Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok gyermeket extra...

Vállalnátok gyermeket extra túlsúllyal?

Figyelt kérdés

Első lányommal 114kg-osan esetem teherbe, 128 kg-mal mentem szülni.

Most megint szeretnénk gyermeket, de nem bírtam visszafogyni, jelenleg 124kg vagyok.

Nem is attól félek, hogy nehezen fogom viselni, mert az elsővel sem volt gond, inkább attól félek, hogy sokat fogok még erre hízni, és rettenetesen kínlódom a súly leadásával, mert hormonzavarom is van, ami miatt minden kilogramm leadásáért vért kell szinte izzadnom.. :(


2011. okt. 23. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De van két lehetőséged. Diétázol és tornázol előtte rendszeresen, amíg egy pár kg le nem megy. Vagy bevállalod így és nagyon odafigyelsz arra, mit étkezel, hogy 10kg-nál több ne menjen fel.
2011. okt. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben érdemes lenne konzultálni egy dietetikus szakemberrel és elmondani neki a problémát. Ő össze tudna állítani egy olyan étrendet, ami fedezi a szükségleteket, de nem eredményez extra hízást.
2011. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
hany eves vagy? ate sulyod mar orvosi eset,ezert segitseget kaphatsz a fogyashoz az egeszseged megvedese erdekeben. kerdezz ra az orvosodra. ilyen sullyal nagyon megviselheti a szivedet es a labaidat a terhesseg. azutan a baba ellatasaban is nehezsegeid lehetnek. a kettovel van am mit csinalni otthon! elobb probald rendbehozni az egeszsegedet,azaz a sulyodat. en igy nem vallalnam. en is duci vagyok,tudom mit beszelek.
2011. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

16 éve folyamatosan járok az endokrinológiára, szóval már nem most kezdtem az orvoshoz mászkálást..

Tisztában vagyok azzal, hogy egy terhesség mivel járhat, mivel már volt egy, de teljesen problémamentes volt az utolsó hónapig, utána emelkedett meg nagyon a vérnyomásom.

Orvosok segítségével is próbáltam fogyni nem egyszer, és kaphatnék gyógyszeres kezelést, csak hogy van egy kicsi gond: a mellékhatás.

Gyógyszer szedés közben nem szabad teherbe esnem, illetve iszonyatos gyomor- és bélfájdalmakat okoznak nekem nagy többségben a tabletták, sokáig nem tudok szedni gyógyszereket..

Nem vagyok már olyan fiatal, és attól félek, ha belevágok megint a kezelésbe még a fájdalmak ellenére is mire leadnám azt a 30-40kg-ot EGÉSZSÉGESEN (tehát havi 2-3 kg), akkor megint veszítenék a szervezetem kitisztulásával 1-1,5 évet..+ maga a terhesség az már 2,5 év..

Ezért kérdeztem, hogy ekkora súlyra vállalt e már valaki köztetek gyermeket, hogy hogyan viselte a dolgokat, mert mi a közeljövőben szeretnénk babát.

2011. okt. 23. 09:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Azért írtam, amit, mert nem én de a családban volt olyan, aki 140kg-san esett teherbe. Egy probléma volt, nagyon vizesedett és oda kellett figyelnie a vérnyomásra illetve az étkezésre, hogy ne menjen még több fel. Simán, probléma mentesen szült.
2011. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia,és ne haragudj,ez most off lesz..én 118 kg voltam,amikor teherbe estem,most 38 hétben vagyok,130kg a súlyom,jelenleg kórházban,mert egy hete felment nagyon a vérnyomásom,és most már szülésig bent maradok..kérdezném hogy magas vérnyomással is természetes úton szültél?én amúgy a terhesség előtt már lediétáztam magam 95re,de visszajött.30 vagyok amúgy.szülés után pedig gyökeres életmódváltást tervezek,de dokik nélkül,mert én is évekig jártam az endokrinológiára,de értelme nem volt,csak az segített,ha magam vettem a kezembe a dolgokat.hatalmas erő kell,de hidd el,hogy megvan benned!.
2011. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

azt nem írtad,hogy ehhez a súlyhoz milyen a magasságod.Én is nagyon kövér vagyok,158 centi,19 hónapos a lányom.vele elkezdtem fogyózni,gondoltam ledobok pár kilót,aztán jöhet a baba,a jóisten nem így gondolta,azonnal terhes lettem,98kilósan.először lement 6kiló,mert rókáztam végig,aztán 93ról felmentem 112-re,az utolsó hónapban már nagyon vizes voltam,és a dopegytet(vérnyomáscskkentő)is meg kellett emelni.a kórházból 98kilóval jöttem ki.itthon rám jött 8kiló,106kilóval esetem ismét teherbe.első hónapba lementem 103-ra,megint a róka miatt,most 106-107 körül vagyok,20 hetesen.ezt a terhességet sokkal fárasztóbbnak érzem,állandóan fáj a lábam,a derekam.mondjuk a lányom egy igazi rosszcsont,állandón menni kell utána.de én is érzem,hogy ez így nagyon nem jó.eddig minden rendben van,a vizsgálatok szerint minden oké.érdkes,de az első terhességnél annyira jó volt a ukrom is,terheléssel volt annyi,mint másnak simán,pedig megvesztem az édességért.próbálok vigyázni,és megfogadtuk a férjemmel,hogy amint megjön a pici,kemény kúrába kezdünk,mert szeretnénk felnevelni a gyerekeket.nem biztos,hogy bármi baj lesz attól,még hogy duci vagy,de tény,hogy sokkal könnyebb lenne pár kilóval kevesebben.ugyanakkor megértem,hogy megy az idő,én sem vagyok mai csirke,túl a 30-on az embernek már figyelni kell erre is.

2011. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár a túlsúly már önmagában is kockázatot jelent, én azt mondom, hogy hajrá, de én is kikérném dietetikus véleményét, hogy egy ésszerű diétát állítson Neked össze.

2011. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 10:42!


Sajnos császároztak, mert hiába indítottak szülést, nem tágultam sehogy sem.

Szülés után 170/90-es vérnyomásaim voltak napokig, majd nagyon nehezen állt helyre.

Nagyon hasonló cipőben vagyunk akkor!

Ha gondolod és van kedved, akkor írj privit! :)

2011. okt. 23. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!