fogja venni hogy vagy eszik normálisan vagy majd a következő etetésnél. Hidd el arra olyan éhes lesz hogy megeszik mindent.

Minél korábban szoktatod hozzá a rendszerességhez annál jobb.

2012. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem egy 11 hónapos baba jobban tudja mennyi ételre van szüksége, mint a védőnőd. Annyit adj neki amennyit kér, nem fog lefogyni. Ne számolgass, abba tényleg belegolyózol, mint más a mérlegezésbe.

Esetleg megpróbálhatod még utána negyed órával is megkínálni, az én lányom mindig elfogadott utána pár kanállal, lehet hogy elfárad, vagy már a játék érdekli, és kicsivel utána talán elfogad még egy kicsit.

2012. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Esztuka87 ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy minden más jobban érdekli a kicsit, mint az evés. Én is ilyen voltam édesanyám elmondása szerint. Szóval ha etetsz, szüntess meg minden olyan tényezőt, ami elvonja a figyelmét. Hidd el, hogy enni fog rendesen, ha nem is azonnal, de 1-2 nap után tutira.
2012. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ja az kimaradt, hogy én utána csak egyszer próbálkoztam még, többször nem.
2012. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

tehát max. kétszer próbálkozzak és többet ne?

és akkor is csak fél adagot eszik, vagyis alig pár kanállal?


mennyi idő míg megtanulná ezt a rendszert? Nekünk minden nap számít a súlya miatt.

2012. jan. 17. 15:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem hiszem, hogy népszerű leszek, de hasonló gondom volt a fiammal. Két dolog jött be: egyik, hogy maradt a székben, mikor tudtam, hogy igazán éhes. Vártam néhány percet, akár ötöt, nem szóltam hozzá, nem csináltam semmit, nem is néztem rá, utána evett rendesen.

A másik, valóban a "kockáztatás" volt, bár akkor nem 40-et evett, hanem mondjuk 80-100-at (200 helyett). Ok, ha nem akarsz enni, nem kell több, akkor köv. etetésig ezt oszd be. Persze evett volna még 2 óra múlva, akkor egy kekszet kapott, de többet nem. Néhány nap, 1 hét alatt visszarázódott.

2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

soha nem engedtem kajálás közben rohangászni a fiam. én bekötöttem a székbe, se felállni, se elmenni nem tudott. ha meg kiakart szállni akkor meg vége volt.


most 2 éves, eszébe sincs felállni míg éhes, jóízűen eszik, 14 kiló, egy szavam se lehet.


unokatesóval is hasonlóan voltak mint te. most 4 éves, még mindig így eszik, 13 kiló... szerintem sokat számít, hogy mit engedünk meg kicsi korban

2012. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

egyetértek a két utolsóval, valóban sokat számít, mit engedünk meg kicsi korban.

Úgy érzem, velünk nagyon elszalad a ló, nagyon úgy eszik, ahogy ő diktálja és ez az én hibám.

Át kellene térnem egy biztos rendszerre.


csak nehéz higgadtnak maradni, ha nem eszik és nehéz megállni, hogy ne ültessem vissza, csak jó pár óra múlva.

2012. jan. 17. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen cipőben, csak könnyebb volt, mert babám jó súlyban van, nem kellett kockáztatni, tudtam h nem fog lefogyni. Tápszerrel is így voltam és a kanalazással is így jártam. Óránként adtam neki tápot, mert egyszerre csak kicsit evett. Engem is idegesített, így mindig kínáltam. Persze az én hibám volt, ezt szokta. Hasfájós és refluxos baba egyébként, jó nagy lecseszést kaptam a gyerekdokitól. Ki kellett bírnom 2 napot, hogy egyszerre többet egyen. Legalább 2,5 órát kellett várnom, akkor volt 3 hós. Persze üvöltött szegénykém. De ami hihetetlen volt, többet evett egyszerre. Addig nem bírt meginni 100at sem egyszerre, hamarosan váltottunk 120-150re.

A szilárd kajával is így volt. Ideges voltam nagyon miért nem eszik. És miattam. Nagyon érezte rajtam, h milyen idegesen kezdek neki az egésznek. Le kellett nyugodnom, nagyon át kellett gondolnom a dolgokat, a fejemben rendet rakni. Ez nem a világ vége. Ha csak 5 kanállal eszik, akkor annyival. Legközelebb 3 óra múlva lesz kaja. Sokáig sírt evés közben. Nekünk az is megoldás volt, amikor itt volt anyukám, vagy itthon volt a férjem, ők etették. Ezt tanácsolta vnő és bevált. Mert ők nem voltak idegesek. Lassan, de elmaradtak a sírások és azóta jóízűen mindent megeszik. Volt olyan h azt se tudta mi van a kanálon, már üvöltött. Beleraktam úgy is a szájába, rájött h finom és mind megette.

Szerintem adhatsz neki 3-3,5 óra múlva enni. Nem muszáj 4 órát várni (az elején). Utána többet fog tudni enni egyszerre és kibírja a 4 órát.

2012. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Háát én biztos lepontozást kapok. Fiam detto. Szintén kevés súllyal. Ha csak olyan 100-at eszik a székében (feszíti magát hátra, sír stb.), akkor én kiveszem, mesét kapcsolok a tv-be, és lám mint a kisangyal, még eszik legalább 100-at.
2012. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!