Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek hasonló probléma...

Valakinek hasonló probléma koraszülött babánál? Koraszülött babás anyukák válaszát várom.

Figyelt kérdés

34 hétre született a fiam,egy ideje mindentől bukik és a nyála is rengeteg,folyik ki a szájából pedig még csak 7 hetes, nem fogazhat és sajnos az egész napot végigsírja,folyton nyúzott,nyűgös.Nekik még hogy korababa sokat kellene aludniuk,hogy fejlődjenek,gyarapodjanak.

Tanácstalan vagyok,már mindent megpróbáltam.

Valakinek volt már hasonló és mit tett?



2012. jan. 14. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam öt hónapos, sokat bukott, elvileg az normális is lehet, de csak akkor, ha nem marad éhes.Én a helyedben elvinném az orvoshoz, mert lehet azért sír, mert a bukás miatt éhes marad, vagy akár nyitott a gyomorszája.Ha nem anyatejes, a Nestlének van olyan tápszere újszülötteknek, ami kifejezetten ilyen babáknak való.Vidd el orvoshoz, nem veszítesz vele semmit.
2012. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En kislanyom is koraszulott volt, 35 hetre szuletett, es nagyjabol ugyanez volt a helyzet nalunk is. Gyerekdoki nem vett minket komolyan, pedig ereztem, h valami baj van. Aztan amikor a 3. honapban majdnem nem hizott semmit, mert mar alig evett, kerestem egy nagyon jo gazstros dokit. Kiderult, refluxos, nem volt konnyu, szopirol is lemondott, es uvoltott ha enni kellett, de szerencsere aztan kinotte. Ma mar egeszseges 5 eves nagylany.

Mindenkepp nezesd meg gasztros gyerekdokival, smemit sem veszitesz, es csak meg fogsz nyugodni. Azert remelem nalatok csak egyszeru bukasrol van szo.

2012. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem refluxos lehet, vidd el orvoshoz.
2012. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én fiam 35. hétre született és nagyon bukós volt. Még szopi után 3 órával is sokszor bukott. Ami segített vmennyit: szopi közben többszőt felvettem böfizni, miután befejezte az evést utána egy ideig még függölegesben tartottam. Ugyan a bölcsőhalál miatt a háton fektetést ajánlják, de a babám csak hason tudott jól aludni, különben fájt a pocija.

1 hónapos korában a sok bukás miatt kórházban is voltunk, csináltak neki hasi uh-t. De csak annyit mondtak, hogy a fejrésznél 30%-al emeljük meg az ágyat, pl.: tegyünk az ágy lába alá könyvet.

Ha tápszeres kérj a dokitoktól ar-es tápot.Lehet venni a patikában Gastrotuss Baby sziruppot nekünk az egész jó volt.

Amíg hízik rendesen addig sztem ne aggódj, legalább is engem a védőnő mindig ezzel bíztatott.

Fiam most 7 hónapos és szinte semmit nem bukik már vissza, mióta már szilárdabbakat is eszik.

2012. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!