Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két vagy több gyermekes...

Két vagy több gyermekes anyukák, vállalnátok még egy gyermeket ezekben a válságos években?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, 3 éves és 8 hónapos. Az anyagi helyzetünk olyan átlagosnak mondható, akár elbírna még egy gyereket is. Még elég picike a második, így nem nagyon beszélgettünk komolyabban erről, de nem zártuk ki a harmadik gyermek lehetőségét egyáltalán. Viszont félek, hisz bármennyire szeretnénk még több gyermeket, azért fel is kell neveli őket és szeretnék nekik mindent megadni, amire szükségük van. Nem szeretném, ha amiatt szenvednének hiányt valamiben mert többen vannak, mint amennyit elbírunk. Akkor inkább maradjanak csak ketten, de kapjanak meg mindent, ami kell.

Na, szóval csak azt szeretném kérdezni, hogy ti mennyire tartjátok számon gyerekvállalásnál azt, hogy mi lesz majd a jövőben, néhány év múlva?


2012. jan. 17. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20:07 es 16:50 es vagyok. Előttem még egy mellplasztika áll tavasszal. És igen, ezek azok a dolgok amikről nem szívesen mondok le...........! Plusz az utazás, stb. A lényeg szerintem hogy vannak akik Ősanya tipusok, HÁT Én nem vagyok az.
2012. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg ahhoz, hogy boldog legyen az a család, az is kell, hogy a családfő meg ősapa típus legyen, mert ha neki nagyobbak lennének az igényei, mint az ősanyáknak általában, akkor abból jó nem sül ki.
2012. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem minden ember egy idő után mást is akar, nem csak anya lenni, az hogy valaki milyen típus nem zárja ki a több gyereket. Én bevállalnék 3-at. :) Nevelés kérdése is, hogy mennyire lesz a gyerek alkalmazkodóképes, talpraesett, stb... Életet adni egy gyereknek, azt jelenti számomra, hogy képességeimhez mérten nevelem fel, amíg el nem éri önállóságának megfelelő szintjét. Én nem érzem úgy, hogy nekem kéne fizetni,/alá rakni az első lakását. Ha valamiben részt kell vállalni, az a támogatás az esküvő feléhez, és ha kéri utána is.:) De nem gondolom, hogy jó irány, ha mindent megadok neki. Manapság túl nagy, és sekély a kínálat. Ha táborba megy, akkor inkább szálljon meg sátorba, mint házban, nagyobb élmény! Remélem ti is tudjátok a különbséget! Egyébként fiatalabb koromba vittem gyerekeket ilyen táborba.:)
2012. jan. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én sem azt írtam, hogy alá kéne rakni a lakást, csak hozzásegíteni mondjuk az indulótőkével, amire már kap hitelt, hogy ne az albérletre menjen el egy csomó kidobott pénz, akár egy fél lakás ára, mire összegyűjt annyit, hogy befizessen egy sajátra.

Bár nem tartom luxusnak és elkényeztetésnek azt sem, ha egy teljes lakást megkap a gyerek, ha felnő.

Miért ne legyen neki annyival könnyebb?

Ha a gyerek olyan jó képességekkel és szorgalommal rendelkezik, hogy képes elvégezni olyan iskolákat, hogy pl. mérnök, informatikus, gyógyszerész, közgazdász stb. lesz, jól fog keresni, akkor lehet, hogy jól boldogul mindenfajta pénzügyi segítség nélkül is.

De itt vagyok én pl. szülői támogatás nélkül, anyagi háttér nélkül, 32 évesen még mindig nem jutottam el addig, hogy saját lakásom legyen, a kezdőtőkéig sem, pedig már külföldön dolgozom egy ideje, igaz, nem sokkal többért, mint az itteni minimálbér. De most már legalább közel vagyok hozzá. És csak az albérletre fizetem a rengeteg pénzt, 23 éves korom óta. Pedig soha nem éltem nagylábon.

Tehát egyáltalán nem felesleges gyűjtögetni a gyerek lakására. Kivéve, ha valaki előre tud számolni egy nagyobb örökséggel, mert pl. 95 éves a papa, a gyerek meg 10, és nincs csak 3 unoka, akkor nem szükséges félrerakosgatni lakásra.

2012. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval. Mi is azon leszünk hogy minél könnyebben induljon el a világban a lányunk. Nem gondolom hogy küzdeni kellene meg szenvedni csak mert akkor értékel majd mindent a gyerek. Azt hogy mit hogyan értékel nevelés kérdése. És ha úgy neveli az ember akkor igen is becsülni fogja a sok szülői segítséget.


Én azt mondom amúgy sem könnyű ma, hát még ha mindenért meg kell KÜZDENI!!


Taníttatni akarom, és segíteni mindenben amiben tudom-épp ezért fizetünk 3 életbiztosítást, plusz a start számlát is gyarapítom, hogy mire 18 lesz a továbbtanulás kérdése ne a pénzen múljon! Igen előre kell gondolkodni. És mi így egy gereket tudunk bevállalni.

2012. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!