Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan éltétek meg a harmadik...

Hogyan éltétek meg a harmadik baba érkezését? Mennyivel könnyebb/nehezebb kisfiuk után lánnyal?

Figyelt kérdés

két kisfiam van(2 éves és 3,5).nemsokára húgi jön.a nagy örül neki,a kicsi nem mond még különösebben semmit.

nem is tudom,hogy fogalmazzam meg. :S :)

mennyivel lesz másabb a fiuk után/fiuk mellett egy kislánnyal?miben lesz ez más?a fiú gyerekek,hogy viselik ha húguk születik?tapasztalatok?


2010. jan. 30. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Általában a "büszke nagytesói" szerepet szívesen vállalják. Valahol olvastam, hogy lehet olyant "játszani", hogy amikor a húgi megszületik és bejönnek látogatni, akkor adjon a kishúgi jelképesen valami "kis ajándékot" nekik;illetve ők is hozzanak neki valami kis meglepetést.. ez is erősítheti a kötődést.

2010. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 4 gyerek van, a nagyok akkor voltak 5,5 és 2,5 évesek, amikor a fiam született. A két nagy fiú és lány. Igyekeztem őket előre felkészíteni a tesó érkezésére. Bevontam őket a vásárlásba, a pici holmijának elrendezésébe stb. A kórházba vittem magammal apró ajándékokat, amit a pici nevében adtam a nagyoknak..ők meg rajzoltak otthon apával és a mamával a tesónak és nekem. Amikor hazajöttünk, itthon is bevontam őket minden tevékenységbe..fürdetés, pelenkázás, a szoptatáskor is ott voltak velünk...Sokat dicsértem őket, amikor segítettek. Nem voltak féltékenyek soha.
2010. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
második válaszló ahogy írta,ő be tudta vonni a gyerekeket a dolgokba.ennyi időseket mint az enyéim,őket is be lehet?hogyan?egyébként a lányok tényleg korábban jönnek?mennyivel?
2010. jan. 30. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tieidet is be lehet vonni, írtam, hogy a lányom akkor volt 2,5 éves..mindenben "segített". Ha pelenkáztam, adott tiszta pelust, kivitte a használtat, hozott textilpelust, "segített" fürdetni - fogta a kezét, hogy ne féljen a pici a vízben...rengeteg dolgot meg tudnak ők csinálni, ha engedjük. Én pl. amikor hazavittük a picit, rögtön mindkettő "nagynak" a kezébe adtam...leültettem őket a kanapéra és egy kispárnán odaadtam a picit...persze ott voltam mellettük..megbeszéltem velük, mit szabad és mit nem tenni a picivel. Az unokahúgomnak 3 gyereke van. A legkisebb november elején született, a következő most februárban lesz 2 éves, a legnagyobb meg 4 lesz júniusban..ő is így csinálja és neki is bejött..ekkora gyerekek is sok mindent megértenek és meg is tudnak csinálni.
2010. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a lányok semmivel se jönnek hamarabb, mint a fiúk..nem régen épp itt az oldalon volt ilyen kérdés..nagyon nagy volt a szórás. Viszont arra azért felkészülhetsz, hogy nem biztos, hogy kihúzod a 40. hétig a 3. babával..emellett a szülés is gyorsabb lehet. Én a lányokat különben a 38. héten szültem, a fiúkat a 39.-en..De a 3. babám nagyon gyors volt! Hajnali 6 körül kezdődtek a fájások, nem voltak erősek...gondoltam, nem megyek be túl korán a kórházba, itthon vajúdok. Aztán úgy fél 9 körül mégis elindultunk, mert a barátnőm nagyon erősködött (ő jött be velem szülni) és meg hallgattam rá, mert eü-s...Még jó, hogy nem volt távolabb a kórház, csak 28 km...beérkezés után 35 perccel már ki is toltak a szülőszobáról..addigra megvolt a baba és rendbe is tettek...Szóval, ha lehet, ne várj az utolsó pillanatig...:D
2010. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi ezeket a válaszokat is.remélem nem lesz nagy féltékenység.most is jól elvannak,egymás kezét törlik mert csokit ettek és csokis lett a kezük :)


én a fiukkal mindkettővel 7 órát vajúdtam,az elsőt attól számítva,hogy felfeküdtem az ágyra 1 óra alatt szültem meg,a kisebbiket meg alig 10 perc alatt,bejött a doki,felfeküdtem az ágyra és kint is volt.de mindkettővel ráhúztam 1 napot,nem sokat,végül is időben jöttek.a nővérem viszont 2 héttel korábban szülte a lányát.ezért kérdeztem,hogy elöbb jönnek e a lányok!

2010. jan. 30. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, az én kisláyom 40+2-re született. (bár első baba). ami a jellemét illeti, hát felér két fiúval. :))))
2010. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!