Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második, harmadik babával...

Második, harmadik babával mennyivel másabb?

Figyelt kérdés
Mint anyagilag, mint érzelmi, egészségügyileg.
2012. jan. 17. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag: jelenleg hárommal könnyebb, mint kettővel az adókedvezmény miatt (a harmadik még pocaklakó nálunk).

Egészségügyileg: nincs különbség, a második szülés sokkal könnyebb volt, illetve brutálabbul fájt, de nagyon gyorsan lezajlott. :-) Harmadikat nem tudom, majd megmondom, ha túl leszek rajta.

Magát a terhességet elsőként azért nem éreztem nehéznek (leszámítva az elején a hányingert, hányást) mert nem volt más dolgom, csak kettőnkre a háztartás, alhattam, pihenhettem, minden, ami csak jólesett.

Második terhességet alig volt időm észrevenni egy nem egészen másfél éves babóka mellett. :-) A harmadikkal is csak az volt a baj az elején, hogy rengeteget rókáztam, amióta az elmúlt, csak nézek, hogy jééé, ez az én pocakom, mikor nőtt ez meg így? Van egy háromévesem, egy másfél évesem, eléggé lefoglalnak ugye....

Érzelmileg.... Nem is tudom. Hullámvasút. Én nagyon boldog vagyok, hogy nemsokára hárman lesznek, a második várandósságot az árnyékolta be kissé, hogy sok ismerőstől kéretlenül megkaptam, hogy jajj, ilyen kis korkülönbség, nahát, miért nem vártunk? Most a harmadiknál: te jó ég, a mai világban 3 gyereket vállalni... Ezek kicsit elkeserítőek, de annyira nem érdekel, megtanultam elengedni a fülem mellett. Azt viszont nagyon jó megélni, mennyire várja már a hároméves a kistesót. :-) Az öccsét is imádja, most meg kap egy hugit is. :-)

Nem tudom, ezekre voltál-e kíváncsi.

2012. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Iegnm ilyesmik érdekeltek, köszi :)
2012. jan. 18. 08:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Mintha egy az egyben én írtam volna az első választ :)


Két gyerekünk van (3,5 és 2 évesek), harmadik pocakban.


Anyagilag: sokkal könnyebb most az adókedvezmény miatt, most még spórolni is jócskán tudunk. Ugyanakkor le kell cserélnünk az autónkat, mert nem fér bele három gyerekülés. A két gyerekülést és egy hordozót cipőkanállal bele lehet gyömöszölni, de a nagyoknál is 7-8 hónapos korban le kellett cserélni a babahordozót.


Érzelmileg: A hullámvasút nem elég kifejező :)

Pánik: Leginkább a férjem pánikol, ő most kezdi felfogni, hogy három hónapon belül már 5 fős lesz a család :) Én biztos vagyok benne, hogy meg fogunk birkózni a feladattal. Nem lesz egyszerű, de menni fog. Szerencsére vannak nagyszülők, akikre számíthatunk.


Boldogság: gyerekkorom óta 3 gyereket szerettem volna, mi is hárman vagyunk testvérek. Nem egészen így terveztem, hogy gyakorlatilag 4 éven belül 3 gyerekem lesz, de nagyon várom már.


Bosszúság: ez leginkább a kéretlen megjegyzéseknek köszönhető. Egyik nap jobban felhúzom magam rajta, másnap csak mosolygok.


Egészségügyileg:

1 terhesség: első pillanattól fogva otthon voltam. Rengeteget hánytam, ugyanakkor rengeteget ettem... Nem a legjobb élménnyel távoztam a szülőszobáról.

2. terhesség: nem igazán tudtam magammal foglalkozni, hiszen ott volt az első gyerekem is. Irtózatos hányingerem volt. Ennél szebb szülést el sem tudok képzelni: meghitt, gyönyörű, kádban vajúdós, táncolós, éneklős. Gyorsabb volt, a fájdalmat nem igazán tudom objektíven összemérni, mert az elsőt végül EDA-val sikerült megszülnöm, ketteskét simán.

3. terhesség: hányinger, hányás, minden ami kell :) Előbb éreztem pár héttel a magzatmozgásokat, előbb fordult be (tudom, ez még változhat...), sokkal jobban fáj a terhesség (pedig imádok terhes lenni), olyan, mintha a méhszájamat fejelgetné, néha a mozdulat közbe "úgy maradok". Többet görcsölök, többet keményedek.

2012. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves második, én még csak a 19. hétben járok, de a keményedések nálam is ezerrel megvannak, a másik kettőnél csak a legvégén találkoztam ezzel.

A szülés nekem elsőre is pozitív volt, pont úgy zajlott, ahogy szerettem volna, csak hát eléggé meg kellett szenvedni a kisasszonyért, 14 órát vajúdtam vele, érdekes, hogy mégis a második babó születését éreztem brutálisabbnak. Pedig ő az első fájástól számítva két óra múlva a kezemben volt. :-) A férjem szerint azért lehet ez az érzésem, mert a fiunk olyan gyorsan jött, hogy végig észen voltam, a lányunkkal (ebben egyébként igaza van) az utólsó órákban már nem voltam magamnál. Mindezek után nagyon kíváncsi leszek a harmadikra... :-)

Jó babavárást nektek! :-)

Amúgy tényleg nem semmi belegondolni, hogy júniusban nálunk is három, négy éven aluli gyerkőc lesz. :-)))

2012. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második babánkat várjuk. Elég nehéz, még mindig nem tapadt meg, majdnem ugyanazok a gonok mint az előző terhességnél, csak most nem vérzek, de ugyanugy volt hematoma és ugyanugy fekvésre vagyok itélve. Sajnos nem tudom még milyen gyereket nevelni, mert abban nem volt részem, de a szülés szőrnyü volt. Most még jobban félek mint az előzőnél. Pedig ez a baba is egészséges az eddigi ősszes vizsgálat szerint. Anygilag még nem tudok választ adni. Az előzőnél elég sokmindent megvettünk már, meg elég sokat vásároltam nyolcadikos korom ota. Mostmár csak azokat kell megvenni amik romlandok, meg egy-két felszerelést. De a netes oldalakon (aprod, vatera, jofogás...stb. Olcsobban is hozzá tudsz jutni egyes dolgokhoz, ha sporolni akarsz. Elég jo dolgok vannak, csak én még nem merek semmit venni, mert babonás lettem. Sok sikert a babázáshoz.
2012. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!