Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyivel fájdalmasabb,...

Mennyivel fájdalmasabb, nehezebb a harmadik szülés? Vagy könnyebb?

Figyelt kérdés
Nekem van két gyermekem,szép szüléseim voltak, de a másodikkal 24 órát vajúdtam,szenvedtem mert nehezen tágultam. Nagyon elfáradtam a végéra de csak meglett simán. Iszonyú lassan tágultam,az elsőnél nem,mert az 9,5 óra alatt lezajlott. Most 10 hetes kismama vagyok,és kérdezném,hogy mire számíthatok vajon? Kinek milyen volt a harmadik szülése? Köszönöm.

2012. jan. 15. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
az első 14 óra vajúdás után született meg, a másodi 3,5 óra után, most már bármelyik nap szülhetek. A védőnőm aztmondta hogy a harmadik a kettő átlaga lesz. Majd megírom hogy zajlott
2012. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik volt a leggyorsabb.Itthon vajúdtam de az egyáltalán nem volt vészes inkább csak olyan keményedés szerű fájások voltak.Azután felgyorsultak az események mert alig,hogy beértük a korházba(10 percesekkel indultam mire beértünk már csak alig 4 percesek voltak)50 percen belül már a kezemben volt a kislányom.
2012. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, érdekes én is azt hittem hogy majd könnyebb lesz mint a második de nem, az első és a második közé tenném nehézségben.

Az első igaz hogy csak 6 óra volt de iszonyú kemény fájásokkal kezdődött és végig olyanok is voltak, 5 órán keresztül 2 percesek...Azt hittem nem élem túl pedig nem is volt hosszú csak a doki szerint hiperkinetikus fájásaim voltak mivel utána is a méhizomzat úgy ki volt merülve hogy nem húzódott össze és 2 órán keresztül csak dőlt belőlem a vér, kapnom is kellett utána vért.

A második egy álom szülés volt el se hittem mikor mondta a doki az nst utáni vizsgálaton hogy 3 ujjnyi vagyok, már csak a cuccaimért menjek haza és jöjjek is vissza, otthon szépen lefürödtem, összepakoltam elrendeztem a nagyobbat stb. és gyakorlatilag egy darab fájásom nem volt úgy mentem be a szülőszobára.

Ott burkot repesztettek és az az 1 óra volt csak kemény de simán megszületett a lányom (pedig ő volt a legnagyobb babám).

A harmadiknál délben kezdődtek a fájások, olyan mensis görcs szerűek voltak, nem fájtak olyan nagyon nagyon de mégis semmit se tudtam csinálni tőlük annyira azért kellemetlenek voltak. 3 tól már nagyon erősek voltak a fájások, magától megrepedt a burok és onnantól még 1.5 óra volt hátra ebből 50 perc a kitolás, mert mindig visszacsúszott.

Vágtak is, repedtem is szóval nem volt olyan jó összességében mint a második szülésem:)

de a végeredmény a lényeg:)

Időre tényleg az első és a második között volt mivel 4óra 50 perc volt.

2012. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban múlik azon, hogy mennyi a korkülönbség a gyerekek között. Nekem az 1. és második között 22 hónap van,és annyi lesz a 2. és 3. között is. Azt mondta a dokin, színte biztos benne, hogy könnyebb lesz mint a második. A 3 évnél nagyobb korkülönbséget úgy él meg a szervezet, mintha egy újabb első szülés lenne. 3 év alatt, pedig még "emlékszik"

Az első szülésem sem volt nehéz (5 óra) második (2,5 óra) a harmadiknál 2 órára számítok! :-)

2012. jan. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a 3 as vagyok:) akkor én vagyok a kivétel:) nekem az első és a második között 26 hónap van, a második és harmadik között csak 20.
2012. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem az első második gyerek között 27hó van, második és harmadik közt 20! :)

Első szülésnél nagyon enyhe fájásokkal indultunk a kórházba, mert rendszersek voltak ugyan, de abszolút nem durvák, mondták is kórházban, hogy beindult, nyugodtan vajúdgassak csak. Még kb 2-3órát dumáltam apával, kávézgattunk, dumáltunk- és ezek az enyhe kis fájásocskák egyre sűrűbbek lettek, de tényleg alig fájt. 3ujjnyi méhszájnál kerültünk a szülőszobára, ahol burokrepesztés volt, ami kicsit felerősítette a fájásokat, majd 1 óra mulva kaptam oxitocint (nem tudom miért volt rá szükség) na onnantól rohadtul fájt, és így 3.5óra alatt lett meg a baba, ebből 1.5óra volt nagyon durva, amiből 40perc volt a kitolás.

2. babánál reggel vizsgálaton mondta a doki, hogy méhszáj bőven két ujjnyi. Ez reggel 9kor volt. Délután egy-két szúrkáló fájásom volt az alhasamban, mondtam a férjemnek, hogy szerintem menjük, mire beértünk, (1óra a kórházba az út) még 1db ilyen fájásom volt- de mire odaértünik 3ujjyni volt a méhszáj, irány a szülőszoba, burokrepesztés és 45perc mulva már kint volt a baba. Kb 30perc vajúdás és 15perc kitolás volt, 4nyomásra jött ki. :)

3. babánál lényegében fájás nélkül tágultam ki 3ujjynira, kórházban a szülőszobán 2órát voltunk, burkot repesztettek, és akkor kezdtek fájások lenni, de szépen haladtunk, és 2óra után már meg is született a harmadik csodánk. Kb 20 perc volt a kitolás. :)

Végülis a harmadik nekem is az első és második átlaga volt kb.

Még annyi, hogy a második harmadik szülésnél nem kaptam oxitocint, és feleannyira sem fájtak mint az első. :)

2012. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!