Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves babam meg szopizik...

1 eves babam meg szopizik reggel, delutan, este es ejjel meg 2x v 1x. Az ejjeli szopi lefaraszt. Nem kene mar 1 evesen ataludni az ejszakat vagy mar elkellene kezdeni a levalasztast (ugyis szeretnenk testverket)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, nem kellene szerintem már ennyiszer szopiznia. Elválaszthatod nyugodtan. Ebben a korban (az én védőnőm szerint) nem ad már olyan annyi pluszt az anyatej, hiszen eddigre már változatosan táplálkozik és szinte mindent eszik. Persze nem azt mondom, hogy akkor holnaptól semmi (hiszen lelkileg nem könnyű az elválasztás egyikőtöknek sem), hanem hagyjátok el először az éjjelit, (adj neki inni helyette, ha felébredt, ennyi idősen nem hiszem, hogy éhes lenne éjjel) délutánit, aztán a reggelit, végül az estit. Az én lányom 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, de minden gyerek más. Ha elhagyjátok a cicizést éjjel, lehet nem is fog felkelni egy idő után. Remélem hamarosan jönni fog a testvérke is! :)
2012. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy választottam el hogy először napközbe adtam lefejt tejet cumicüvegbe. Elfogadta így éjjel lefejt tejet kapott, tudom mikor ébred meg.

pl. jelenleg 11hós és 6-kor eszik én 5:50-kor már meleg vízbe állítom a cumisüveget és ha meleg a tejci simogatom nem várom meg hogy kiébredjen... Megissza a tejcit és alszik tovább. Elválasztottam a cicitől :)

Nem azt mondom hogy az én módszerem jó de mi most itt tartunk! :)

2012. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első körben az éjjeli cicizést kéne abbahagyni, mi kb 10 hónaposan hagytuk el az éjszakait, úgy, hogy éjjel apa ment be hozzá, kb 3 nap (éjszaka) alatt megtanulta, hogy nincs cici este, esetleg egy kis vizet kaphat, de igazából fölösleges. Aztán én a délutáni cici helyett adnék valami más és legutoljára a reggeli, esti szopi menjen.
2012. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!